Japonya'daki tsunamiye Kuran'dan işaretler.

TaHKaR

Aktif Üyemiz
Kehf86:<<Sonunda güneşin battığı yere ulaşınca onu,kara balçıklı bir suda batıyor gördü. Orada bir millete rastladı. "Zülkarneyn! Onlara azap da edebilirsin, iyi muamelede de bulunabilirsin" dedik.>>
Kehf87:<<Zülkarneyn,“Her kim zulmederse,biz onu cezalandıracağız.Sonra o Rabbine döndürülür.O da kendisini görülmedik bir azaba uğratır” dedi.>>
Kehf88:<<“Her kim de iman eder ve salih amel işlerse,ona mükâfat olarak daha güzeli var.(Üstelik) ona emrimizden kolay olanı söyleyeceğiz.”>>(diyanet işleri yeni mealinden)
Adnan Hocamın açıklamaları yabana atılır cinsten değil.alimlerin bir kısmının iddialarına göre de zülkarneyn geçmişte yaşamış peygamberlerdendir.yani konu tam açık değil.Adnan hocamın iddialarına kesin böyledir diyemesekte,kesin yanlıştır da diyemiyoruz.doğruluk ihtimali büyüktür.ayette:<<(Üstelik)ona emrimizden kolay olanı söyleyeceğiz.”>>sözünden kimin kastedildiği de belirsiz durumda.burada kastedilen müminler mi?mehdi mi?yoksa zülkarneyn mi?şayet bu mehdi ise bence bunlar ''hanif müminlerdir veya onların liderleridir,gerçi henüz bir lider seçemediler,bir dernekleri bile yok,sadece bir siteleri var,yani anlayacağınız gariban bir sınıf,ancak müthiş güzel görüşleri var,dinin üstündeki bütün kamburları,hurafeleri atmış görünüyorlar.insanları Kur'anın saflığına davet ediyorlar.içlerinde laikçileride var,yalnız Kur'ancıları da var.ben yalnız Kur'ancılardanım ve onların liderliğine adayım.yani onların mehdisi ve müninlerin mehdisi benim.onları ve görüşlerini tanımak istiyorsanız şu siteye takılmanızı tavsiye ediyorum. http://www*****ar.net
selamlar,sevgiler.​

HASAN CAN

Administrator
Yönetici
Konudan birşey anlamasam da , kuranda herşeyin yazıldığını ve olaylar geliştikçe kuranın zaten bahsettiğini anlıyoruz.
kuranı kerim geleceği bile işlemiş.

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
ALLAH razı olsun,,,bakınız kehf surasinde ne güzel buyruluyor....
"Andolsun ki Biz bu Kur'an'da türlü türlü örneği gösterip açıkladık. İnsan amma da çok tartışıyor"

Üst Alt