Hocam Çok acil

TaHKaR

Aktif Üyemiz
KPSS ve sınavlara az kaldı hocam...kendim ve kardeşlerim için 4444 salatı tefriciye namazı nasıl kılınır.Ve Duaları ile birlikte paylaşırsanız memnun olurum.Şİmdilik teşekkürler

fahrettin tırınk

Site İmamı
Değerli kardeşim tahkar, salatı tefriciye namazı,diye bir namz yok.
Yalnız, İmamı Kurtubî Hazretleri şöyle buyurmuş: "Bir kimse, çok önemli bir işinin veya önemli bir dileğinin gerçekleşmesini, ya da üzerinde devam edip duran büyük bir belanın üzerinden çekilip gitmesi (kalkması) için "Salât-i Tefriciye"yi (4444) defa okuyup, bu mübarek Salâtü Selâm ile Yüce Peygamberimizi vesile edinse, hiç şüphe ve tereddüt yoktur ki, Yüce Allah, okulunun istek ve muradının olması için hayırlı bir sebeb yaratır ve ona muradını verir.
Biz müslümanlarda,başımıza gelen bir sıkıntı veya bir hacetimizi,ALLAH cc istemek için müracaat ettiğimiz bazı manevi vazifelerden birideisalatı tefriciye hatmidir.
Bunu bir kişi okursa daha iyi olur,ancak okuması zor olacağından birkaç kişi aralarında taksim yaparak,tam 4444 adedi tamamlayarak,peyğamber sav efendimizin yüzü suyu hurmetine,okumuş olduğum salavatı şerife hurmetin,ve kur’anı kerimden okumuşsa bazı sure ve ayeti celileler,bunlar hurmetine şu işimi veya şu hacetimi hallet YA RAAB diye içtenlıkle,daha başka yalvarışlarla ALLAH cc dan dileyinin kbulu için bir DUA ve NİYAZDIR.
ٱَللّٰهُمَّ صَلِّ صَلاَةً كَامِلَةً وَسَلِّمْ سَلاَمًا تَآمًّا عَلٰى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ ٱلَّذِى تَنْحَلُّ بِهِ ٱلْعُقَدُ وَتَنْفَرِجُ بِهِ ٱلْكُرَابُ وَتُقْضٰى بِهِ ٱلْحَوَآئِجُ وَتُنَالُ بِهِ ٱلرَّغَآئِبُ وَحُسْنُ ٱلْخَوَاتِمِ وَحُسْنُ ٱلْخَوَاتِمِ وَيُسْتَسْقَى ٱلْغَمَامُ بِوَجْحِهِ ٱلْكَرِيمِ وَعَلٰى اٰلِهِ وَصَحْبِهِ فِى كُلِّ لَمْحَةٍ وَنَفنسٍ بِعَدَدِ كُلِّ مَعْلُومٍ لَكَ

"Allâahümme salli salâaten kâamileten ve sellim selâmen tâammen alâa seyyidinâa Muhammedini'l-lezii tenhallü bi-hil'ukadü ve tenfericü bihi'l-kürabü ve tükdaa bihi'l-havâaicü ve tünâalü bihi'r rağaaibü ve husnü'lhavâatimi ve husnü'l-havâatimi ve yüsteska'l ğamâamü bivechihi'l-keriim ve alâa âalihii ve sahbihii fîi külli lemhatin ve nefesin bi-adedi külli ma'lûmin lek."

Mânâsı:

"Allâh'ım, kendisi hürmetine düğümler çözülen, gamlar-kederler açılan, ihtiyaçlar giderilen, isteklere, hüsn-ü hâtimelere güzel âkibetlere nâil olunan, kerem (cömertlik) sahibi yüzü-suyu hürmetine bulutların sulandığı, Efendimiz Muhammed Mustafa (s.a.v.)'e ve onun âl ve ashâbına; her bakış ve her nefeste ve zâtınca mâlum olanların sayısınca, kâmil bir rahmet ve tam bir selâmet ihsan eyle."

. Herhangi bir sıkıntı anında bunların hatmi yapılarak duâ edilirse, Cenâb-ı Hakk dilekleri kabul eder. salât-ı tefriciye nin hatmi 4444 defa okumaktır.

ALLAH cc tüm dünyevi ve uhrevi imtihanlarınızda,ve gireceğiniz bu imtihanda sizi,kardeşinizi ve tüm müslüman kardeşlerimiz muvaffak eylesin inşaallah….

TaHKaR

Aktif Üyemiz
Amin amin Değerli Hocam...Duyarlılıkla yazılan bu güzel cevabı .okuduğumda sevindim mutlu oldum. içeriği ve anlatımınız gayet güzel gayet hoş anlatmışsınız.bende bu konuyu okuyunca rahatladım.Çok TEŞEKKÜR EDERİM.zahmet oldu...
müsadenizle bu yazıyı çoğaltıp ihtiyacı olana dağıtacağım çok güzel bir hayır yaptın Hocam esen kalınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:

fahrettin tırınk

Site İmamı
Amin amin Değerli Hocam...Duyarlılıkla yazılan bu güzel cevabı .okuduğumda sevindim mutlu oldum. içeriği ve anlatımınız gayet güzel gayet hoş anlatmışsınız.bende bu konuyu okuyunca rahatladım.Çok TEŞEKKÜR EDERİM.zahmet oldu...
müsadenizle bu yazıyı çoğaltıp ihtiyacı olana dağıtacağım çok güzel bir hayır yaptın Hocam esen kalınız.

tabiki ne demek bilmeyen kardeşlerimize bildirmek hepimizin vazifesidir.
Bende çok teşekkür ederim değerli kardeşim,
ALLAH cc tüm dünya ve ahıretteki imtihanlarımızı kazanmamızı nasıp etsin inşaallah....

Üst Alt