Buzdolabı Magneti Yapımı

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Buzdolabı Magneti Yapımı

Malzemeler:
Şeffaf silikon yapıştırıcı
Kesilebilir yumuşak mıknatıs
Beğendiğiniz mini resimler
Makas

buzdolabi_magnet_yapimi_001.jpg

Resimlerimizi istediğimiz ebatta kesiyoruz. Bu arada silikon yapıştırıcıyı başka bir yere sıkarak deneme yapmamızda fayda var çünkü acemiliğimizi kestiğimiz resimler üzerinde denemesek daha iyi olur.

Mini resimlerimiz ile aynı ebatta kestiğimiz yumuşak magnetlerimizi ince bir tabaka yapıştırıcı kullanarak birbirlerine monte ediyoruz. Yapıştırıcıyı dağıtmakta bir kürdandan yardım alabilirsiniz.

buzdolabi_magnet_yapimi_003.jpg

Öncelikle resmimizin merkezine yapıştırıcıdan mercimek tanesi kadar sıkarak başlıyoruz

VuSLaT

Yönetim
Yönetici

buzdolabi_magnet_yapimi_004.jpg

Resmin merkezinden devam ederk tüm resmi baloncuk oluşturacak fakat taşmayacak şekilde silikon yapıştırıcı sıkarak kaplıyoruz. İlk görünümde ortaya dalgalar çıkacaktır.

Silikon kurudukça dalgalar sihirli bir şekilde kaybolacak, magnetimiz parlak ve şeffaf görünüme kavuşacaktır.

buzdolabi_magnet_yapimi_006.jpg

Farklı farklı mini resimler ile denenmiş magnetlerimiz kuruyor.

VuSLaT

Yönetim
Yönetici

buzdolabi_magnet_yapimi_007.jpg

Silikon yapıştırıcının kuruması vakit alacaktır, kuruduğundan emin olmadan parmağınızla bastırırsanız üzerinde parmak izinizi bırakabilirsiniz, dikkat edin.

buzdolabi_magnet_yapimi_008.jpg

Magnetlerinizi gün ışığı vuran aydınlık alanlarda yaparsanız daha iyi sonuçlar elde edersiniz. Akşam ışığında yapılan magnetlerde o an görünmeyen dalgalanmalar ertesi gün gün ışığında gözlemlenmiştir.

buzdolabi_magnet_yapimi_009.jpg

Magnetimiz yandan bu şekilde görünecektir.
İsterseniz mıknatısınızı magnet boyutundan biraz daha küçük çapta kesebilirsiniz ama çok da küçük kesmemeye dikkat edin çünkü üzerindeki yapışkanın ağırlığı ile magnetimizin öne doğru eğilmesinizi istemeyiz.

Dışını kaplayabileceğiniz metal bir çikolata yada sakız kutusu magnetleriniz için harika birer armağan paketi haline gelecektir.

Üst Alt