Şevket OKYAY(Resimli) Regaib Kandili

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Saygı değer üstadım değerli hocam,,,Üzüldüm rahatsızlığınıza çok çok geçmiş olsun,Rabbim Şifalar ihsan eylesin...Sizi sitede göremeyince bizlerde merakta kalıyoruz,
Sağlığınız sıhhatiniz iyi ise bizlerde seviniyoruz inşallah....

Evet hocam sizin gibi usta şairlerde bilirki şiirde harf isim vurgusu çok hoş olur,,,,
dikkati çeker tabi ben acizene kardeniz olarak değerli hocamın bana yazmış olduğu satırlar olduğu için daha bir özenerek paylaştm...Gerek resimlerde gerekse yazı karakterinde önce göze hitap etmeli,satırlar nasıl olsa yüreğe akar ve deryasını bulur....Çok beğendim bende istedim ki bu güzellik kalıcı olsun...
Sizden gelen bir satır benim için çok kıymetlidir hocam,,,Edebiyatı şiiri seven biri olarak ben inşallah sizler gibi üstadlardan feyiz alarak ilerliyorum,,,
Üstad Necip Fazıl Kısakürek derya mısralarında...
Ey akıl, nasıl delinmez küfen?
Ebedi oluşun urbası kefen!
Kursa da boşluğa asma köprü, fen,
Allah derim, başka hiçbir şey demem,,,,

iŞTE HOCAM SİZ ÜSTADLAR BÖYLESİNİZ YOLUMUZA BİR FENER BİR ISŞIKSINIZ,
İNŞALLAH HEP ÖYLE KALACAKSINIZ BU GÖNÜLLERDE....

Okyay

ÖZEL ÜYE
Evlat ne kadar da samimisiniz!
Nezaket edeb ve nezaketiniz karşısında duygulanmamak elde değil.
Yüce Mevlam razı olsun gönlümü aldınız.
Cennet mekan Necip Fazıl'ın mısralarıyla konuyu pekiştirmişsiniz.
İman nurundan kopup gelen sözler, onların söyledikleri.
Riya olmasın. Akşamları okuduğum Yasin ve Tebareke'den sonra
Unutmadıkça ona da ve Cennet mekan Ahmet Kabaklı'ya da
hediye ederim Biiznilleh.
Çünkü Onlar, hak yoluna hizmet etmiş, gönül dostları idi.
Nur içinde yatası Ahmet Kabaklı, beni severdi. Önemli günlerde tebrikleşirdik.
Sizler benim nezdimde, iman nurundan yücelen birer abidesiniz.
Allah c.c. rızası gördüğünüz her işte, hizmetiniz daim olsun.
Esselamüaleyküm.

Son düzenleme:

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
İşte büyüklerin nezaket ve tevazuu böyle olur.....ALLAH c.c razı olsun hocam....
Çünkü yaratandan ötürü yaratılanlara gösterilen ahlak güzelliğini gösteriyorsunuz satırlarınızda...Ona candan bağlı bir gönül güzelliği İLE kalbi selimsiniz,,,
dostluğunnuzun bitmez tükenmez kaynağına erişiyoruz...Yazılarınız bir lezzet halindedir. Çünkü kalbler, Hakk’ın tecellî ettiği sözlerde ve mekanlardadır. Öyle kalbler, cömertliğin ve merhametin şaheseridir siz değerli üstadlar gibi....
Siz değerli üstadlar ve biz halk için HAK İle olmaya çalışanlar...her türlü hizmeti kendimize ganimet bilmeliyiz Olabilir ki, herkesin küçük gördüğü bir hizmet içinde yerlere ve göklere sığmayacak kadar büyük ecir ve ilahi mükafatlar gizlenmiştir....

Zira Cenabı Hak, talep ettiğimiz nice deryaları, ihlas ve samimiyet imtihanı için bazen bir damlanın içinde gizler ve gönüllerin neye yöneldiğini iîzan eder elhamdulillah,,,,iste sizlerde böylesiniz değerli üstadlara yapmış olduğunuz duaları RABBİM kabul eylesin,,,,bizlerinde yarın arkamızdan dua okuyan bir nesil bırakırız inşallah,,,,ve aleykumselam hocam saygılarımla....

