Kerbela Vakası Münasebeti Ile Eshabı Kirama Atılan Iftiralara Reddiyedir

fahrettin tırınk

Site İmamı
KERBELA VAKASI MÜNASEBETİ İLE ESHABI KİRAMA ATILAN İFTİRALARA REDDİYEDİR
Değerli kardeşlerim,bu yazıyı delilleri ile yazmama sebeb olan olay,aşure olması münasebeti ile kerbela vakıası ile alakalı olarak, kendilerini,dinde otorite ve söz sahibi olduğunu zanneden bazı sapık görüşlü kimseleri,görüp çıkartmış olduukları fitne ve iftiralardan dolayı yazmayı kendime vazife telakki ettim.
İsmlerini vermek istemiyorum,sizlerce malumdurki, bu sapık görüşlü kişilerin uzantıları irana ve hümeyniye kadar uzanıp,hümeyniyi devrin imamı olarak kabullenen kişilerdir.
Bu sapık görüşlü kişiler,ehli beyt Rasülü istismar ederek,diyer eshabı kirama iftira atacak kadar haddi aşmaktadırlar.
Halbuki ehli beyt olsun, hz ali efendimiz olsun,bunların hepsi,eshabı kiramın tamamını müthiş derecede sevmektedirler.
İşte delilleri:
(Bir kimseyi, Ebu Bekir, Ömer, Osman ve Ali’den üstün gören beni yalanlamış olur.) [Rafi'i]
(Cebrail dedi ki: Allahü teâlâ buyuruyor ki, "Her ümmet kıyamette susuzluk görecek, yalnız Ebu Bekir, Ömer, Osman ve Ali’yi sevenler müstesna.) [Rafi'i]
(Şu dört kişinin sevgisi bir münafığın kalbinde toplanmaz. Ebu Bekir, Ömer, Osman ve Ali.) [İbni Asakir]
(Ümmetimin en merhametlisi Ebu Bekir, dinde en sağlam olanı Ömer, en hayalısı Osman, en iyi hüküm vereni ise Ali’dir.) [İbni Asakir, Ebu Ya’la]
(Ali’yi sevmek, iman, ona düşmanlık, nifak alametidir.) [Kurret-ül-ayneyn]
(Ali’yi seven, beni sevmiştir. Ona düşmanlık, bana düşmanlıktır. Onu inciten beni incitmiştir. Beni inciten de elbette Allah’ı incitmiş olur.) [Taberani]
bni Sebeciler, (Hazret-i Ali, Üç halife ve eshabı sevmiyordu. Onlar da Hazret-i Ali’yi sevmiyorlardı. Hazret-i Ali onları senelerce sever görünerek idare etti) diyorlar.
İşte âyet-i kerime meali:
(İman edip de hicret edenler, Allah yolunda mallarıyla, canlarıyla cihad edenler ve [hicret eden eshabı] barındırıp yardım edenler var ya, işte onlar birbirlerinin dostlarıdır.) [Enfal 72]
Eshab-ı kiram birbirlerini çok sevdiği gibi birbirine karşı çok merhametli idi. İşte bir âyet-i kerime meali:
(Muhammed [aleyhisselam], Allah’ın peygamberidir, Onunla birlikte bulunanların [Eshabın] hepsi, kâfirlere karşı çetin ve birbirlerine karşı merhametlidir. Onları rükuya varırken, secde ederken görürsün. Allah’tan lütuf ve rıza isterler. Onların nişanları yüzlerindeki secde izidir. Bu, onların Tevrat’taki vasıflarıdır. İncil’deki vasıfları da şöyledir: Onlar filizini yarıp çıkarmış, gittikçe onu kuvvetlendirerek kalınlaşmış, gövdesi üzerine dikilmiş bir ekine benzerler ki bu, ekicilerin de hoşuna gider. Allah böylece onları çoğaltıp kuvvetlendirmekle kâfirleri öfkelendirir.) [Feth 29]
(Mekke’nin fethinden önce Allah için mal veren ve savaşanlara, fetihten sonra verenlerden ve savaşanlardan daha yüksek derece vardır. Bunların dereceleri eşit değildir. Hepsi için Hüsnayı [Cenneti] söz veriyorum.) [Hadid 10]
Bazı sapık görüşlü kişiler,kendini islam adına söz sahibi olduğunu zannederek,ve yukardaki hadisi şerif ve ayeti celileleri hiçe sayarak,islamda fitne çıkararark,hz muaviye ye hakaret etmekte,ve hz ali ile düşman olduklarını söyleyecek kadar dalalet ve fitne içindeler.
Hazret-i Ali onun hakkında; Muaviye’nin idaresini kötülemeyiniz! Zira onu kaybederseniz başların koptuğunu ve düştüğünü görürsünüz buyurmuştur. (Kısas-ı Enbiya, Mirat-i Kâinat, Medaric-ün-nübüvve)

