Kalbim....

_bamteli_

Aktif Üyemiz
Kalbim....

--------------------------------------------------------------------------------

Kalbim, ele avuca sığmıyorsun ! Bir kararda tutamıyorum seni. Her an akordun bozuluyor neredeyse ...

Hiç olmazsa birkaç gün,hiç olmazsa birkaç saat istikrar bulamaz mısın ?

Beni benden alıp götürüyorsun kalbim. Beni aşinası olmadığım vadilere sürüklüyorsun. Senin peşinde şeş ciheti tavaf etmekten yoruldum. Seni bağlamak, seni zincire vurmak da istiyor değilim. Sen pusulamsın benim. Pusulanın prangaya vurulduğu nerede görülmüş?

Ah kalbim ne kadar hassassın böyle! Arzın ta öbür ucunda bir yaprak kımıldasa sen de kımıldıyorsun.

İyi ki yol var kalpten kalbe. Dünyanın bir ucunda bir ehl-i dil sana selam gönderse, divan durup o selamı alıyorsun. Hayra da şerre de meyledebiliyorsun. Seni suçlayamam bu yüzden. Tabiatın bu. O ki senin tabiatın budur ey kalbim, sana bir önerim olacak: Sadıklarla beraber ol salihlerle beraber ol. Onlarla beraber ol ki sana da sirayet etsin halleri ... Onlarla beraber olmaya sabret ! "Dikkat edin !" buyurmuştu Alemlerin Efendisi.
"Dikkat edin, vücutta bir et parçası var ki, o iyi olursa bütün vücut iyi olur; o bozulursa bütün vücut bozulur; biliniz ki o et parçası kalptir."
Kalpler Allah'ın zikri ile tatmin olur. O'nunla senin arana girmek için sırada bekleyen o kadar çok şey var ki şimdi ... İçinde yaşadığım uygarlık sadece bunun için inşa edilmiş; insanı kalbinden, kalbi rabbinden ayırmak üzere tasarlanmış. Biz seninle yepyeni ve kadim bir uygarlık inşa edelim ey kalbim! uygarlığımızın merkezinde sen ol. Senin merkezinde Alemlerin Rabbi olsun.

"Ey kalpleri evirip çeviren Allah'ım, Kalbimi dinin ve taatin üzere sabit kıl" Amin.

TaHKaR

Aktif Üyemiz
Kalbe verilen değeri mükemmel biçimde ifade eden inci gibi satırlarla hayat bulan muhteşem bir şiir olmuş.

Üst Alt