Sitemiz için çok önemli .

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Esselamu Aleyküm değerli canlar,,,,
Sitemizin iyiliği ve google'de daha sağlıklı indexlenmesi, aynı zamanda sitemizin görselliği ve estetik görünümü açısından hepimizin dikkat etmesi gereken birkaç şey söylemek istiyorum.
Bu söylediklerimi hepimizin uygulamasını en azından gayret göstermemizi rica ediyorum. Söyleyeceklerimi nedenleri ile beraber yazıyorum.sayfayı tamamen okumanızı ve inceliklere dikkat etmenizi rica ediyorum.Şimdiden ilginiz ve desteğiniz için herkese teşekkür ediyorum,,,,,

1 - ) KONU BAŞLIKLARI :Diyelim ki; Bir konu açıyoruz. Konuyu aldığımız yerden başlığı da olduğu gibi kopyalıyoruz. Konuyu aldığımız yerdeki başlık büyük harflerle yazılmış. Buraya kopyalayınca başlık büyük -küçük harfler birbirine karışık halde çıkıyor. Sitemizde konu başlık harflerini küçültmek için otomatik eklenti bulunmaktadır. Mesela;

TÜRKÇEMİZİN SAĞLIĞI İÇİN TÜRKÇE KURALLARINA DİKKAT EDELİM
yazısını kopyalayıp, açacağımız konuya yapıştırdığımız zaman

( TÜrkÇemİzİN saĞlİĞİ aÇİSİndan tÜrkÇe kurallaİna dİkkat edelİm)
şeklinde yansıyacaktır.Görüntü kirliliği olmuyor mu bu şekilde.
http://www.rasulehasret.com/rasulehasret-yedek-sifrelidir/7278-deneme1-5.html#post73175

Alınan yer : TÜRKÇEMİZİN SAĞLIĞI İÇİN TÜRKÇE KURALLARINA DİKKAT EDELİM
Sitemize yansıması : TÜrkÇemİzİN saĞlİĞİ aÇİSİndan tÜrkÇe kurallaİna dİkkat edelİm
Doğru olan : Türkçe'mizin sağlığı için Türkçe kurallarına dikkat edelim.

Konu açarken zaman alsa da bu yazım şekli , istatistikler ve konu çerisinde düzenli görülmesi için dikkat edilmesi gereken önemli bir konudur. Bu konu içerisinde sayısız başlık bu şekilde bulunmakta ve düzenlenmesi imkansız hale gelmektedir. Başlık konusunda düzene uymayan konular SİLİNECEKTİR.

2 - ) KOPYA İÇERİK :
Google , indekslemek için ziyaret ettiği sitelerde orjinal konu-kopya konu ayrımına çok çok büyük önem vermektedir.Konu açmadaki amaç özgün içerikli konular olmalıdır. Kopyala-yapıştır tekniği ile bin tane konu olmasındanda klavye kullanılarak elle yazılmış 5 tane konu google için çok daha önemlidir.Başka sitelerden konu taşınacağı zaman birkaç kelime ile de olsa ek yapılmalı konu içerisine klavye kullanılarak birkaç kelime kesinlikle eklenmelidir.Aynı şekilde konu başlıklarıda el ile yazılmalı, başlıklar yazılırkende ilk maddeye uyulmalıdır,,,,,,

3 - ) YAZI BOYUTU:
Sitemizde duâ'lar bölümünde veya başka konularda yorum yazarken veya konu açarken yazı büyüklüğü 3'ten fazla olmamalıdır. Gereksiz büyük harfler veritabanında gereksiz yer işgal etmektedir. Bazı siteler BOLD(Kalın yazı ve renkli) harfleri bile BAN'lanma nedeni sayarken biz bu konuyu serbest bırakıyoruz. Veritabanımızı gereksiz yere doldurmasındansa 3 büyüklüğündeki harf karakteri fazlasıyla yeterli olmaktadır. Sitemiz veri tabanı olarak hergeçen gün biraz daha büyümektedir. İlerde sorun olmaması açısından şimdiden elimizdeki alanı en güzel şekilde değerlendirmek amacıyla bu konuyada dikkat edilmesi ve gerekli özenin gösterilmesini rica ediyorum.Büyük harflerle yazılmış konu ve yorumlar düzenlenmeksizin SİLİNECEKTİR,,,,,,

