• Sayfa 1/31
  • 1
  • 2
  • 3
  • 11
  • ...
    152 mesajdan 1 ile 5 arası gösteriliyor

Günün duası

Günün duası ALLAH’ım! Koru beni gücümün yetmediğinden. Sana verdiğim söze ve yaptığım yemine bağlı kalmama yardım et. Benden nimetini esirgeme İhsan ettiğin her şeye karşı sonsuz şükrederim. Benden nimetini esirgeme. Günahlarımı kabul ve itiraf ediyorum, onları bağışla. Günahın kirlettiklerinden beni arıt. Sensin ezeli ve ebedi olan, Sensin rahmet eden ve koruyan. Çocukları sevin ve sevindirin...

Thanks
      0
      Beğenilmiş
      108

Arrow Günün duası

Günün duası

ALLAH’ım! Koru beni gücümün yetmediğinden. Sana verdiğim söze ve yaptığım yemine bağlı kalmama yardım et.

Benden nimetini esirgeme

İhsan ettiğin her şeye karşı sonsuz şükrederim. Benden nimetini esirgeme. Günahlarımı kabul ve itiraf ediyorum, onları bağışla. Günahın kirlettiklerinden beni arıt. Sensin ezeli ve ebedi olan, Sensin rahmet eden ve koruyan.

Çocukları sevin ve sevindirin

Büyük ALLAH dostlarından Hacı Bayram Veli Hazretleri bir sohbetlerinde şöyle buyuruyor:

Küçük çocukları seviniz, başlarını okşayınız. Onları sevindiriniz ki, Peygamber Efendimiz’in emrini yerine getirmiş olasınız.

Çarşıda ve câmi avlusunda bir şey yemeyiniz. Yol ortasında durmayınız. Ticaret erbâbının dükkânlarında uzun müddet oturmayınız.

Ölümü çok hatırlayınız. Ölüm gelmeden hesabınızı yapınız. Tövbe ediniz ki, affa kavuşasınız. Dünya gamından, nefsin sıkıştırmasından hafifleyip kurtulmak istiyorsanız, kabristanları sık sık ziyâret ediniz.
      MURATS44 (04.07.2017),Nur Hanım (18.06.2017) ceylannur'ın bu ( Konu | Yorum ) 'una Teşekkür etti...
      Konu MURATS44 tarafından (19.06.2017 Saat 01:30 ) değiştirilmiştir.

Thanks
      0
      Beğenilmiş
      108

Ey Rab
      Mum tek başına dua etmez
      Fakat sen lütfet
      Yaktığım muma
      Yaşadığım zorluklarda
      Aldığım her kararda
      Beni aydınlatan ışığın olsun
      İçimdeki her gururu
      Beni boğan bencilliği
      İşlediğim tüm günahları
      Yakan ateşin olsun

Ailem için, tanımadıklarım için
      Bugün karşılaşacağım kişiler için
      Sevginin alevi olsun
      Merhamet et yüreğimdeki karanlıklara
      Ey Rab
      Senin evinde uzun süre kalamıyorum
      Sana kendimden bir parça sunuyorum
      Sevgiyle bugünü yaşamama yardımcı ol
      Öyle çaresizim ki Rabbim,
      Çarelere ermiyor aklım…
      Bir yüzüm solgunken, isyankar öbür yanım…
      Öğütleri masal gibi dinliyorum…
      Nasihatler ninni misali geliyor,
      Başımı sallıyorum.. sanki anlamış gibi…
      Beni takipte ızdırap.. Peşimden gelir kabuslar…
      Kimsem yokmuş şu dünyada senden başka!..
      Merhametine uzatıyorum ellerimi…
      Senin rahmetinle yıkamak istiyorum kirli tövbelerimi..
      Dizginle çılgınlıklarımı…affet günahlarımı..
      Ey affetmeyi seven Rabbim, sil göz yaşlarımı..
      Sen teselli et beni, serinlik sun şu bağrıma…
      Vardır bunda da bir hayır..
      Hayırlı kederlerimi sen sevdir bana!..
      Tıpkı geceye saçılan yıldızlar gibi,
      Ömrüme ışık olsun, sıkıntı anlarımda ettiğim dualar..
      Hüzünlerde olgunlaştır beni..
      Cahilim çok cahilim..
      Sen yolum ol! Sen sonum ol!
      Sen tut elimden, sana giden yollarda nurum ol!
      Dağlar kadar günahlarıma,
      Bir avuç tövbe kırıntısı getirdim…
      Sen derman ol şu volkanlarıma…
      Sensiz bir yürek ne kadar boş!..
      Affeyle Ya Rabbel alemin…
      AMİN
      MURATS44 (04.07.2017),Nur Hanım (18.06.2017) ceylannur'ın bu ( Konu | Yorum ) 'una Teşekkür etti...

Thanks
      0
      Beğenilmiş
      108

Rahman, Rahîm ALLAH'ın adıyla. Ey Rabbim! Senden yardım istiyorum, sana tevekkül ediyorum, benim işimin zorluğunu azalt! Seferimin meşakkatini kolaylaşdır ve beni hayırla rızıklandır. Benden her türlü şerri defet. Sadrıma inşirah ver. İşimi kolaylaşdır, dilimdeki düğümü çöz. Ey Rabbim, kendimi, dinimi, ehlimi, malımı, akrabamı ve seninle benim aramda âhiret ve dünyâya müteallik ne varsa cümlesine seni bırakıyorum ve sana emânet ediyorum. Bizim hepimizi her türlü kötülükten ve üzücü şeylerden muhafaza et! Ey kerem sahibi Rabbim! Beni ve benim berâberimdekileri muhafaza et! Beni ve berâberimdekileri selâmette kıl, beni ve berâberimdekileri Ummedı muhammet ı dogru yola ulaştır ey Rabbim! Ey Rabbim! Sana tevbe etdim, Sana sarıldım, takvayı bana azık olarak ver, günâhımı mağfiret et, her nereye yönelirsem beni hayra yönelt!"

Thanks
      0
      Beğenilmiş
      108

Bır buyugumuz soyle dıyor:ben en guzel hutbeleri..en mukemmel hatıplerı dınledım..Kulaklarım doydu artık.Ama gözlerım hala ac.İslamın lafını eden degıl ONU YASAYAN İNSAN görmek istiyorum......İNsaallah yasayanlardan oluruz.RABBİM kolaylastırsın..AMİN!
      MURATS44 (04.07.2017),Nur Hanım (19.06.2017) ceylannur'ın bu ( Konu | Yorum ) 'una Teşekkür etti...

Thanks
      0
      Beğenilmiş
      108

Rahmet ve inayet tecellilerinle ihtiyaçlarımızı gidererek Sen’den başka her şeyden ümidimizi kes. Kes ki, aradıklarımızı sadece Sen’in kapında arayalım.

Bu son ıkı cumle muthıs guzelmıs kardesım..hep bu noktada takılıp kalıyoruz..ONU baska kapılarda aramak en buyuk hatamız..Nasibimizi aldık insaallah..ALLAH razı olsun..
      MURATS44 (04.07.2017),Nur Hanım (19.06.2017) ceylannur'ın bu ( Konu | Yorum ) 'una Teşekkür etti...

Cevap Yaz Yeni Konu aç
  • Sayfa 1/31
  • 1
  • 2
  • 3
  • 11
  • ...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler