Bir Arz-ı Hal

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
Bize geniş zamanlarda kapında sabahlamayı öğret Rabbim. isyandan koru bizi. Tan yeri ağarırken gönlünde kandiller yananlardan, gönül ışığı parlayanlardan, Seninle olanlardan eyle...

Bir Arz-ı Hal

Rabbim!
Hamd Senin için Rabbim. Yerin, göğün ve onlarda bulunan her şeyin nurusun Sen...
Hamd Senin için Rabbim. Yerin, göğün ve onlarda bulunan her şeyin varlığına hayat verensin Sen.
Hamd Senin için Rabbim! Yerin, göğün ve onlarda bulunan her şeyin malikisin Sen.
Hamd Senin için Rabbim! Hak Sensin... Va'din haktır. Seninle buluşmamız haktır. Sözün haktır Senin. Cennet haktır. Ateş haktır. Habercilerin haktır... Muhammed (s.a.) haktır. Sana teslim oldum Rabbim! Sana iman ettim. Sana tevekkül ettim. Sana yöneldim. Senin için mücadele ettim. İşlerimde Seni hakem tuttum. Beni bağışla Rabbim, geçmişteki gelecekteki, açık ve gizli yaptıklarımı bağışla... Sensin öncenin öncesi, sonranın sonrası... Senden başka tanrı yok Rabbim.
Ancak Sana kulluk eder, ancak senden yardım dileriz Rabim...
Bağışlama diliyorum Senden... Bağışlama diliyorum, bağışlama diliyorum yüce, kerem sahibi, rahmet sahibi, eşi ortağı bulunmayan, hayy ü kayyum olan Rabbim! Tevbe ediyorum Rabbim.. Tevbe gücünü vermeni diliyorum Senden, bağışlama diliyorum, yol doğruluğu, yol aydınlığı diliyorum... Sensin insanı tevbe çağlayanında yıkayan, Sensin derin rahmetlere garkeden... Nefsine zulmeden, nefsine güç yetiremeyen bizim gibi biçareleri, ölüme, dirime, mahşere yönelirken rahmetlere garkeden Sensin...
Senin kapındayım Rabbim; tazarruan ve hufyeten... Derin yakarışlar içinde, gecenin sardığı yalnızlıklarda Sana yöneldim. Kapına geldim...
Sen benim Rabbimsin, Allahım... Sen'den başka ilâh yok. Beni Sen yarattın. Ben Senin kulunum. Sana verdiğim sözde duruyorum, gücüm yettiğince Sana vadettiğim noktadayım Rabbim. Yaptığım işlerin kötülüklerinden Sana sığınırım. Verdiğin nimetleri, yaptığım kusurları da itiraf ediyorum. Günahımı bağışla Rabbim, günahı Senden başka bağışlayacak olan yoktur."
Gözyaşlarımız, Bedir'de Secde'ye kapanıp Sana yakaran kulun ve Rasûlün Muhammed'in gözyaşları kadar saf ve duru değil belki...
Onun dediği gibi "Eğer şu mü'minler helâk olursa, yeryüzünde Sana ibadet eden kalmaz" gibi naz makamında kapını çalma cesaretimiz yok muhakkak...
Ama "Duanız olmasa Rabbim sizi ne yapsın" diyen de Sensin Rabbim...
Bize duayı öğreten Sensin... Rahman ve Rahim sıfatlarını Sen yazdın kalblerimize... Umutları Sen yazdın. Ye'sten korunmayı Sen yazdın. "Dua edin, cevap vereyim" diyen Sensin... "Vadinde hulfetmeyen" Sensin... Hazineleri sonsuz olan sensin...
Duamız var ve Senin kapında bu dualı halimize güveniyorum Rabbim...
Bize rahmetini yağdır, toprağımıza, insanımıza...
Aç rahmet kapılarını Rabbim.
Bize hastalıksız kalbler ver.
Bize Seni sevecek yürekler ver... Bize Senin sevdiklerini sevecek yürekler ver...
Bize kulun ve Rasûlün Muhammed'in dualarında istediklerini ver...
Ona Uhud'u sevdirdiğin gibi bize de sevdir dağı, taşı, kuşu, çiçeği...
Çocuğu sevdir bize, kadını sevdir, mazlumu sevdir...
Güzelliği sevdir bize... Güzelliği idrak etmeyi lütfet.
Mü'minleri sevdir geçmiş ve gelecekteki... Mü'minlere karşı gönüllerimizde en küçük karışıklık, muğberiyet bırakma...
Biz, zayıf varlıklarız. Dar zamanlarda dualarımız, yakarışlarımız sular-seller gibidir. Fırtınalı sularda kapına yığılırız. Tüm insanlık, kapında çığrışırız, "Rabbim, Rabbim" çığlıkları sarar yeri-göğü...
Sonra unutmak da bizim nisyanla malül tabiatımızın eseri...

turkislamsanatlari_hamd.jpg

Bize geniş zamanlarda kapında sabahlamayı öğret Rabbim. Nisyandan koru bizi. Tan yeri ağarırken gönlünde kandiller yananlardan, gönül ışığı parlayanlardan, Seninle olanlardan eyle...
Zulümle ve zalimle imtihan etme bizi Rabbim...
Bize acımayacak olanı başımıza musallat etme.
Merhametsizlere güç-kudret verme Rabbim.
Özlemlerle, hasretlerle kavrulan dudakları suya kandır Rabbim. Mazlumu çoğalan bir dünyadayız, sabır yağdır üzerimize, bize tahammül gücü ver, tahammül edemeyeceğimiz şeyle imtihan etme bizi Rabbim.
Eleğin üstünde kalanlardan eyle zor zamanlarda...
Bizi yarın Senin huzurunda, habib-i edibin Muhammed'in huzurunda, güzel mü'minlerin huzurunda, utanacağımız şeylerden koru Rabbim.
Bizi yarın, o zor günde, birbirimizden kaçacak haller içine düşürme Rabbim. Elimizin, ayağımızın tanıklığından kaçacak hale getirme bizleri...
Hep fakiriz, Sana muhtacız Rabbim...
Mülk Senin, kudret Senin... Hayatımız, mematımız Senin kudret elinde...
Rahmetine, merhametine, mağfiretine, nusretine, hıfzına muhtacız Rabbim, koru yolunda olanları, nusret ver onlara...
Bize güneş ver ay ver, yağmur ver, kar ver Rabbim, bize çiçek ver, bize renk ver, koku ver, güzellikler ver...
Ağaçlarımızı koru Rabbim, yollarda seyredenleri koru, hasta yatağında Sana yönelenlere şiffa ver, çocukları, yaşlıları, gençleri koru...
Bize göz aydınlığı ver... Deryalar gibi gönül genişliği, gönül ferahlığı ver...
Bize tebessüm ver Muhammed'in güzelliğinden kalma...
Bize infak duygusu ver. Bize diğergâmlık ver...
Bizi cimrilikten koru Rabbim. Öfkeden koru. Kıskançlıktan koru... Hasedden, riyadan, kendini beğenmekten koru...
Gafletten koru bizi... Senin bize şah damarımızdan daha yakın olduğunu hissetmediğimiz anlardan koru...
Kalblere hükmeden Sensin... Alemlere rahmet olarak yarattığın insan bile Sana "Ey kalbleri evirip çeviren Rabbim, benim kalbimi Senin dinin üzere sabit kıl" diye dua ediyor. Kalbimizi dininle birlikte yaşat Rabbim.
Namazlarımızı, seninle buluşma ânı eyle...
Tekbirlerimizi, tehlillerimizi, tesbihlerimizi kalben idraki nasib eyle...
Çocuklarımız Senin emanetin... Bize imtihan kıldın onları... Bu imtihanda utanç olmasın nasibimiz Rabbim. Onları Senin yolunun yolcuları, Senin sevginin sevdalıları yap. Bizim yüzümüzden onlara dünya ve ahirette mahrumiyet yaşatma Rabbim. Sana emanet ediyoruz, Sana teslim ediyoruz onları... Saadet ver onlara iki cihanda...
Yuvalarımızı rahmetinle kuşat Rabbim. Bu dünyadan ötekine saadet taşıyan insanlar kıl bizleri...
Eşlerimizi göz aydınlığımız kıl... Ruhumuzun durulduğu iklime dönüştür sevgilerimizi...
"Yol arayın, diyorsun Sana..."
"Dua edin" diyorsun...
İşte dualarımız, işte yol arayışımız... "İhdina!... Bize yol göster Rabbim.!" Sen bize Doğru yolu göster... Sen göstermezsen, Sen bizi yolunda tutmazsan, biz bulamayız, biz yolnda duramayız.
Kitabını kılavuz kıl bizlere... Yüreğimizin mihengi olsun kutlu Kitabın...
Peygamberini ebedi rehber...
Onunla yolculuğumuz Hamd Sancağının altına kadar sürsün...
Muhammed'in muhabbetinden bir ışık ver gözlerimize, gönüllerimize... Sevgilerimiz O'nun sevgisinde mayalansın...
Rabbim, dilimize güzel dualar öğret... Sana ula?acak dualar...
Rızanı istiyoruz Rabbim. Bütün ezikliğimize rağmen rızanı... Seni hoşnud edemezsek dünyaya gelmenin ne anlamı olur?
İnsan yarattın bizi... İnsan olarak huzuruna gelmeyi, insan olmaktan hoşnud olmayı nasib et bizlere... "Keşke toprak olsaydım" dedirtme bizlere...
Meleğin Müslüman olarak alsın canımızı Rabbim... Sana kavuşmayı düğün-bayram sayanlardan eyle bizi... Mahşer aydınlığında yaşat bizleri... Yüzümüzü Sana döndük Rabbim, Sana teslim olduk... Kalbimizi duasız bırakma... "Attığın zaman sen atmadın, Allah attı" buyuruyorsun, lâ havle vela kuvvete illâ billahil aliyyil azîm... Her şeye kadir olan Sensin...
Ahmet Taşgetiren

Moderatör tarafında düzenlendi:

MURATS44

Özel Üye
Bize geniş zamanlarda kapında sabahlamayı öğret Rabbim. Nisyandan koru bizi. Tan yeri ağarırken gönlünde kandiller yananlardan, gönül ışığı parlayanlardan, Seninle olanlardan eyle...

Amin..ALLAH(a.c.)Razı olsun...

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Kalbimizi dininle birlikte yaşat Rabbim.
Namazlarımızı, seninle buluşma ânı eyle...
Tekbirlerimizi, tehlillerimizi, tesbihlerimizi kalben idraki nasib eyle...
Aminnnnnnnnnnnn aminn ecmain.....

Üst Alt