Hoşgeldin Diyebilir Misiniz?

fahrettin tırınk

Site İmamı
Selamün Aleyküm veRahmetullahi veBerakatuhu

Büyük bir ihtimal şu anda siteye girdin ve bu mesajı görüp okumaya başladın. Merakla mesajın tamamın da ne yazdığını okurken daha bu satırı bitiremeden birden omuzuna biri dokundu ve ister istemez arkana baktın ve kimi gördün sence işte karşında beklediğin şey Azrail (a.s) arkadan da belirdi.

Birden korkuya kapıldın, ülperdin, yüzün korkudan bembeyaz oldu. Kalp atışlarının hızlandığını farkettin, aldığın nefeslerin boğazın da düğünmeye başladı ve heyecandan bayılmak üzeresin. Belkide son nefesini veriyor, belkide ölüyorsun artık...

Geçmiş hayatın gözünün önünden filim şeridi gibi geçti yaptığın iyilikler yada kötülükler. Birden ne yapacağını şaşırdın ve elin ayağın birbirine dolandı. Azrail (a.s) dönüp Hoş Geldin Ya Azrail (a.s) herşeyim tastamam, Efendimiz'i (s.a.v), Yüce Yaradanım'ı (c.c) ve benden önce gidenleri çok özledim, onlara kavuşmam için nice zamandır seni bekliyordum diyebilirmisin???

Eger bunu diyebilirsen ne mutlu sana. ALLAH (c.c) mutluluğunu daim etsin ve iki cihanda sana mutluluklar nasip etsin. Ama yok eğer bunu diyemeyeceksen vaah vah ki sana. ALLAH (c.c) günahlarını affeylesin kardeşim. Kabirde ve Mahşerde Rabbim Yâr ve Yardımcın olsun. Gercekten vah haline, demek ki eksik kalan bi şeyler var sence ne bu eksikler bunlar olabilirmi???

Etmediğin bir tevben, kılmadığın son bir vakit namazın, kılınmayan kazada olan namazın, tutamadığın kazada orucun, helalleşemediğin bir kula hakkın, ödemediğin bir borcun, helallik almadığın annen, baban ve eşin, edilmedik bir dua, üzerinde sahibine verilmemiş bir emanet, sünnet üzerine yaşayamaman, Kur'an-ı Kerimin kurallarına uymama ve Rabbine (c.c) ve Efendimize (s.a.v) gereken sevgiyi gösterememen olabirmi?

Neyse eger yazıyı buraya kadar okuyabildiysen demekki hala yaşıyosun, hala fırsatın var ve Azrail (a.s) canını henüz almadı. Madem Azrail (a.s) gelmedi madem son bir fırsatımız daha var buyur bunu en güzel şekilde değerlendirelim nasıl mı bak izle şimdi;

-> Kılmadığımız en son vakit namazını son namazımız gibi kılalım.

-> Kılamadığımız kazada olan namazlarımızı kılmaya niyet edelim ve kıldığım vakit namazının arkasına kılabildiğimiz kadar kaza namazı kılalım.

-> Tutamadığımız orucumuz varsa hemen bu geceden niyet edip inşALLAH yarın oruclu olalalım.

-> Manevi pisliklerden (Gusl) temizlenelim ve dili kalbe indirerek tam bir teslimiyet içerisinde tevbe edip iki rekat tevbe namazı kılalım.

-> Üzerimizde kul hakkı var ise hemen o kişiyi/kişileri bulalım helallik isteyelim yada bi şekilde hakkını ödeyelim.

-> Annemizin babamızın (eger sağ ise) ellerini öpelim ve hellallik isteyelim (eger vefat etmiş ise) bir fatihayı eksik etmeyelim.

-> Eşimizin rızasını soralım ve onunda helalliğini isteyelim.

-> Ödemediğimiz borcumuz varsa hiç zaman kaybetmeden bulup buluşturup borcumuzu ödeyelim.

-> Edemediğimiz bir duamız varsa hemen şimdi ellerimizi açıp duamızı edelim.

-> Üzerimizde her hangi bir emanet varsa hemen sahibini bulalım ve emaneti teslim edelim.

-> Efendimiz'in (s.a.v) sünnetlerini bi şekilde ögrenelim ve madem onun gibi yaşayamıyoruz hiç olmazsa onun gibi yaşayama çalışalım.

-> Her evde bulunan Kur'an-ı Azimi Şan'ı açıp okuyalım ve sadece okumakla yetinmeyip onu anlayalım ve onun emrettiği şekilde yaşamaya çalışalım.

-> Bütün sevgileri bir arkaya atalım ve Rabbimiz'e (c.c) ve Efendimiz'e olanca sevgimizi ve saygımızı verelim.

Öncelikle eger yazıyı buraya kadar okuduysan sana gercekten cok teşekkür ederim. Bunları ve eğer başka eksikliğimiz de varsa yapalım ondan sonra Azrail'i (a.s) bekleyelim. ALLAH (c.c) iman üzere ölmeyi ve razı olduğu kullarından olmayı hepimize ve hepinize nasip ve müsser eylesin. (AMİN)

Hey!!! Eger bu yazıyı sonuna kadar okuduysan tekrardan sana soruyorum samimiyetle söyle Hoş Geldin Diyebilirmisin???

Moderatör tarafında düzenlendi:

MURATS44

Özel Üye
Bu yazıyı okurken çok değişik duygulara kapıldım.. Gerçekten böyle bir şey olursa ( ki bir gün , bir şekilde mutlaka olacak.. ) acaba gönülden ...HOŞGELDİN...diyebilir miyiz?

" HER NEFİS , MUTLAK ÖLÜMÜ TADACAKTIR..."

İnşallah , O an geldiğinde bunu söyleyebilenlerden oluruz....

Allah razı olsun Fahrettin Hocam.. Çok güzel bir konuydu.. İstemesede insanı derin düşüncelere salan bir konu.. Emeğinize sağlık...

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
ALLAH razı olsun değerli hocam çok düşündürücü bir paylaşım,emeğine yüreğine sağlık,,,,Bu cesareti ben acizane kendinde göremiyor......İnşallah hoş geldin diyenlerden oluruz.....:güll

berra

Aktif Üyemiz
öncelikle Allah razı olsun yazıyı okurken içim titredi kendime sordum eksik cevaplar almaktan korkarak inş rabbim güzel yaşam güzel ölüm nasip etsin

fahrettin tırınk

Site İmamı
Bu yazıyı okurken çok değişik duygulara kapıldım.. Gerçekten böyle bir şey olursa ( ki bir gün , bir şekilde mutlaka olacak.. ) acaba gönülden ...HOŞGELDİN...diyebilir miyiz?

" HER NEFİS , MUTLAK ÖLÜMÜ TADACAKTIR..."

İnşallah , O an geldiğinde bunu söyleyebilenlerden oluruz....

Allah razı olsun Fahrettin Hocam.. Çok güzel bir konuydu.. İstemesede insanı derin düşüncelere salan bir konu.. Emeğinize sağlık...

inşaallah hoşgeldin diyenlerden oluruz.
ALLAH cc sizdende razı olsun kıymetli kardeşim MURATS44...

Üst Alt