Haftanın Tartışma Konusu.........

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Sadece tek bir sözüm var......Yorumları çok beğendim,,,,,
Benim yorumum biraz daha farklı olcak konuyla.... çünki gereken cevap saygıdeğer kardeşlerim taafından zaten verilmiş.....İnsan önce insan olmayı öğrenmeli.....Konunun derinliğine girersek daha iyi anlarız inşallah.....

İslam dini ve onun peygamberi insanlığa hep hoşgörüyü, alçakgönüllü olmayı, merhameti ve kalp kırmamayı öğütlemiştir. Yalnızca öğütlemekle kalmamış Resulullah bunu tüm insanlığa yaşantısı ve ahlakıyla göstermiştir.....

İslam dini insan merkezli bir dindir. Yeryüzündeki her şey onun emrine tahsis edilmiş, ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabileceği bir mekanizmayla donatılmıştır. Şüphesiz bu insanı her şeyden önce Malikine borçlu kılmaktadır. Varlık âlemine çıkışıyla başlayan bu ödev ahiret âlemine kadar sürecektir. Ancak bu kadar zarif yaratılan insanında merkezi olan bir noktası vardır ki, bu da kalptir......

Merhamet sahibi, hoşgörü sahibi bir dinin üyeleri ve bunu yaşayarak insanlığa göstermiş bir Peygamberin ümmeti olarak bizler bu hassasiyeti göstermeli ve Allahâın Kâbelerini yıkmak bir tarafa Kâbe sahiplerinin hepsini hoşnut edebilmeliyiz. Bu berzah âleminde beşerin emanetindeki kalpleri yıkmaktan kaçınarak bir yaşam sürmeyi kendisine düstur edinmiş bireyler, hiç şüphe yoktur ki varlığın sahibine göstermiş olduğu sadakatten ötürü fazlasıyla mükâfatını görecektir.....

Kalpleri Kâbe olarak görmek, emanetleri gerçek sahibi için sevmek ve o sadakatle sahip çıkmak....

Gerisi için mükâfatı beklemek.....

MURATS44

Özel Üye
mahzungarip™;13547' Alıntı:
:aferin:aferin:gülzgdzgdişte cevap bu :aferin bir tek gönül yıktın ise bu kıldığın namaz değil.niye?çünkü Efendimiz a.s demiyor mu kalp kırmak kabeyi yıkmaktan kötüdür diye.demek ki kabesini yıkanın yönelip kılacağı bir kıblesi olmadığı gibi namazıda olmuyormuş:) Allah muhafaza kalp kırmak kadar kötü bişey yok :((

ilginç.. :):) demek ki yazılanları okumadan cevap bu değil demişsin..trttrt

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
Müminleri incitip onların kalblerini kırmanın büyük bir vebal olduğunu düşünen Allah dostları, bir gönül yıkmanın Kâbe'yi yıkmak kadar günah olduğunu, hâkezâ, bir gönül yapmanın da Kâbe'yi yeniden inşa etmek kadar sevap olduğunu dile getirirmişlerdir. Onlardan biri olan Hazreti Mevlânâ, Bir defa kalb kırmak, Kâbe'yi alt üst etmekten daha kötüdür. Zira Kâbe'yi Hazreti İbrahim inşa etmiş, gönlü ise Hazreti Allah yaratmıştır der

hüzün çiçegi

Aktif Üyemiz
Bugün bir hasta teyzeni yataginda yatarken BEŞ DAKİKANI AYIRIP ziyaret edemiyorsan işte o kildigin namaz namaz degil bence hepimizin bir sonu var bunu unutmamamiz gerekiyor ...ben bu konuyu okurken yaşadigim bir olay aklima geldi çok üzüldügüm için bu cevap buraya anlamli geldi galiba kardeşim...ÖNCE LİKLE İNSAN OlMAK GÜZEL BİR KALBE SAHİP OLMAK EN ÖNEMLİSİ İÇİNDE MERHAMET DUYGUSU TAŞIMAK NE KADAR GÜZELDİR DEGİLMİ AMA NE YAZIKKİ BUNU HERKES BAŞARAMIYOR Allah herkese hidayet versin ne diyeyim sadece çok üzgünüm

Son düzenleme:
Üst Alt