Okyay

ÖZEL ÜYE
Ne güzel edebiyatınız.
Hep özlü ibret yüklü sözlerle bezenmiş.
Birbirimizi görmüyoruz ama söylediklerimizle tanıyoruz, tanışıyoruz.
Dil kalbin tercümanıdır.
Güzel bir kalp çok doğru çalışan saat gibidir.
Kaçı gösteriyorsa o doğrudur.
Söyledikleriniz Kalbinizdeki imanın güzeliğini yansıtıyor.
Güzel sözün düzenlendiği merkezdir orası çünkü.
Sizi tebrik ediyorum evlat.
Her zaman yaptığım duayı yapıyorum size.
Rabbimiz size iki cihan saadetini bahşetsin.
Amin.

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Ne güzel edebiyatınız.

Hep özlü ibret yüklü sözlerle bezenmiş.
Birbirimizi görmüyoruz ama söylediklerimizle tanıyoruz, tanışıyoruz.
Dil kalbin tercümanıdır.
Güzel bir kalp çok doğru çalışan saat gibidir.
Kaçı gösteriyorsa o doğrudur.
Söyledikleriniz Kalbinizdeki imanın güzeliğini yansıtıyor.
Güzel sözün düzenlendiği merkezdir orası çünkü.
Sizi tebrik ediyorum evlat.
Her zaman yaptığım duayı yapıyorum size.
Rabbimiz size iki cihan saadetini bahşetsin.

Amin.
Amin ecmain inşallah değerli hocam,,,güzel yüreğinden gelen bu dualarına yürekten amin diyorum,,,,
Her daim sizlerde benim dualarımdasınız....
Duanın vecdine dalan bir kalb, en yüce kapıya iltica etmiştir... Dua kapısın­da bir teveccüh ümidiyle bekleyen gönüller, o rahmet eşiğinde bir ömür bile bek­lemekten usanmazlar elhamdulillah.... Hakk'ın sevdasıyla yanık yüreklerin içtikçe ferah­ladığı tatlı bir kevser gibidir değilmi değerli hocam....Ve sevdiklerimiz için şöyle deriz ya,,,
Ya Rabbî Aşk, vecd ve samimi gözyaşlarıyla ilahi rahmet ve mağfire­tinden nasib alabilmemizi lutfeyle, yarattık­larına merhameti, gönüllerimizin tükenmez hazinesi eyle,,,İhlaslı kullarının feyizli duaları hürmetine, mübarek gönüllerinize hak ve hayırda birlik ihsân eylesin aminnnnnnnnn diyorum canlar....

G

gece yolcusu

Guest
Hakteala Razı olsun sizlerden sayın şevket bey şair olmalısınız satırlara bakılırsa mükemmel ötesi
seslenişler tebrik ve teşekkür ederim_

vuslat herzaman olduğu üzre yine hoş yorumlar o güzel yüreğinden nakkaşeleler sunmuş_
sizinde bahsettiğiniz üzre vuslatın edebiyatına hayran olmamak elde değil_onun yorumlarını okumayı çok sevenler var_sözlerde incelik ve tevaazu sahibidir_çok anlam dolu yorumlar okudum yürekelere bereket_

HASAN CAN

Administrator
Yönetici
Rabb'im sizlerden razı olsun inşaallah. Çok güzel bir duanın başlangıcıyla ve devamıyla gelen tam bir içtenlik ve samimiyet örneği bir ortam.
Düşüncelerde olanlar, yüreklerde olanlar dökülmüş birer birer, tane tane.
Vuslat adminin gerçekten mükemmel yorumlar yapmışsın. Değerli üüstadın yüreğinden dökülenlere sende mükemmel cevaplarla samimiyetini katmışsın. Sonuç olarak ta, güzel bir aile ortamında sevgi, saygı ve karşılıklı görüşler çıkmış ortaya, Yüreklerinize sağlık, Allah sizlerden razı olsun.
Bu arada resimler gerçeken çok sade ve harika görünüyor. Heryönden kendini geliştirmişsin adminim. Bilgisayar proğramlarının yanında , böylesine güzel bir edebiyatla , tasavvuf ehline yakışır düşüncelerle aslında yazıyı resimlere değil, düşüncelerini yazıya dökerek en büyük resmi yapmışsın. emeklerine yüreğine sağlık. Bu muhabbetlere tanık olmak ise çok güzel. Sonsuz teşekkürler.....

MURATS44

Özel Üye
Konu başlangıç itibariyle apayrı bir yerden başlayarak, güzel duyguların ve düşüncelerin, karşılıklı samimiyet ve sevginin dolduğu çok özel bir yer olmuş.
Regâib Duâsı ile yeni bir dua katıldı , dualar kervanına. Kısa ve öz. eminim kısa zamanda bu duayı sık sık görüp ,duyacağız ve amin diyeceğiz inşaallah.

