SENiN İÇİN ÖNEMLİ...Benim için önemlisin‏

sırat-ı müstakim

Aktif Üyemiz
SENiN İÇİN ÖNEMLİ...Benim için önemlisin‏
SENiN İÇİN ÖNEMLİ OLANLARA GÖNDERİR MİSİN ?

Hepimizin başına gelebilecek acı bir olay APRANAX isimli ilaç ile ilgili... Vatandaşın biri, hafta sonu arkadaşının evine gidiyor. Çok başı ağrıdığından, arkadaşı ona bir Apranax veriyor. Vatandaş yutmadan önce ilacı ağzında çiğniyor, bir kaç dk. Sonra şuurunu kaybediyor. Çevresindekileri tanımamaya başlıyor. Apar topar hastaneye kaldırıyorlar ve orada anlaşılıyor ki; sebep beyin kanaması. Nedeni ise, doktorların açıklamalarına göre; ağrı kesicilerin özellikle Apranax ve türevlerinin çiğnenmesi ya da ağızda bekletilmesi apranax,aprol, aprowell, naprosyn, napradol, kapnax, apraljin, aleve, synax, oprax

Apranax_by_cathshee.jpg
3585.jpg
273.JPG
296.JPG

(kisaca etken maddesi naproksen sodyum olanlar)
çiğnenince; etken madde beyne çok hızlı nüfuz ediyor ve ölümcül Sonuçlara yol açabiliyormuş. Aman dikkat...

Ayrıca ramazan bayramında majezik adlı ilacı sıcak suda eritip içen bir öğretmen o akşam hayatını kaybetti LÜTFEN DİKKATTTTTTT..........

BENİM iÇiN ÖNEMLİSİN... SENİN iÇiN ÖNEMLİ OLANLARA DA SEN GÖNDERİR MİSİN?

alinti

mahzungarip

Yönetici
çok ilginç kararsiz hiç haberim yoktu böyle şeyden:(( demek bekletilmemesi gerekiyormuş ilacın:) bu arada reklam yapmışın:D eczacıbaşıyla anlaşman var herhal:p gizli reklam m10

sırat-ı müstakim

Aktif Üyemiz
mahzungarip™;12590' Alıntı:
çok ilginç kararsiz hiç haberim yoktu böyle şeyden:(( demek bekletilmemesi gerekiyormuş ilacın:) bu arada reklam yapmışın:D eczacıbaşıyla anlaşman var herhal:p gizli reklam m10
:pilaçları göstermezsek insanlar nasıl tanısın,hem reklam değil ilaçlar aşağılanıyor,zararları kirli çamaşırları ortaya dökülüyorıslıkbir mahsuru varsa banlayın ilaçları-çekin üstüne siyah bir çizikbeehıh.

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Aslında çok çeşit ilacın yan etkileri vardır insan vücudunda,,,,Yanlız olması gereken doğru ilaç kullanmak gerek....Bizim toplumumuzda şu kaçınılmaz bir davranışdır,,,,birinin başı dişi ağrısa bu hap çok iyi geliyor der ve tavsiye eder karşısındakine,,,,ama yanlış ona iyi gelen ilaç dozu diğerine ters tepki yapabilir herkesin bünyesi farklıdır.....Bu tür vakalar genelde halkımızın bilinçsiz ilaç kullanmasından kaynaklanır malisef.....

Mesela en basit gibi görünen burun kanaması rahatsızlığı,,,,,kesinlikle bu tür rahatsızlığı olan aspirin kullanamaz....ama gelin görünki toplum olarak o kadar çok ilaç içmeye alışkınız ki bu tür şeylere dikkat etmeyiz, herzaman bilinçli olmamız gerek....

MURATS44

Özel Üye
İlaç alma konusundaki yanlış düşüncelerin sonucu. Doktorların ifadesine göre , hap kullanırken bir bardak ılık su ile direk yutulmalı. Bu tür ilaçlar sindirildikten sonra etkisini göstermeye başlar. ama bazı insanlarımız daha hızlı etkisi olsun diye çiğneyerek içmeyi tercih ediyorlar. O zaman da bunun olması son derece normal. İlaçtan değil, kullanım yanlışlığından kaynaklanıyor.

Deniz Feneri

Yeni Üyemiz
İlaçların hemen hemen hepsi çiğnendiğinde aynı etkiyi yapıyormuş.doğru kullanılırsa birşey olmaz inşaallah

Üst Alt