Ey Nefs!inle Şimdi

nefsimutmainne

Aktif Üyemiz
Ey Nefs!inle Şimdi...
Ey Nefs!inle Şimdi...
Ey Nefs!...Senmisin bu kadar acı çeken,kıvranan,ağlayan,sızlayan?yoksa zor mu geldi kendini kınaman?
Neden zorlanıyorsun ki anlamıyorum?yoksa hakketmediğini düşüncek kadar yüzsüzmüsün?

Sorularla mı devam edeceğiz konuşmamıza yoksa güzel bir sohbetle mi?

Dinleyecekmisin?dinleyebilecek kadar cesurmusun yada?

Hani hep ne kadar cesur ve metanetli olduğunu düşünen,söyleyen sen değilmisin?

Kırmak’tan,incitmek’ten çekindiğini söyleyen ve her fırsatta kıran ve inciten sen değimlisin?

Kırılmakta istemezdin ya…

‘’Kendine yapılmasını istemediğini başkasına yapma.’’Desturun buydu,hayat felsefendi adeta;

Bak şimdi işitiyor musun?her zaman kıran sen olmuşsun haberin yok,neden?

Hep haklıyım davasından ne zaman geçeceksin?Haklı yada haksız olduğunu dahi ayırt edemezken,nasıl haklıyım diye nara atarsın?
Peki bu gözyaşları neden?

Gözler sadece ve sadece Allah(c.c)için ağlamalı değil miydi?

Kirpikler sadece yaradan için ıslanmamalımıydı?

Ne yapıyor sun? Kim’e bu isyanlar farkında değimlisin?

Hiç korkmuyor musun? Seni sevenden,sana değer verenden,her türlü ihtiyacını karşılayandan, lütuf,ihsan,ikram ve nimetleri ile ihya edenden.Bütün nimetlerini önüne sermiş ve seni belli bir vakte kadar yararlandıracak olan yaradan Allah(c.c)’dan,korkmuyor mu’sun?

Hani şükür,hani hamd?Bir teşekkürü bile edemeyecek kadar aciz mi sin?

Nimetleri saymaya kalksan gücün yetmez, sayamazsın.Anlatmak istesen anlatamazsın.

İçten,gönülden gelen bir yakarışla ‘’Allah(c.c)’ım acizim,zavallıyım,günahkarım ve nankörüz,özür dileriz ya Rab!Huzurundayız,yüzüm yok senden dilemeye,fakat senden başkasına da gidemeyiz,Çünkü Sen den başka çalacak kapı yok,dilenilecek merci yok,bize acıyacak başka biri yok.Ancak Sen,Bir Tek olan Biricik ilahımız,Sen sin Sen.Bize Senden başka acıyacak,yardım edecek yok.Yardım ancak Senden dir.Acı ya Rab!Acı biz acizlere.Sen acımazsan kim acır ki bize.Kapından kovarsan biz mutlaka kaybedenlerden oluruz.Kaybedenlerden eyleme,bütün Muhammed(s.a.s)ümmetiyle birlikte huzurunda ve secdedeyiz,yalvarıyoruz kırık gönülle sana.Bir tek ben değil, Allah(c.c)’ım..Ben yok.Biz olmayı bize öğreten,ilham eden Sen sin ya Rab!Şükürler olsun sana hamd olsun ya Rab!Sonsuz şükürler,sonsuz hamdler yalnız sana dır.

Ümmeti ümmeti diye yalvaran yakaran,ayakları şişen,ağlayan,inleyen bir Peygamber’in Muhammed Mustafa(s.a.s)ümmetiyiz.Nasıl olurda sadece kendi kurtuluşumuzu isteyebiliriz?Nasıl olurda sadece kendimiz’in kurtuluşu için ibadet edebiliriz ki?Nasıl olurda sadece kendi günahlarımız için Tevbe eder ve affımızı isteyebiliriz ki?Nasıl olurda diğer kardeşlerimiz ateşe atılacakken,kendi kurtuluşumuza sevinebiliriz ki?Ya Rab en çok buna üzülürüz,en çok buna içimiz sızlar;Çünkü biz Muhammed(s.a.s)ümmetiyiz.Ya Rabbi çok şükür.Elhamdulillah.

Allah(c.c)’ım bizlerin kalblerini birbirimize ısındır,bizi birbirimize yaklaştır,kenetle bizleri,düşmanlarımıza karşı daima muzaffer eyle bizleri,Gücümüzü ve kuvvetimizi artır.Katından yardımınla destekle bizleri,Yardım ancak Sen dendir.Bizleri nefsimizle bir an bile baş başa bırakma,Bizlere tam mutmaine olmuş nefs ihsan eyle,katından bir iyilik ver ve bizleri Rahmetinle kuşat.Dosdoğru bir yola ilet ve dosdoğru bilgiler ilham et,ayaklarımızı sağlam kıl,dosdoğru bir çıkışa çıkar Allah(c.c)’ım. Hakkımızda sevinçli,hayırlı ve güzel bir sonuç ihsan eyle amin…

Sevgimizi artır,yakinliğimizi artır ve muhabbetimizi artır Allah(c.c)ım.amin…

Hak olanı işittir,hak olanı söylettir ve Rızan üzere ayaklarımızı sabit kıl,kıl ucu kadar dahi olsa rızandan ayırma.Her halimizi rızana uygun eyle. Amin…Kıranlardan ve kırılanlardan eyleme.Düşenlerden,ayağı kayanlardan,kınananlardan,şaşıranlardan,geri
dönenlerden, hüsrana uğrayanlardan veya hasret kalanlardan eyleme.Karanlıklarda bırakma bizleri,yolumuzu aydınlat,önümüzde ki engelleri kaldır,ellerimizden sımsıkı tut ve çek…Ellerimizi bırakma,biz bıraksak dahi Sen bırakma ya Rabbi!..Amin…Ecmain,Elhamdulillahi Rabbil Alemin,ya Erhamerrahımin..

SELAM VE DUA İLE….
(İsmin ne önemi var.’’Müminler ancak kardeştir.’’Bir kardeşiniz)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt