ceylannur

Yeni Üyemiz
Düdüklü Tencerede Kuşbaşı Et Nasıl Pişirilir?

Pişmeyen etler için tavsiyem eğer etin cinsini bilmiyor iseniz ilk önce etlerin üstünü dört parmak örtecek kadar suyla 30 dk. kadar düdüklüde haşlayın ve daha sonra kavurma safhasına geçin. Göreceksiniz etleriniz lokum gibi olacak.

Et kavurma Tarifi

Malzemeler: 500 gram kemiksiz ve orta yağlı kuşbaşı et, 2 adet kum soğan, 2 adet domates, 4 adet patates, 3 yemek kaşığı sıvıyağ, 2 adet yeşil sivribiber, kekik, tuz, patatesleri kızartmak için sıvıyağ.
Dana eti sert olduğu için, ben önce düdüklü tencerede pişiriyorum. Minik kuşbaşı olarak doğradığımız etleri düdüklü tenceresine katın. Üstüne yarım çay bardağı su ve 1 yemek kaşığı ayçiçek yağı ilave et sonra tenceremizin kapağını kapatıp yaklaşık 35-40 dakika arasında pişirelim.
Başka bir tavada yarım çay bardağı ayçiçek yağını ilave edelim, hafif kızdır sonra kuşbaşı olarak doğradığımız kuru soğanlarımızı ve biberlerimizi ekleyip 3 dakika kadar kavur pişen kuşbaşı dana etlerimizi de ilave edin

Alıntı..

TaHKaR

Aktif Üyemiz
Nefis bir yemek tarifi olacak gibi...Canım çekti.tencerede kuşbaşılı eti...Paylaşımınız güzel sağolun...

TaHKaR

Aktif Üyemiz
allah razı olsun ceylanur...

1.792 bakmış bu konuya demekki güzel bir tarifemiş ancak şaştım yorum yazan yok...yinede herkese afiyet olsun..paylaşmınız için çok sağolun..

07/11/2012 tarihi itibariyle 3192 kişi bakmiş...tebrikler arkadaşim güzel paylaşim olmuş

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Bu konu o kadar çok takip edildi ki bende baktığımda şaşırıyordum,,,amma ve lakin yeni kurban bayramından çıktık,hanımlar et kolay nasıl pişiyor diye nette araştırma yaptıklarını anlamış oldum...
veeeee aynende öyle tahminim doğrudur....Bende nette araştırıken bizim site çıktı haaa
o bakımdan bu konu rekor kırdı teşekkürler....

MURATS44

Özel Üye
8062 olmuş. Çok önemli bir konu heralde :)

Et yemediğim için dikkatimi çekmemiş :) Ama merak eden baya insan varmış.

Üst Alt