Hikmetli dualar.....

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
vbulletin3_logo_white.gif

©VuSLaT
vuslat-rasulehasret-dua.png

Resulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) Efendimiz Rabbından naklen anlatıyor; "Allahu Teala şöyle buyurdu; ' Kıyamet günü şu üç zümrenin hasmıyım; 'Bir kimse ki; Kendisine ihsan ettim, ama o zulmetti... Bir kimse ki; Bir hürü sattı parasını da yedi... Bir kimse ki; İşçi tuttu. Ondan istifade etti. Ama ücretini ödemedi."

Resulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) Efendimiz Allahu Teala'dan naklen anlatıyor; " Allahu Teala şöyle buyurdu; 'Yaklaşanlar,kendilerine farz kıldığım ibadetlerin edasında olduğu kadar hiç bir şeyde yaklaşamazlar Gerçekten bir kul Bana nafilelerle de yaklaşır.Böylece Bana yaklaşanı severim.Sevince de kulağı olurum,eli olurum.Böyle ki oldum,Benimle işitir Benimle görür Benimle konuşur Benimle tutar Benimle yürür."

Dua: Lâ ilâhe illallâhü vahdehü lâ şerikeleh, lehül-mûlkü velehül-hamdü ve hûve alâ külli şey'in kadir. Elhamdü lillâhi ve Subhanallâhi ve lâ ilâhe illallâhü vallâhü Ekber. Velâ havle velâ kuvvete illâ billâhil Aliyyil-aziym. "

Sevgili Peygamberimiz (S.A.V.): "Her kim bu kelimelerle duâ eder de günahlarinin bagislanmasini diler veya dünya ve âhireti ile ilgili bir duâ ederse duâsi kabul olur ve istedigi verilir" buyurmustur
rolleyes.gif
rolleyes.gif

Son düzenleme:

TaHKaR

Aktif Üyemiz
selamunaleykum
cok guzel bır dua
allah bızlerın kalbıne merhamet versın
allah korkusu versın versın kı gunah ışlemekten alakoyulalım
allah razı olsun
allaha emanet olun

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
©VuSLaT
Dua: Lâ ilâhe illallâhü vahdehü lâ şerikeleh, lehül-mûlkü velehül-hamdü ve hûve alâ külli şey'in kadir. Elhamdü lillâhi ve Subhanallâhi ve lâ ilâhe illallâhü vallâhü Ekber. Velâ havle velâ kuvvete illâ billâhil Aliyyil-aziym. "

MURATS44

Özel Üye
vuslat-rasulehasret-dua.png

Lâ ilâhe illallâhü vahdehü lâ şerikeleh, lehül-mûlkü velehül-hamdü ve hûve alâ külli şey'in kadir. Elhamdü lillâhi ve Subhanallâhi ve lâ ilâhe illallâhü vallâhü Ekber. Velâ havle velâ kuvvete illâ billâhil Aliyyil-aziym. "

Son düzenleme:

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
©VuSLaT
Okunuşu: "Allahumme bike emseyna ve bike esbahna ve bike nahya ve bike nemutu ve ileykel masir."
©VuSLaT

Anlamı: "Allahım! Senin yardımınla akşama girdik, senin yardımınla sabaha kavuştuk, senin yardımınla diriliyor ve senin kudretinle ölüyoruz ve dönüş yalnız sanadır....

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Ya Rabbena! Bizi, ilmini irfan ile kanatlandırıp mârifetullah semalarına yükselerek ebedî miraca vâsıl olan bahtiyarlardan eyle!

Âmin!

Üst Alt