Karşılıklı muhabbete bakınca, çok güzel bir edebi düşünce, tasavvuf ahlakı ve çok güzel dilekler var. sizler gibi can'ları tanımak benim için büyük mutluluk. ellerinize, yüreklerinize sağlık.

Okyay

ÖZEL ÜYE
Saygı değer "gece yolcusu" ve "kırık linkler" kardeşlerime
Tabiki sayın Murat Adminimize, anlamlı ve duygulu yorumlarından
ötürü teşekkür ve saygılarımı sunuyorum.
"gece yolcusu" ve "kırık linkler" nick isimli kardeşlerimize
Sitemize ve sayfamıza teşriflerinden dolayı memnuniyetimi ifade ederim.
Dilerim kendilerinden her zaman yararlanalım, gönlümüz ferahlasın.
Efendim, VuSLaT Adminimizin müstesna yorumlarını, sizlerin bahsettiği
seviyede özenle ve dikkatla izler ve adeta yudumlarım.
Bilgi ve ibret yüklü yorumylarına gördüğünüz gibi naçizane sözlerimle
cevaplamaya çalışıyorum.
Efendim buraları bi yerde söz pazarı.
Kim güzel ve yararlı söz bulur söylerse, hemen çevresinde halkalar oluşturulur.
Güzel sözün önemi Yüce Mevlamız ve Efendimiz (s.a.v) tarafından
bizlere şefkatle bildirilmiş.
Bu Ayeti celilelerden ve Hadisi şeriflerden anlıyoruz ki;

İbrahim Suresi: Ayet 24-25

24. Görmedin mi Allah nasıl bir misal getirdi: Güzel bir sözü, kökü (yerde) sabit, dalları gökte olan güzel bir ağaca (benzetti).
.....
Güzel söz güzel ağaca benzetiliyor. Çünkü ağacın diri kalması için nasıl sulanmaya, bakılmaya ihtiyacı varsa, bunlar bulunmadan kurursa kalpteki iman ağacı da böyledir. Eğer sahibi faydalı ilim, sahih amel, zikir ve tefekkürle her zaman bakıp onu gözetmezse kuruyabilir. Bir hadis-i şerifte: «Elbise nasıl yıpranır eskirse, kalpteki iman da öylece yıpranır eskir. O halde imanınızı daima tazeleyin» denerek bu gerçek dikkatlerimize sunulmuştur.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

25. (O ağaç), Rabbinin izniyle her zaman yemişini verir. Öğüt alsınlar diye Allah insanlara misaller getirir.
…………………………………………………………………………………………………………………
...............................................................................................................

İSRA Suresi Ayet:53

53. Kullarıma söyle, sözün en güzelini söylesinler. Sonra şeytan aralarını bozar. Çünkü şeytan, insanın apaçık düşmanıdır.
……………………………………………………………………………………….
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Hadisi Şerif:

“Güzel söz sadakadır.” (Buhari, Edeb, 34)
……………………………………………………….

Ebu Hureyre’nin (r.a.) naklettiğine göre:

Allah Resulü (a.s.) şöyle buyurmuştur: “Allah’a ve son güne (Ahiret gününe) iman eden, ya hayır söylesin, yahut sussun.

…………………………………………………………………………………………………….
Eldekini kaybetmeden kıymetini bilmek gerek.

Seni seviyorum diyene ne denir? “Ben de!” demek sıradan bir cevap. Sıra üstünü Sevgililer Sevgilisi Efendimiz (s.a.s.)’den öğreniyoruz. Peygamberimizin huzurunda bulunan bir sahâbî, kendilerine uğrayan ve sonra da oradan ayrılan diğer bir sahâbînin arkasından:

– Ey Allah’ın Resûlü! Ben bu kişiyi gerçekten seviyorum, dedi. Bunun üzerine sevgili Peygamberimiz:
– “Peki, sevdiğini ona bildirdin mi?” buyurdu. Adam:
– Hayır, deyince, Hz. Peygamber:
– “Sevgini ona bildir”, buyurdu.
Adam derhal kalkıp o şahsın arkasından yetişti ve:
– Ben seni Allah için seviyorum, dedi. O da:
– Beni kendisi için sevdiğin Allah da seni sevsin, karşılığını verdi. (Ebû Dâvûd, “Edeb”, 113)
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Birbirimize olan dostluklarımız Allah c:c: rızası için olunca
Sözlerin güzeline yönelmek ve bulmak da kolaylaşıyor elbet.
Ben, içten samimi yorum ve söyleşilerinizden ötürü tekrar
teşekkürlerimi sunuyorum.
Rabbimiz razı olsun İnşaallah.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt