Sultan_Farukî banlanmıştır........

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mahzungarip

Yönetici
Sultan_Farukî forumu karıştırmak,üyeleri kışkırtmak vede saçma sapan yalanlar atıp insanları buna inanmaya zorlamak suçlarından müebbet hapis cazasına çarptırılmıştır:by:
süresiz ban..............

yusuFZT

Banned
Sultan_Farukî forumu karıştırmak,üyeleri kışkırtmak vede saçma sapan yalanlar atıp insanları buna inanmaya zorlamak suçlarından müebbet hapis cazasına çarptırılmıştır:by:
süresiz ban..............

:aferin;):by:gözlük1ewt insanın arkasından konuşmak yanlış birşey...velev ki söylediği doğruysa gıybet,,,yalansa iftiradır...Allah muhafaza...

Son düzenleme:

HASAN CAN

Administrator
Yönetici
Yapılmaması gereken birşey olmuş. Duyuru yapmak ağır geldi bana.

Beni inandırmak istiyorsanız kanıt bırakın ortaya. Kanıt gelmez ise bu sizin kalitenizi ortaya çıkartır.

mahzungarip

Yönetici
Yapılmaması gereken birşey olmuş. Duyuru yapmak ağır geldi bana.

Beni inandırmak istiyorsanız kanıt bırakın ortaya. Kanıt gelmez ise bu sizin kalitenizi ortaya çıkartır.
yapılmaması gereken şey ne kardeş.?asıl yalan dolanla iftira edip bilip bilmeden laf taşıması ağır geldi bana be kardeş;) hiç kimse kimsenin özel hayıtla ilgili sitelerde yorum yapamaz kimseyi kıramaz bilip bilmeden laf taşıyıp gıybet edemez kimsenin günahını alamaz.ne kanıtından bahsediyorsun kurban:) biri senin özel hayatınla ilgili bilip bilmeden konuşsa kırsa seni ne yaparsın...hakkım helal değildir laf taşıyıp iftira edenlere...

ünal maltaş

özel üye
faruki uzun bir süredir ravzada da aktif bir kardeşimiz..herhangi bir saygısızlığını ne gördük nede duyduk....burda böyle birşey söylendiği zaman inanın ki çok üzüldük....bamlamasına değil açıklamalar bizleri üzdü....bizlere yakışanda Efendimizin(sav) bir kul mümin kardeşinin ayıbını örterse ALLAH(cc)'da ahirette onun ayıbını örter hadisi bizler için ölçü olmalı....bu hadisi yazarken yapılan açıklamayı tasvip ettiğim anlamına gelmesin....bende hasan kardeşim gibi sizden delilerini isteyeceğim....

HASAN CAN

Administrator
Yönetici
Hocam yüzeysel bir açıklama yapmıişsınız. Ortada kanıt yok. Neden bu konuyu size taşıyanlar bu konuya cevap vermiyor.

Ben sana düşüncelerimi diyeyim yüzeysele yüzeysel bir bakış açısıyla cevap vereyim.

Farûkî^nin geldiği yer belli. Geldiği yerdeki yaptıklarıda ortada, ben bu çocuğun böyle bir hataya düşeceğini sanmıyorum. Ravzada uzun zamandır aramızda. Herkes sever sayar.Herkesin ona bakış açısı farklıdır ve böyle birşey yapacağını dahi düşünemezler. O yapmaz derler.

Bunu bir matematik sorusu olarak düşünürsem. Soruyu çözmek için formül kullanırım. Benim formülüm faruki ise beni rahatlıkla sonuca yani doğruya götürür. Ama matematikte bir çok formül vardır. Seninde bir formülün varsa beni sonuca kısa yoldan yada uzun yoldan götürür. Farukinin geldiği yerdeki referansı çok olduğu için benim için çok kullanılan bir formül onu kullanıyorum beni sonuca ulaştırıyor. Seni formül olarak kullanmak istiyorum ama duraksıyorum beni sonuca götürebilir mi diye düşünüyorum. Seni az çok tanıyorum. Farukiyi senden çok tanıdığım için onu formül olarak kullanıyorum. Senin bizi doğru sonuca ulaştırmak için bize kanıt sunman gerekiyor ister kısayoldan ister uzun yoldan sonuç doğru olsun yeter.

Yani belge olmadan bu iş olmaz. Benim bütün yazışmalarım noktasına kadar kayıtlıdır. Sende buna benzer bir kanıt ortaya çıkartabilirmisin. Ve bu konuyu sana kim dediyse onuda bu konuya bekliyorum. İlk konudaki yazılarım dahil.

mahzungarip

Yönetici
faruki uzun bir süredir ravzada da aktif bir kardeşimiz..herhangi bir saygısızlığını ne gördük nede duyduk....burda böyle birşey söylendiği zaman inanın ki çok üzüldük....bamlamasına değil açıklamalar bizleri üzdü....bizlere yakışanda Efendimizin(sav) bir kul mümin kardeşinin ayıbını örterse ALLAH(cc)'da ahirette onun ayıbını örter hadisi bizler için ölçü olmalı....bu hadisi yazarken yapılan açıklamayı tasvip ettiğim anlamına gelmesin....bende hasan kardeşim gibi sizden delilerini isteyeceğim....
Allah cc. razı olsun ünal abim.işte bende o hadise dayanaraktan onun ayıbını burda söylemedim yazmadım.ama o beni kötüledi ve duyduğu bir takım yalanlara inanarak laf taşıdı siteler arası...

HASAN CAN

Administrator
Yönetici
Allah cc. razı olsun ünal abim.işte bende o hadise dayanaraktan onun ayıbını burda söylemedim yazmadım.ama o beni kötüledi ve duyduğu bir takım yalanlara inanarak laf taşıdı siteler arası...

Madem o hadiseye dayanarak yazmadın neden konuyu açma gereği duydun. Hiç açma daha iyidir. Çoğu insanı bu konuyla üzdüğünün farkındamısın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt