Günün duası

ceylannur

Yeni Üyemiz
Ey Rabbimiz!
Senden ahu efgan edip sana dua dua yalvaran,Sana karşı saygı ile dopdolu olan ve Senin yoluna yönelen kalpler istiyoruz.Nefislerimize takva bahşeyle ve onları temizle.
Ey Rabbimiz!
Hatalarımızı kar ve dolu suyuyla yıka.Kalplerimizi günahlardan beyaz elbisenin kirden temizlendiği gibi temizle ve bizimle günahlarımızın arasını doğu ile batının arasını ayırdığın gibi ayır.
Ey Rabbimiz!
Senden dünya ve ahirette afiyet ve bizden şerri uzaklaştırmanı dileriz.Alemi islamı ve bütün insanlığı arzi ve semavi afetlerden koru.
Ey Rabbimiz!
Gücümüzün zayıflığını,çaremizin azlığını ve insanlarca önemsenmeyişimizi sana şikayet ediyoruz.Bizi kendi gözümüzde küçük,fakat insanların gözünde büyük eyle.

ceylannur

Yeni Üyemiz
Rahman, Rahîm ALLAH'ın adıyla. Ey Rabbim! Senden yardım istiyorum, sana tevekkül ediyorum, benim işimin zorluğunu azalt! Seferimin meşakkatini kolaylaşdır ve beni hayırla rızıklandır. Benden her türlü şerri defet. Sadrıma inşirah ver. İşimi kolaylaşdır, dilimdeki düğümü çöz. Ey Rabbim, kendimi, dinimi, ehlimi, malımı, akrabamı ve seninle benim aramda âhiret ve dünyâya müteallik ne varsa cümlesine seni bırakıyorum ve sana emânet ediyorum. Bizim hepimizi her türlü kötülükten ve üzücü şeylerden muhafaza et! Ey kerem sahibi Rabbim! Beni ve benim berâberimdekileri muhafaza et! Beni ve berâberimdekileri selâmette kıl, beni ve berâberimdekileri Ummedı muhammet ı dogru yola ulaştır ey Rabbim! Ey Rabbim! Sana tevbe etdim, Sana sarıldım, takvayı bana azık olarak ver, günâhımı mağfiret et, her nereye yönelirsem beni hayra yönelt!"

ceylannur

Yeni Üyemiz
Rabb'imiz! Dualarımızı kabul buyur.. aczimize, zayıflığımıza, düşmüşlüğümüze ve muhtaç oluşumuza merhametinle mukabelede bulun.. (aşılmaz gibi görünen) zorlukları bizim için kolaylaştır..

gaye-i hayallerimize hakikat urbası giydir.. bizi dünya ve ahirette utanılacak durumlara düşmekten muhafaza eyle! Bütün bunları Sen'den, Sen'in güzel isimlerinin hakkı için ve Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa hürmetine dileniyoruz Rabb'imiz! Salât ü selâm Efendiler Efendisi'nin, güzide âilesinin ve yıldızlar kadar parlak ashab-ı kiramının üzerine olsun!

ZAMAN

ceylannur

Yeni Üyemiz
Sensin zulme uğrayanların dayanağı.
Sensin mahzun kalplerin sığınağı.
Sensin mazlumun âhını işiten.
Sensin zalimin zulmünü bilen.
Senin adaletindir sığındığımız.
Senin mizanındır güvendiğimiz.
Senin hesabındır tesellimiz.

Nefsimize zulmetmekten alıkoy bizi.
Senin adaletine razı olanlardan eyle bizi.
Senin adaletinin korkusuyla terbiye et hepimizi.
Adaletinin korkusuyla yumuşat kalplerimizi.
Amellerimizin tartıldığı 'mizan'da güzel eyle akibetimizi.
Mizanında ağırlığı olanlardan eyle bizi.
Kolaylaştır sorgu sualimizi.
Sana hesap verme inceliğiyle yaşat bizi.
Hükmüne razı eyle bizi.
Zulmetmekten ve zulme uğramaktan uzak eyle hepimizi.

Âmîn... Âmîn... Âmîn...

ceylannur

Yeni Üyemiz
dua1jk0.jpg

ceylannur

Yeni Üyemiz
Ve Aleykum Selam ve Rahmetullah..

Ey bizi bizden iyi bilen Güzeller Güzeli RABBİMİZ..Bizi Sana(c.c.) layık kul,Habibine (s.a.v.)layık ümmet eyle..

Razı olacağın hayırlı işlere bizi muvaffak kıl..Senin yolunda hizmet eden,azami zühd,azami takva,azami ihlas sahibi kullarından olabilmeyi nasib et bize..
Rabbimiz,Seni deli gibi seven, Senin de kendilerini sevdiğin,Senin muradın haline gelebilmiş kullarından olabilmeyi diliyoruz..Lütfeyle bize..
Rabbimiz bizi AFFET..Bizi kendine kul kabul et..Emanetini kabzetmek zamanına kadar bizi emnetinde emin kıl..Ve biran olsun nefsimizle başbaşa bırakma bizi..RABBİMİZ.

ceylannur

Yeni Üyemiz
Rabbim inşaallah dualarımızı hayırlı ıse en kısa zamanda kabul eder hayırlı değılse de hayra çevirir inşaallah…
insan dara düşünce sıgınır ya genelde duaya…nedense bende hep bunu yapıyorum..ama kimim var kı Rabbim’den başka,başım sıkışınca kapısını çalacagım…kime gecer ki nazım,kimden isteyebilirim ki hiç karşılıksız…Sana sıgınıyorum Rabbim.Sana sıgınıyorum..her gün ölmeyı diledigim isyan ettıgım için af dileyerek Sana sıgınıyorum..gözyaşlarımın arasında af dıleyerek ıyı bır ınsan olabılmek ıcın tövbe edıp binlerce kez,Sana sığınıyorum…Rabbim beni ve burdaki bu yazımı okuyan okumayan,duaya ihtiyacı olan gönüllere rahmetını esırgeme ne olur…yüregimize rahmetınden su damlaları gibi yagdır Ya Rabbim…yıkansın kirli ruhlarımız temizlensın arınsın..yarattıgın ılk anki gibi bir bebegın masumiyetı gibi olsun…bizlere ıyı olmak ıcın fırsat ver Ya Rabbim. mutlu olmak ıcın yol göster..bizi nefsımızın elıne bırakma..bizi şeytanın elıne bırakma bizi bırakma Ya Rabbim..Rabbim biz senın emanetıne-kendimize- sahip cıkamadık..üzdük kırdık yıprattık bedenlerımızı, ruhlarımızı..şimdi biz sana emanet edıyoruz kendımızii.biz sahip olamadık sen bıze sahip çık Ya Rabbi….darada kalan kardeşlerime kımsesızlere tum dua dostlarına bır kapı aç Ya Rabbii…öyle bir kapı aç kii iki cihanda da cenneti yaşayalım. (AMİN)

ceylannur

Yeni Üyemiz
Rabbimiz:

Efendimiz s.a.v. in Senden istediği bütün hayırları biz de Senden istiyoruz..Bize de nasib eyle..

Efendimiz s.a.v. in Sana sığındığı bütün şerlerden biz de Sana sığınıyoruz ..Bizi de muhafaza eyle..

Rabbimiz Affını, Afiyetini ve Rızanı diliyoruz..Sen ihsan eyle..İnşaallahu Teala..

ceylannur

Yeni Üyemiz
ALLAH' ım, beni doğru yola ilet ve beni bütün işlerimde başarılı kıl." (Müslim, Zikir, 78)

"ALLAH' ım, doğru yolda yürümeyi bana ilham et. Nefsimin şerrinden beni koru." (Tirmizi, Deavet, 70)

"Müslüman bir kimse yanında bulunmayan bir müslüman kardeşi için dua ederse, mutlaka melek de ona 'Aynı şeyler sana da verilsin' diye mukabelede bulunur. (Müslim, Zikir 86)

ceylannur

Yeni Üyemiz
atina.gif

rabbenafirli.gif

---::: OKUNUŞU :::---

Rabbenâ âtina fid'dünyâ haseneten ve fil'âhireti haseneten ve kınâ azâbennâr. Birahmetike yâ Erhamerrahimîn
Rabbenâğfirlî ve li-vâlideyye ve lil-Mü'minîne yevme yekumü'l hisâb.
---::: ANLAMI :::---
ALLAH'ım! Bize dünyada iyilik ve güzellik, ahirette de iyilik, güzellik ver. Bizi ateş azabından koru.
Ey bizim Rabbimiz! Beni, anamı ve babamı ve bütün mü'minleri hesap gününde (herkesin sorguya çekileceği günde) bağışla.

Üst Alt