Dar Giyeceksen Kapanma Arkadaş!

ceylannur

Yeni Üyemiz
Yazı ve kitapları ile bir döneme damgasını vuran Emine Şenlikoğlu tesettür firmalarını yerden yere vurdu: “Para kazanmak uğruna tesettürle vurdular İslam’ı. İslami tesettür diye bir şey kalmadı. Dandik dandik örtünüyorlar. Daracık giyiniyorlar. Allah’a nasıl hesap verecekler” GUATR ameliyatı geçirdikten sonra 1.5 yıl Belçika’da tedavi gören ve romanları için araştırmalar yapan İslami kesimin sivri dilli kadın yazarı Emine Şenlikoğlu, Türkiye’ye döner dönmez Habertürk Gazetesi’ne konuştu. Şenlikoğlu’nun eleştiri oklarından bu kez tesettür firmaları nasibini aldı.Çarşaf giyen 57 yaşındaki Şenlikoğlu, “Bir dönem Müslüman kesim tarafından da hakarete uğradım. Televizyona çarşafımla çıkmamı yadırgadılar. Çarşaf nedeniyle görüntüm bozukmuş. Oysa şu an İslami tesettür diye bir şey kalmadı, mahvettiler. Dandik dandik örtünürlerse bu tesettür değildir” diye konuştu. Şenlikoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “O kadar daracık giyinen tesettürlüler var ki. Dar giyeceksen başını kapatma, tüm vücut hatların ortada.Ne yapalım bulamıyoruz’ diyorlar. Mağaza sahipleri Allah’a nasıl hesap verecek. Para kazanmak uğruna, tesettürle vurdular İslam’ı. Demek ki tesettüre girenler de bozulmaya hazırmış. Yüzünde bir kilo boya, daracık bir kıyafet, üstünde dize kadar tunik. Zaten tesettür değil ki onunkisi. ‘Mecburmu bırakıyorlar seni’ diye soruyorum. Kimisi ‘Ben daha yeni kapandım’ diyor, mahcup oluyorum. Kimisi ‘Bu da tesettür’ diyor. İslam’da çarşaf şart değil, ancak giysin bol olacak, hatları belli etmeyecek.''

ceylannur

Yeni Üyemiz
Bu kadar basit olduğunu düşünmüyorum.

Böyle örtünenlerin , neden erkana uymadıklarını sorsanız ya nefsi hastalıklar yüzünden ya da "bilmediklerinden" ötürüdür.

Ben "bilmeyenlerin" çoğunlukta olduğuna inanıyorum..

Her konuda sert ve kararlı olan ben, kadın ve tesettürü konsuunda daha kararsız ve yumuşak davranıyorum açıkçası. Çünkü bundan 2-3 yıl önce ben de tesettürün hakkını vermeyenlerdendim. Bunun sebebi, etrafımdakilerin "dış kıyafetten" hiç bahsetmemesi, nasihat etmemesi ve benim NUR /AHZAP surelrini okumamamdır!
Yani cahillikten..

Yine çevremde gördüğüm kadarıyla cahillikten ötürü böyle giyinenlerin sayısı fazla. Yolda bir çarşaflı yada pardesülü birini gördüklerinde onlara "fuzuli" geliyor. Yine kendimden örnek vereceğim, bir zamanlar çarşafın çok boş ve gereksiz bir örtü olduğunu düşünüyordum. Öyle ki, kadınların haklarını savunuyordum bu noktada. Ama şimdi tamamen değişti fkrim, çünkü okudum ,araştırdım ve doğru olana kanaat getirdim...(Rabbim çarşafı da nasip eyler inşallah..)

Rabbim bana kitap okuma ve öğrenme sevgisi verdi, elhamdülillah. Peki ya okumayanlar, nasihat edilmeyenler, hiç ilgilenilmeyenler?

Kaç kişinin yanına gidip tesettürü anlatıyoruz Allah aşkına?
.gif

Biz müslümanlar gerçekten boş oturmaya bayılıyoruz.. Sadece boş oturmakla kalmıyor, oturduğumuz yerden ahkam kesmeye de bayılıyoruz..

Rabbim sonumuzu hayretsin..

(Sözüm size değildir AmaK-ı HaYaL)

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Biz müslümanlar gerçekten boş oturmaya bayılıyoruz.. Sadece boş oturmakla kalmıyor, oturduğumuz yerden ahkam kesmeye de bayılıyoruz..
çooook doğru.....

Üst Alt