4 - ) GİZLİ LİNK VE NOKTA GİF:
Bazı siteler içeriklerinde nokta.gif ve gizli link sistemi kullanmaktadır. Nokta.gif uygulaması ; konu içerisindeki her nokta aslında bir resimdir. Resim olduğu halde nokta olarak görünmektedir. Altında bir resim ve link barındırmaktadır. Bu da sitemizde , konu alnınan yere link gönderilmesidir ki , sitemiz için sakıncalıdır. Üye girişi yapmadan bir konuya bakınca konu içerisinde onlarca reklam resimleri görülebilmektedir. bunun nedeni reklam amaçlı olup konuların alınmasına engel olmaktır.

Bazı konulara dışardan bakınca konu içerisinde onlarca ( linkleri görebilmek için üye olmalısınız) yazısı görülmektedir. üye girişi yapılınca bu yazılar kaybolmaktadır. Bunun nedeni de cümlenin altına link eklenmesidir. Aynı cümleye konu üzerinde mausumuzu getirip tıklayınca başka site açılmaktadır.Bu konuya özellikle özellikle dikkat edilmesini rica ediyorum . Çok fazla kopya içerik sitemize zarar vereceği gibi çok sayıda görünmez link'te sitemize zarar vermektedir. Buna şöyle bir örnek vereyim. Bir konu içerisinde normal cümleler kullanılmış olsun.*** Normal olarak görülen bu cümle ( Solda normal cümlesine tıklayınca sitemiz anasayfasına yönlenecektir.Mausunuzu ***'dan hemen sonraki normal yazısının üzerine getirip tıklayınız. ) altında sakladığılink dolayısı ile google bunu yanlış algılayacaktır.Bu da haliyle uzun vadede ve konu sayısına bağlı olarak zamanla googlenin bizi sandbox'a almasına neden olabilecektir. Nedir sandbox? Bir site google tarafından sandbox'a alınınca , o site en az 6 aylık bir zaman içerisinde googlede görünmeyecektir. Googleye rasulehasret yazınca açılan sayfada site olacakken aksi durumda görünmeyecek ve filtrede kalacaktır.
Şimdilik bu 3 madde sitemizin iyiliği için olacaktır. Sitemizi seviyorsak , daha da büyüyüp gelişmesini istiyorsak , içersinde bunca emeğimiz olan ailemizin emin adımlarla büyümesini istiyorsak , Lütfen bu maddelere dikkat edelim. Kopya içerik haricinde kendimizde el ile birşeyler yazalım. Uzun olmasada kısa satırlarla kendimiz yazalım. O zaman hepimiz için daha güzel olacaktır ALLAH'ın izniyle. Tekrar herkese teşekkür ediyorum. Duyarlılığınız ve anlayışla karşıladığınız için. Bu maddelere uymayan konuların silinmesi dahilinde yanlış anlamamanızı temenni ediyorum. Saygılarımla.

TaHKaR

Aktif Üyemiz
Çok teşekkür ederim çok güzel konuya değinmisiniz bundan sonraki paylaşımlara daha dikkatli davranacağımızı bildirir

romeo

Yeni Üyemiz
Güzel açıklama. Allah cc razı olsun. Bunlara dikkat edilmesi site menfaatine olacaktır. bu güne kadar , rasulehasret.com kadar kurallarda esnek ve üyeleri sıkmayan site görmedim. Bulunduğum sitelerde katı kurallar varken bu kurallar bence çok değil. Aynı zamanda gerekli kurallar. Verilen bilgiler doğru ve yerinde. Herkesin kabul edip uygulayacağına inanıyorum. Herkes anlayışlı davranarak en doğruyu yapacaktır.

MURATS44

Özel Üye
Çok güzel ve önemli bir konuya değinmişsin adminim. Açıklamalarında fazlasıyla anlaşılır ve net. Geçektende google açısından dikkate alınan ama bizim almadığımız çok şey var. Sitenin teknik kısmını düşünmedik. kurallarlada kimseye zor durumda bırakmadık. Bu maddelerin yerine getirilmesi site için oldukça faydalı olacağı kesin. Uyarın için teşekkür ederim. Bende elimden geldiği kadar bu kurallara uyacağım inşallah.

