Cahil geldi :)

cahil

Yeni Üyemiz
Selamun Aleykum hayirli geceler..

Aslinda bu alani kullanmiyorum lakin, Murat kardesimiz bir nevi vesile oldu :)

ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar arasında, milletimizi islamdan uzaklaştırmak adına kurulan tuzakların başında ingiltere,fransa vb bir kaç ülkede kusursuz yetiştirilmiş, islam adına herşeyi bilen sahte din bilginlerinin iş başında olduğunu, bunları desteklemek için bilinçli olarak açılan islami site görüntüsü altında islamı ufak ufak değiştirilmeye çalışıldığını biz zaten biliyoruz. Ateistlerin de islamı çok iyi biliyormuş gibi islami siteler içerisinde boy gösterdiğinide çok iyi biliyoruz. Amaç; islamı temelden küçük parçalar halinde değiştirmek milletimize yanlışı ,doğru inandırmak.
©Murat's44
Bizide o kusursuzlardan zannetmeden bir yanlis anlasilmayi düzeltmek istedim inseAllah..

Hayatimdan anlatacagim kissa özette kibir ve riyadan Allaha siginirim diyerekten:

Kendim ilim arastirmacisiyim, Arastirilan özellikle bölümler Hadisi Serif, Tefsir ve Fikh ( dört Fukahanin görüsü ), tefsir ve Hadis dersi aldim, özel arapca ( Kuran arapcasi ) dersi aldim...

Sahih, mevzu, gibi konularda Hadisi serifler üzerinde yogun bir calismam oldu...

Bazi Müftü ve hoca kardeslerime kaynak konularinda yardimci olmaktayim..
Sanal Alemden genelikle alinti yapmam ellimde eser bullunmadigi sürece, Eser elimde oldumu sanaldaki ile karsilastiririm, zira kisilere uymayan bölümler kitabi ebook halline getirilenler tarafindan cikarilmakta...

Peki isim neden cahil o zamamn ? :)
iki nedeni var birincisi herkes bir yerde cahildir...
ikincidi bu devirde neredeyse müslümanlarin daha kurani birkere dahi okumayan tefsirin sirf ismini duyup bakmayan, tefsir, hadis, fikh vs. dersleri almadan müssefir, muhhadis, Fikaha takinmalarindan dolayi, bende cahil lakabini kendime uygun buldum...

sizin sitenizi cennetyolcularinda karasiz adli bir üye tavsiye etti, davet etti kimdir nedir bilmiyorum tanimiyorum cennetyolculari adli sitedede yeniyim, Lakin Pedagog kardesimiz ile fazla anlasamiyoruz galiba, biraz ders almasi lazim :)

Selam ve dua ile anlaştık

Okumak, öğrenmek gelişmek varken
Kulaktan dolmayla durulur mu hiç?
Bilen bilmeyenle bölüşmek varken
Neden geri kaldık sorulur mu hiç?

İlim mi ararsın tek parmağında
Ne arasan vardır solu sağında
Elektronik devir bilgi çağında
Bilmem demek özür görülür mü hiç?

Bir hoca bulmaya çalışacaksın
Önceden okuyup alışaçaksın
Bildiklerin ile gelişeceksin
Temelsiz bir bina kurulur mu hiç?

Araştır her şeyi öyledir deme
Kıyasla, tahminle, reyledir deme
Duyduğuma göre böyledir deme
Böyle şeyler öne sürülür mü hiç?

Bilenin her sözü bir nasihattir
Okuyup öğrenmek büyük cihattır
Okuyanın işi bile rahattır
Beyni çalıştıran yorulur mu hiç?

Mikdat Bal

Son düzenleme:

MURATS44

Özel Üye
cahil'den Alıntı :
Bizide o kusursuzlardan zannetmeden bir yanlis anlasilmayi düzeltmek istedim inseAllah..

Onlar kusursuz değil. Kusurun en büyüğünü işleyen gafil insanlardır. Onlar hedefi belli, amacı belli ama hiçbir şey yapamayacak olan kusurlu insanlardır. Birşey kazanamayacaklarını bilmeyen , boş işler peşinde ömür heba eden bahtsız insanlardır.
Sizi o kefeye koymuyoruz. Daha önceden bu sitede buna benzer bir olay yaşadık. Allah ac 'ın izniyle hakettikleri cevabı alarak yok oldular burdan. İslamı konuşup ,çaktırmadan hristiyanlık propagandası yapanlarıda gördük. Bizim amacımız belli ,yolumuz belli ,çizgimiz belli. Amacımız ; HAKK yolunda , milli birlik ve beraberlik ilkesinde vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü ilkemiz sayarak bizimle beraber gönül verenlerle beraber en doğruyu bulmaya çalışmak ve bu yolda ilerleyip ilerletmektir. Bizimle beraber ,gönül birliği içinde yanımızda olana eyvallah. olmayana da sözümüz yok. Herkes kendi doğrularının peşinde....................

Bu site 2 yıldır çizgisini bozmadan emin adımlarla hedefine doğru ilerlemektedir. Başta adminim olmak üzere ,desteğini bizden esirgemeyen , bütün kardeşlerimize bu vesile ile teşekkür ederim. Bizi bu kardeşlik ortamında hiç birşey yolumuzdan alıkoyamadı ,alıkoyamayacak.. Hep birlikte durmak yok,yola devam...... Önümüze çıkacak taşlarında üzerinden geçerek bu yolda ilerleme azmindeyiz Allah'ın izniyle....
©Murat's44

Bu yolda bilgi ve tecrübelerinizi bizlerle paylaşarak , araştırmalarızı burada insanların faydasına sunacağınızı , hep birlikte birşeyler öğrenip , öğrtebilmek amacıyla üyeliğiniz hayırlı olsun inşaAllah.Öğrenmenin ve öğretmenin yaşı yoktur diyerek hayırlı paylaşımlar .
HOŞGELDİNİZ.
©Murat's44

ceylannur

Yeni Üyemiz
Hoş geldınız sefalar getırdınzı uyyelıyınız daım olsun hayırlı paylasımlar dılıyorum kardesim tavsıye eden kardesimizden ALLAH razı olsun dıyorum

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Aleykumselam hoş geldiniz hayırlı olsun,,,,Geç oldu burayı görmek nasip bu güneymiş,,,,,
Nedense kendinizi tanıtmaktan kaçınıyorsunuz,,,,Bu alanı kullanmak için sizi kimse zorlamadı
böyle bir durumda olmaz....Sevmiyorsanız yazmazsınız vesselam,burada inceliği farketmenizi isterdim,,,,
Selam verip bir topluma girmek kadar güzel bişe olamaz değilmi,,,,herkeste o selamı alıp
karşılıklı dualaşmaktır,,,,Her neyse ben öğretcek değilim bunları size,bazen insanların konuşma tarzı iticidir fakat kendileri farkedemezler,,,,Bu bazen kibirden dir bazende farkında olmadan hissettiriler....
Hani bir sözümüz var ben çok severim,,,,
Söz gümüş ise sükut altın, yerinde ve zamanında konuşmak sanattır...
İşte böyle hep beraber güzel konuşalım inşallah,,,,
Tekrar hoş geldiniz,,,,,fi emanillah......

Üst Alt