Ramazan 19.Gün Duası

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
19. Günün Duası: "Allahumme veffir fîhi hazzî min berakatih, ve sehhil sebîlî ila hayratih, vela tehrimnî gabûle hasenatih, ya hadiyen ile'l-hagg'il-mubîn."

Anlamı: Allah'ım! Bu günün bereketlerinden nasibimi bol et; hayırlarına ulaşma yolumu kolaylaştır; iyi amellerinin kabulünden beni mahrum bırakma; ey apaçık hakka hidayet eden -Rabbim-!
glü
Ramadan Dua: DAY 19
ALLAH, on this day, multiply for me its blessings, and ease my path towards its bounties, do not deprive me of the acceptance of its good deeds, O the Guide towards the clear truth.

NuSReT

Aktif Üyemiz
]Tatlı bir telaş başlar, ayak seslerini duyduğumuzda Ramazanın
]
]İnşa mevsimi gelmiştir ruhun
]11 ay boyunca hasar gören, yara alan, nice badirelerden geçen mana âleminin yeniden restorasyona uğramasıdır.
]Ve bunun içindir ki; kul bu inşa mevsiminde çalmamalıdır malzemeden,
]
]Hoş sadece Ramazana da sıkıştırmamalı ya! Kulluğunu (o ayrı bir mevzu)
]
]En halisinden bir niyet,
]Helalinden bir bardak su ile ağzını,
]Mana âlemine dalarak nefsini bağlamak,
]
]Dedik ya!
]
]İnşa mevsimidir Ramazan!
]En halisi ile tövbenin,
]İhlâs ile ibadetin,
]Veren elle pay etmenin,
]Alan elle çok etmenin,
]Tebessümle kardeşliğin,
]Ezcümle
]Paylaşarak bir lokma ekmeği kardeşinle
]“ancak mü’minler kardeştir” ayetin manasına talip olmak
]sabr edip nefsin, tüm yönlendirmelerine
]Elinin tersiyle, “hadi oradan” diyerek ruhunu onarmanın adıdır Ramazan.
]
]Değerini bilip değerlendirmek umuduyla Ramazanınız mübarek ,ttuğumuz oruçlarmız kabul olsun inşaallah.
]
]Selam ile.
]
]Ramazan ayının ilk gününden bu güne kadar eksiksiz olarak her günü bir dua ile tamamladınız. Başka forumlarda ya hepsi birden eklenir ya da bir yerden sonra yarım kalır. Siz azimle ve güzellikle eksiksiz tamaladınız. Bu dualarınız hürmetine oruçlarınız kabul ,dualarınız makbul olsun inşaallah.

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
ALLAH c.c razı olsun,,,,o güzel dileklerinize amin diyorum inşallah,,,,Ümmeti muhammedin
oruçları ve dudaları kabul olsun inşallah....

Evet bu tür konularda çok dikkatliyiz başından sona kadar itina ile dualarımızı yaparız biiznillah...
Eksiklerimiz de varsa YÜCE YARADANIM tamamıyla kabul eder inşallah....

MURATS44

Özel Üye
Mübarek ramazan ayının ilk gününden bu güne kadar her gün okuduğumuz ,her güne ayrı bir güzellk katan bu kadar güzel dulardan istifade etmemize vesile olduğun için teşekkürler adminim. Allah ac razı olsun. 22 gün de bitti. kaldı 7 gün. Emeklerine sağlık.

Üst Alt