Ayet Ve Hadis-I Şerif Işığında Paylaşım

fahrettin tırınk

Site İmamı
De ki: "Eğer babalarınız, oğullarınız, kardeşleriniz, eşleriniz, aşiretiniz, kazandığınız mallar, kesada uğramasından korktuğunuz bir ticâret ve beğendiğiniz meskenler size Allah'tan, peygamberinden ve onun yolunda cihattan daha sevgili ise, artık Allah'ın emri gelinceye kadar bekleyin! Allah fasık topluluğu doğru yola erdirmez."(tevbe 24)

(İbadetlerin en kıymetlisi, Allah için sevmek ve Allah için düşmanlıktır.) [Ebu Davud]

(Üç şey imanın tadını artırır: Allah ve Resulünü her şeyden çok sevmek, kendisini sevmeyen Müslümanı Allah rızası için sevmek ve Allah’ın düşmanlarını sevmemek.) [Taberani]

(İnsan, dünyada kimi seviyorsa, ahirette onun yanında olacaktır.) [Buhari]

Evet kıymetli kardeşlerim,bir müslüman bende kur’anı kerime ve peyğamber s.a.v efendimizin getirdiği bütün hükümlere iman ettim dediği halde, hala islam düşmanları ile dostluk yapıyor,onların sözlerini,makaleelrini seviyor ve paylaşıyorsa bir düşünsün,baksınk, bu ayeti celileye göre konumu ne durumdadır.

Veya hadisi şerifler ile karşılaştırsın iamnı kendine ne cevab verecektir ona,bir baksın.

Ben acızane düşünüyor vede soruyorum,acaba gayri müslimler ile hemhal olanlar,onların sözlerini örnek olarak paylaşan müslümanlar,kur’anı kerimin 6666 ayeti celilesinde paylaşacak bir güzellik mi bulamadı?

Peyğamber s.a.v efendimizin mübarek sözlerini paylaşmayı kendine zül mü kabul etti?

Bunu bir türlü anlamış deyilim.

Ey aziz müslümanlar gelin öncelikle ve özellikle kendimize gelelim,müslüman olduğumuzu hatırlayıpta gayri müslimlerin çöplüklerinde gezinerek onlara yaranamayacağımızı anlayıp, bizi yoktan var eden en mükemmel olmamızı iman edip salih amel işlemekte olduğunu bilip ona göre yaşayıp paylaşımlar yapalım.

Bu takdirde umulurki, ALLAH cc rızasını kazanan zümreye nail olmamıza belki bir nebze sebeb olur...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt