Sizde 5 vakit namaz kılmak istermisiniz?

harekat

Özel Üye
:güll:güll:güll:güll:güll:güll:güll:güll:güll:güll:güll:güll:güll:güll:güll:güll:güll

namaz01003yb5.jpg

1 – “ Bir şeyi bir insan yapabiliyorsa siz de yapabilirsiniz . ” Evet namaz kılan milyonlarca insan var . Bu insanlar namaz kılabildiklerine göre bunu siz de başarabilirsiniz . Söyler misiniz sizin namaz kılan insanlardan neyiniz eksik ? Bakınız o kadar insan namaz kılıyor siz niçin kılmayasınız ki ?

2 – “ Bir şeyi başarabilmek için onu gerçekten istemelisiniz . ” Unutmamak gerekir ki hayatımız isteklerimizden ibarettir . Size istemediğiniz bir şeyi hiç bir baskı kullanmadan kim yaptırabilir veya istemiş olduğunuz bir şeyi kim engelleyebilir ? Şimdi kendi kendinize bir sorun bakalım gerçekten namaz kılmayı istiyor musunuz ? % kaç istiyorsunuz ? % 10 mu , % 20 mi , % 40 mı , % 70 mi yoksa % 100 mü ? Şunu unutmayınız ki bir şeyi başarabilmek için onu % 100 istemek gerekir . Yolda giderken bir mağazada çok güzel bir kazak gördüğünüzü ve onu çok beğendiğinizi düşünelim . O kazağın sizin olması için ne yapmanız gerekir ? O kazağı beğenmek yetmez % 100 istemeniz gerekir ki o kazağı alasınız . Yoksa sadece beğenmek yetmez değil mi ? Beğenip de almadığımız o kadar çok şey var ki .

3 – “ Başarabilmek için o yolda her türlü engeli aşmanız gerekir . ” Her şeyi isteyebilirsiniz ama bazı engellerden dolayı bu isteklerinizi gerçekleştiremezsiniz . Ama istiyorsanız , çok istiyorsanız o engeli aşar ve o isteğinizi yerine getirirsiniz . Başarı yolunda VAZGEÇMEYENLER BAŞARIR . Mağaza örneğine dönersek , çok istiyorsunuz ama kazak pahalı bu sizi engeller mi ? Çok istiyorsanız HAYIR . Veya yanınızda o kadar para yok , ne yaparsınız ? Vaz mı geçeceksiniz ? Hani çok istiyordunuz ? Çok istediğiniz için o kazağı ya mağazaya borçlanıp alacaksınız ya borç bulup alacaksınız ya da paranızı denkleştirdikten sonra alacaksınız ama hiç bir zaman VAZGEÇMEYECEKSİNİZ eğer gerçekten istiyorsanız . Namaz kılmak istiyorsunuz ama şu abdest olmasa . Abdest almak gerçekten istediğiniz halde namaz kılmanıza engel olabilir mi? Veya namaz kılmayı çok istiyorsunuz ama namaz surelerini bilmiyorsunuz . Namaz kılmak için Fatiha suresi ile Kevser suresi yeterlidir ve bu ikisini ezberlemek sizin az bir zamanınızı alacaktır . Namaz kılmak için az bir zamanınızı veremeyecek misiniz ?

4 – “ Başarı yolunda meydana gelen bazı aksaklıklar sebebiyle başarı hedefinizden ASLA VAZGEÇMEYİNİZ . ” Namaz kılmaya başladınız ama bir vakit namazınızı kılmadınız / kılamadınız . Bu durumda yapılması gereken hiç bir şey olmamış gibi namaz kılmaya devam etmenizdir . Arkanıza hiç bakmayın siz hedefinize yönelin . Araba arka cama bakılarak değil ön cama bakılarak sürülür .

5 – “ Hedefinizi ASLA ERTELEMEYİN ! ” Namaz kılmaya başlayacaktınız ama ertelediniz , ertelediniz ne oldu ? Bir türlü namaza başlayamadınız . Ertelemek isteği öldürür ve başarının en büyük düşmanıdır . Namaza başlamak istiyorsanız HEMEN ŞİMDİ başlamalısınız . Eğer ben yarın başlayacağım , akşama başlayacağım , Cuma günü başlayacağım diyorsanız , ben size söyleyeyim KESİNLİKLE BAŞLAYAMACAKSINIZ ! Hz . Peygamber ( s .a .v ) şöyle buyurdu : “ ERTELEYENLER HELAK OLMUŞTUR . ”

6 – “ Başarıya ulaşmak için hedefinizi her zaman canlı tutunuz . ” Namaza başladınız , sizin hedefiniz bu değildi . Siz 5 vakit namaz kılmak istiyordunuz . İşte bunu gerçekleştirebilmek için hedefiniz her zaman canlı olmalı . Bu tıpkı cep telefonuna benziyor . Cep telefonunuz şarzı bulunduğu müddetçe işe yarar . Şarz bitti mi onu şarjetmek lazım ki işe yarasın öyle değil mi ? Namaz da öyle , şarjı bitirmemek lazım , şarj bittiğinde kendimizi namaz konusunda şarjetmemiz gerekir ki bunu yapmazsak işte o zaman namazı bırakırız . Kendimizi bu konuda şarjetmek için sohbetlere gitmeli , namaz kılanlarla birlikte olmalıyız . Sohbetlere gitmek ve namaz kılanlarla birlikte olmak bize her zaman namaz kılma hedefimizi canlı tutacaktır . Hedefinizin canlı kalması için elinizden geleni yapınız çünkü o canlılığını kaybederse hedefiniz can verecektir .

7 – “ Hedefinize ulaşmak için çevrenizdekilere karşı sağır olunuz . ” Siz şimdi namaza başladınız ; arkadaşlarınız , aileniz sizinle dalga geçebilir . “ Ooo Hoca mı oldun? Sen asla 5 vakit namaz kılamazsın . Tamam şimdi kılarsın ama gör bak 3 gün sürmez .” gibi bir sürü laf işitebilirsiniz çevrenizden işte bütün bunlara karşı sağır olun hatta cevap bile vermeyin . Siz hedefinize yoğunlaşın boş verin böyle şeyleri . Siz hedefinizden ASLA AMA ASLA VAZGEÇMEYİN .
Evet işte o tarihi an geldi . Şimdi kendi kendimize söz vereceğiz ve böylelikle namaza başlamış olacağız bundan sonra söylediğimiz gibi..
Namaz kılma idealiniz için , ÜŞENMEYİN , ERTELEMEYİN ve ASLA VAZGEÇMEYİN .
“ Şimdi kendi kendime söz veriyorum . Namaz kılacağım ve hiç bir zaman namazı bırakmayacağım . Hiçbir zaman namaz kılma hedefimden vazgeçmeyeceğim .”
Söz mü ? SÖZ .
Ben inanıyorum ki SEN sözünü yerine getireceksin . Çünkü SEN istedin mi YAPARSIN...

:güll:güll:güll:güll:güll:güll:güll:güll:güll:güll:güll:güll:güll:güll:güll:güll:güll

MURATS44

Özel Üye
Çok önemli bir konu.
Namaz din'in direği ise, Namaz başın vücuttaki yeri gibi ise, Kesinlikle vazgeçmeden bu kutsal emiri yerine getirmeliyiz. Bir başlayınca devamı zaten geliyor. En uzun yollar bile ilk adımla başlar. Yeter ki, bir daha bırakmamak üzere azmedip başlayalım. Allah razı olsun . Çok çok önemli bir konu. Allah emeklerinin karşılığını boşa çıkarmaz inşaallah.Amin..

Adilbey

Aktif Üyemiz
2 – “ Bir şeyi başarabilmek için onu gerçekten istemelisiniz . ”

çok doğru.Konu için teşekkürler. İhmale gelmeyecek bir emir.

Okyay

ÖZEL ÜYE
Allah c.c. razı olsun çok beğendim.
Harika bir üslupla işlenmiş konu.
Emeği geçenlerin ellerine emeğine sağlık.
İnşaallah. Güzel bir teşvik ve Amr'i- bil maruf.
Çocuklarıma teşvik amaçlı aşağıdaki şiirimi yazmıştım.
İzninizi dileyerek takdim etmek istedim.
Bilmem yahlış mı yaptım. Öyleyse bağışlayın lütfen.

ÇOCUĞUM

Bak çocuğum söze nerden başlasam,
Baştan- Sondan, bilemedim be Evlât
Seni sevdiğimi nasıl işlesem,
Giriş yeri bulamadım be Evlât.

Hiç yok iken Rabbim sizi bahşetti,
Benim de uzanan- dallarım oldu.
Başım göğe değdi- coşku yaşattı,
Üç güzel dalımda- üç gülüm oldu.

Hayallerim vardı benim meyvemde,
Asil bir nesile- çekirdek olsun,
Hem ALLAH yolunda- hem de âlemde,
Seçkin ve yararlı- tam örnek olsun.

O yüzden hem okul- eğitiminde,
Hem evde dikkatle gözetir oldum.
Velâkin galiba- mânevi yönde,
Gaflete kapıldım- yetersiz kaldım.

Aslında amacım her iki halde,
Sizi olgun birer insan yapmaktı,
Dünyâlık- Ahretlik, dindar ve önde,
Hem Hakk’ı hem halkı razı etmekti.

Geldiğim noktada düşünüyom da,
Dünyâlık evet de- âhretlik noksan.
ALLAH’a uzaksan- benim neyimde,
Geç o makamını- Hükümdar olsan.

Peki babacığım- na’palım dersen,
Zarardan dönersen kârdasın derim.
Mânevi gözlükle kendini görsen,
Alkışla övülcek- yerdesin derim.

VALLAHi bu dünya hayatı boştur,
O beklenen sondan kurtuluş yoktur.
İster yavaş yürü- istersen koştur,
Mutlaka menzile- ulaşmak haktır

Eğer ki Rabbime- dargın varırsan,
Çok kötü Evlâadım- çok vahim, kuzum.
Dünyaya daldırıp uzak durursan,
Katiyen bakmaya- olamaz yüzün.

Üstelik ayrıca sorumlusun da,
Evladın- ıyâlin, sana emânet.
Hak ve hakîkat, din konusunda,
Kur’ân-ı Kerimde- aç bak, gâyet net.

Çok mutlu olursun- inan bak bana,
İnançla ihlasla- hele bir dene.
Huzur bahşedecek- mutlaka sana,
Yalnız ısrarlı ol- gevşeme gene.

Bereketli sağlık- sağlıklı rızık,
Dünyâda- ahrette hayırlı azık.
Nimetten kalırsan- lâkayd ve ezik,
Hem ben üzülürüm- hem de sen, yazık.

Haydi can evlâdım- olgun yaştasın,
Ellerin başında- sâlimce düşün.
ALLAH’a yakın ol- kulluk başlasın.
Gerçek bir tevbeyle- olsun dönüşün.

ALLAH Resulüne- sımsıkı sarıl,
İzini takip et- inançla yürü.
Kusurdan- hatadan, arın ve durul,
Şeytan’a yol verme- kapat her yeri

Seni ben tanırım- nice temizsin,
Doğrusun- dürüstsün- yalan bilmezsin.
Bırak melekler de- seninle gezsin,
Şefkat kanatları- üstünde essin..

ALLAH dostun ise- gerisi boştur,
Çok sağlam bir yere – dayandın demek.
Rabbinin nûruna- güvenle koştur,
Başarı tamamdır- uyandın demek.

Yalnız şunu bil- gerçek bir dostluk,
Lâf ile yürümez- sadâkat ister.
Dostuna güven ver- bırakma boşluk,
Hem azim, hem sabır- hem tâkat ister.

İnan ki çocuğum- dilim duâda,
Rabbime durmadan- yalvarıyorum.
Niyazım İnşALLAH- indi Hüdâ’da,
Kabul olur diye- hep umuyorum.
Ve daim Mevlâma- istiğfar edip,
İhmâlim vardıysa- af diliyorum.

Ya Rabb! Çocuklarım-emânetindi,
Emanet fevkinde- salaha erdir.
Şüphesiz bu senin- denetimindi,
Ne olur lütfunla- hidâyet verdir.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Ya Rabb! Sevinçliyim- Elhamdülillah,
Duâmı lütfedip- kabul buyurdun.
Evlâtlar yönelmiş- aydınlık yolda,
İlham bahşederek- Hakk’ı duyurdun.

Câmide yan yana- namaz kılınca,
İçimden hep sana- şükrettim yâ Rabb!
Niyazım- tamâhım, revaç bulunca,
Hep seni kutsadım- zikrettim yâ Rabb!

Ya Rabb! Şefkatini- hep dâim eyle,
Rahmet ve sevginden- pâyidar olsun.
Peygamber aşkına- hem nâil eyle, s.a.v.
Hak yola hizmetkâr- bir nefer olsun.

Şevket OKYAY

MURATS44

Özel Üye
Yanlış ne demek şevket Hocam. Aksine çok güzel olmuş.Konuyu da bütünleyen ,destekleyici biryorum olmuş. Bu kadar önemli bir konu , hele ki namaz ise konu çok daha önemli bir değer arz ediyor. Konu ,zaten başlı başına teşvik ve ilham dolu, arkasından böyle bir şiir. Gerçekten mükemmel oldu. Her ikinizin de eline, kalbine sağlık. Allah ac ikinizden de razı olsun inşaallah.Teşekkür ederim.Sağolun.
©Murat's44

Okyay

ÖZEL ÜYE
Yanlış ne demek şevket Hocam. Aksine çok güzel olmuş.Konuyu da bütünleyen ,destekleyici biryorum olmuş. Bu kadar önemli bir konu , hele ki namaz ise konu çok daha önemli bir değer arz ediyor. Konu ,zaten başlı başına teşvik ve ilham dolu, arkasından böyle bir şiir. Gerçekten mükemmel oldu. Her ikinizin de eline, kalbine sağlık. Allah ac ikinizden de razı olsun inşaallah.Teşekkür ederim.Sağolun.
©Murat's44

Murat'ım teşekkürler rahatladım.
Çok naziksiniz.

Üst Alt