Peygamberimizi duygulandıran Bir Yakarış

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Peygamberimizi duygulandıran Bir Yakarış
Peygamberimizi duygulandıran Bir Yakarış - Yakarış - Allaha ykarış

Peygamberimizi hislendiren bir yakarış

Ey dereceleri yükselten / bereketleri indiren Ey gökleri ve yerleri / yaratan Allah'ım!

Sesler, türlü türlü / dillerle gürüldeyip sana doğru yükseliyor./ Senden dileklered bulunuyor./ Benim dileğim de, / Dünya halkının / beni unuttuğu / imtihan yurdunda Senin beni hatırlamandır...

Ey Allah'ım! / Sen sözümü işitiyor, yerimi görüyor, / gizli açık neyim varsa biliyorsundur. / İşlerimden hiçbiri / sana gizli değildir...

Ben çaresizim, yoksulum / Senden yardım ve aman diliyorum! / Korkuyorum, kusurlarımı itiraf ediyorum.

Bir çaresiz / senden nasıl isterse, / ben de öyle istiyorum.../ Günahını bilen bir günahkâr sana nasıl yalvarırsa / ben de öyle yalvarıyorum...

Senin yüce huzurunda / boynumu bükmüş senin için / gözlerinden yaşlar boşanan, senin uğrunda / bütün varlığını yok sayan, senin için acizliğini ilan eden / bir kulun sana nasıl dua ederse, / ben de öyle dua ediyorum...

Ey Rab'bim! / Duamı kabul buyurmaktan beni mahrum kalma... / Bana Rauf ve Rahim ol.

Ey istenilenlerin / en hayırlısı! / Ve verenlerin / en cömerti!

İlahiler:

Sana karşı kim kendisini / övebilir? / Ben ancak / kendimi kınarım!

Dilim günahlarla dolu / sana ulaşacak ne işe yarar / bir amelim / ne de ümitten başka bir şefaatcım var...

Biliyorum ki / kusurlarım yüzünden / ne huzurunda yerim / ne de senden özür dilemeye/ yüzüm kalmıştır!

Fakat sen / cömertlerin cömertisin!

Ben, rahmetine yetişebilmeye / ehliyetli değilsem / rahmetin bana yetişebilir...

Çünkü senin rahmetin / her şeyi kuşatacak kadar / geniştir...

Ben de rahmetini bekleyenlerdenim.

Benim kusurum ne kadar büyük olsa da senin affının yanında / küçük kalır. / Sen onları bana bağışlayıver / ey kerem sahibi Allah!

Sen kerem sahibi / Allah'sın... / Ben ise, aciz bir kul'umdur. / Ben günah ve kusur işler durursam, sen de/ bağışlar durursun...

Sen ancak sana itaatlı olanlara / rahmet ve merhamet edeceksen / günahkârlar kime sığınacaklar?

MURATS44

Özel Üye
Amin.Amin.Amin....
Bu duaların hürmetine ,Peygamber efendimizin hatrına dualarımızı geri çevirme Allah'ım.Efendimizin duygulandığı bu duanın her satırını senden istiyoruz.Şüphesiz sen, herşeye güç yetirensin..Amin.

Allah razı olsun adminim.Sabah sabah güzel dualar okumamıza vesile oldun...

Üst Alt