Kadınlardan özür dilemekte gecikmeyin

ceylannur

Yeni Üyemiz
Yapılan araştırmalara göre, hak ettiği halde özür dilenmeyen kadınlarda kalp krizi riski artıyor.

afbrcp.png

Amerika'da yapılan bir araştırmada, kaba ya da kırıcı bir harekete maruz kaldıktan sonra özür bekleyen kadınların tansiyonlarında, kalp krizi veya inme olasılığını artırabilecek şekilde artış gözlendiği belirtildi.
Araştırma, zamanında bekledikleri özrü duyan kadınların daha çabuk sakinleştiklerini, tansiyonlarının yüzde 20 oranında daha hızlı normale döndüğünü gösterdi.

ABD'de Massachusetts Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde görevli bilim adamlarının yaptıkları araştırma çerçevesinde, 29 erkek ve 59 kadının küçük tansiyonları ölçüldü.

Araştırma kapsamında, erkek ve kadın katılımcılardan her birinden bir matematik testini 5 dakika içinde bitirmeleri istendi ve test sırasında üç kez bölünen katılımcılara öfkeli bir biçimde çabuk olmaları söylendi.
Testin sonunda, "yeterince iyi olmadıklarının aşikar olduğu" söylenirken, bundan 2 dakika sonra araştırmacılar, kadın ve erkeklerin yarısından özür diledi. Özür dilenen kadınların erkeklerden daha çabuk sakinleştiği görülürken, erkeklerin tansiyonlarının özürden sonra normale dönmesinin kadınlardan yüzde 20 oranında daha uzun sürdüğü görüldü.

Küçük tansiyonun yüksek seviyede seyretmesinin kalp krizi ve inme olasılığını artırabileceği biliniyor.

alıntı

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Her iki tarafta özür dilemeli bence,,,kendini bilen hatasını anlayıp özür diler zaten,,,
Aksi insanlar zaten aksidir, onlardan özür beklemekte yanlıştır...Benim bildiğim alçak gönüllü olmak en güzel davranıştır,bunuda yapabilen en mükemmel insandır,,,

MURATS44

Özel Üye
Her iki tarafta özür dilemeli bence,,,kendini bilen hatasını anlayıp özür diler zaten,,,

Aksi insanlar zaten aksidir, onlardan özür beklemekte yanlıştır...Benim bildiğim alçak gönüllü olmak en güzel davranıştır,bunuda yapabilen en mükemmel insandır,,,

İnsan özür dilemekle küçülmez.Özür dilemek insanı yüceltir. her insan hata yapabilir. önemkli olan hatayı kabullenebilmektir.

Üst Alt