Söylediklerini deneyince aynen dediklerin çıktı adminim.Bende resimli olarak ekliyorum buraya,
©Murat's44

Üye girişi yapmadan konuya bakınca böyle görünüyor.
©Murat's44

grnt1.jpg

Üye girişi yapıldıktan sonra konu bu hale geliyor.
©Murat's44

grnt4.jpg

site içerisinden başka bir örnek vermek gerekirse; Üye girişi yapmadan önce böyle görünüyor.
©Murat's44

grntornek1.jpg

Üye girişi yaptıktan sonra bu hale dönüyor.

grntornek2.jpg

Üye girişi yapmadan önce gördüğümüz [üye girişi yapmadığınız için linkleri göremezsiniz.Üye olmak için TIKLAYIN...] yazısının yerindeki harflere üye girişi yaptıktan sonra mausumuzu üzerine getirince;
©Murat's44

grntrnek3.jpg

yeni sayfa hakkında ne yapılmak istendiğini soruyoıor. On tıklayınca da başka site açılıyor. daha önce dikkat etmediğim bir konuydu. Daha iyi anladım böylece. Tekrar teşekkür ederim adminim. Bunları sitemizin iyiliği için söylediğini biliyorum. İlk defa böyle bir şey istiyorsun. Tabii haklı olarak. Bize de elimizden geldiği kadar uygulamak düşüyor. Allah ac razı olsun adminim. Emeğine sağlık. Eyvallah........
©Murat's44

ceylannur

Yeni Üyemiz
Çok güzel ve önemli bir konuya değinmişsin adminim. Açıklamalarında fazlasıyla anlaşılır ve net. Geçektende google açısından dikkate alınan ama bizim almadığımız çok şey var. Sitenin teknik kısmını düşünmedik. kurallarlada kimseye zor durumda bırakmadık. Bu maddelerin yerine getirilmesi site için oldukça faydalı olacağı kesin. Uyarın için teşekkür ederim. Bende elimden geldiği kadar bu kurallara uyacağım inşallah.

Söylediklerini deneyince aynen dediklerin çıktı adminim.Bende resimli olarak ekliyorum buraya,
©Murat's44

Üye girişi yapmadan konuya bakınca böyle görünüyor.
©Murat's44

grnt1.jpg

Üye girişi yapıldıktan sonra konu bu hale geliyor.
©Murat's44

grnt4.jpg

site içerisinden başka bir örnek vermek gerekirse; Üye girişi yapmadan önce böyle görünüyor.
©Murat's44

grntornek1.jpg

Üye girişi yaptıktan sonra bu hale dönüyor.

grntornek2.jpg

Üye girişi yapmadan önce gördüğümüz [üye girişi yapmadığınız için linkleri göremezsiniz.Üye olmak için TIKLAYIN...] yazısının yerindeki harflere üye girişi yaptıktan sonra mausumuzu üzerine getirince;
©Murat's44

grntrnek3.jpg

yeni sayfa hakkında ne yapılmak istendiğini soruyoıor. On tıklayınca da başka site açılıyor. daha önce dikkat etmediğim bir konuydu. Daha iyi anladım böylece. Tekrar teşekkür ederim adminim. Bunları sitemizin iyiliği için söylediğini biliyorum. İlk defa böyle bir şey istiyorsun. Tabii haklı olarak. Bize de elimizden geldiği kadar uygulamak düşüyor. Allah ac razı olsun adminim. Emeğine sağlık. Eyvallah........
©Murat's44

sag olun admınımmmm

MURATS44

Özel Üye
Bu konuyu göz ardı etmeyelim can'lar. konu önemli.Lütfen biraz dikkat edelim. Konu açarken, yorum yaparken yazı karakter boyutunu (3) olarak seçelim. Bundan büyük olması hem görüntüyü bozuyor ,hemde veritabanında gereksiz yere yer kaplıyor. Lütfen dikkat edelim. Teşekkür ederim. glü
©Murat's44

Üst Alt