Hazret-i Ali ile birbirlerine beddua ettikleri asla doğru değildir, bunu ibni Sebecilerin uydurmuş olduğu kıymetli kitaplarda yazılıdır. Yalan olduğunu şu âyet-i kerime de açıkça bildiriyor:
(Muhammed aleyhisselam, Allah’ın Resulüdür ve Onunla birlikte bulunanların [Eshab-ı kiramın] hepsi, kâfirlere karşı çetin, fakat, birbirlerine karşı merhametli, yumuşaktır.) [Feth 29]
(İşlerinizde Muaviye’yi bulundurunuz. Çünkü, o kavi ve emindir.) [Tathir-ül-cenân]

(Ümmetimin en halimi ve cömerdi Muaviye bin Ebu Süfyan’dır.) [İ. Süyuti]

(Muaviye’nin mülk sahibi olmasına fazla zaman geçmez.) [Deylemi]
Hazret-i Hasan diyor ki:
Resulullah, (Bir gün gelir, Muaviye devlet başkanı olur) buyurdu. (Deylemi)
Resulullahın torunlarından seyyid Abdülkadir-i Geylani hazretleri buyuruyor ki:
(İmam-ı Ali şehid olunca, imam-ı Hasan müslüman kanı dökülmemesi ve rahat etmeleri için hilafeti bırakmak istedi. Muaviye’ye teslim eyledi. Onun emirlerine tâbi oldu. O günden itibaren Muaviye’nin hilafeti hak ve sahih oldu. Böylece, (Bu oğlum seyyiddir. Allahü teâlâ, onun ile, müminlerden, iki büyük fırka arasını bulur, barıştırır) hadis-i şerifinin manası meydana çıktı. Muaviye de, imam-ı Hasan’ın tâbi olması ile, dine uygun halife oldu. Böylece, müslümanlar arasındaki bütün anlaşmazlık sona erdi.) [Gunye]
Hazret-iAli, (Muaviye, hiç mağlup olmaz) hadis-i şerifini hatırlasaydım, Muaviye ile savaşmazdım buyurdu. İmam-ı Beyheki de diyor ki: Hazret-i Ali buyurdu ki, Resulullahtan işittim, (Ümmetimden bazıları, Eshabımı kötüleyecekler. Bunlar, Müslümanlıktan ayrılacaklardır) buyurdu. (Mevahib-i ledünniyye)
Cila-ül-uyun Şii kitabının 323. sayfasında diyor ki:
(İmam-ı Hasan bin Ali dedi ki, Muaviye, etrafımdaki yardımcılarımdan, VALLAHİi daha iyidir. Çünkü bunlar, bir yandan Şii olduklarını söylüyorlar. Bir yandan da, beni öldürmek, mallarımı almak istiyorlar.)
Kıymetli müslüman kardeşlerim,bu günlerde tv ekranlarında bazı sapık kişileri kerbela vakası münasebeti ile çıkartmışler,ve hayali yudurukca,fitneler ve iftiralar atmaktadırlar.
Biz ehli sünnet mensupları olarak,yani peyğamber s.a.v efendimizin sünnetini,yolunu takip edenler olarak bu olunlara gelmeyelim.
Müslüman ve tekva yolunu tutan kişiler bu fitne ve fesadcıların fesatlarına asla uyamaz.
ALLAH cc cümlemizi kur’anı kerim ve sünneti rasülden ayrırmasın İNŞAALLAH…

Fahrettin TIRINK…

Moderatör tarafında düzenlendi:

Adilbey

Aktif Üyemiz
Şimdi insaf edilsin. Hz. Osmanın şehit edilmesinde çok çirkin rol oynayan birisini Mısıra vali yaptı, diye yüce imama, yani Resulullahın sevgilisi olan Hz. Aliye karşı dil uzatılabilir mi? Hz. Muaviyeyi, vefatından sonra meydana gelen çirkin olaylardan dolayı, mesul göstermeye kalkışanlara uyarak, Hz. Aliyi de hesaba çekmek, din bilgisi o yüce Sahabilerin bilgilerinden pek az, günahları ise pek çok olan bizlerin üzerine düşmez. Bizim vazifemiz O büyüklerin hesabını görmek değil, Onları sevmek ve saygı göstermektir. Müslüman olana yakışan da budur. Fakat, İslam düşmanlarının tuzaklarına düşmüş olan, İslamiyete düşman kesilmiş olan zındıklar, elbette bizim gibi düşünemez. Onlar Eshâbı kirâmı kötüleyerek, İslamiyeti yıkmak yolundadırlar.

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Biz ehli sünnet mensupları olarak,yani peyğamber s.a.v efendimizin sünnetini,yolunu takip edenler olarak bu olunlara gelmeyelim.
Müslüman ve tekva yolunu tutan kişiler bu fitne ve fesadcıların fesatlarına asla uyamaz.

ALLAH c.c razı olsun değerli hocam,,,,emeğine sağlık güzel açıklamışsınız okuduk bilgilendik inşallah....

fahrettin tırınk

Site İmamı

ALLAH c.c razı olsun değerli hocam,,,,emeğine sağlık güzel açıklamışsınız okuduk bilgilendik inşallah....
Amiiin,ALLAH cc siz değerli kardeşimdende ebeden razı olsun....

Üst Alt