Seyyid Şefik ve Dr. Yusuf'un Yazdığı Mektuplar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hasret ruzgari

Aktif Üyemiz
Sevgili Üstadım. Bu defa üç gün izinle Atabey’e gidip, ebeveynimi ve ahiret dostlarımızı ziyaret ettim.
Ah Üstadım, bazen zâhirî hadisat insanı çok düşündürüyor. Gayr-i ihtiyarî, ruhu garib ve rikkatle karışık bir ızdıraba düşürüyor. Bu anlarda hayatın kararsızlıklarından mütevellid ye’s, bizi müteessir ediyor. Şefkat ve merhamete hasret çekiyoruz.
Üstadım, öyle zannediyorum ki, âcizleri, hayatın ihtilâta mecbur eden ahvalinden uzaklaşamadıkça kalbim aramgâh-ı lezzetinde tam bir sükûnu bulamayacak. İnşaallah duanız himmetiyle, o anlarda da selâmetle vasıl olacağım. Bu hissiyatımı izah etmek, anlaşılmış bir ruh için zait değil midir?
Aziz Üstadım, emsal-i kesiresiyle Üstadımızın riyaseti altında, müşerref olmaklığımızı dilediğim ıyd-i fıtrınızı tebrik vesilesiyle, takdim-i ihtiramat eyler, muhterem ellerinizden ve ayaklarınızdan öperim, sevgili Üstadım.
Günahkâr talebeniz
Zekâi

(Şu fıkra mühim bir talebem olan Seyyid Şefik’indir.)
Şifahane-i kalbinizden tulû eden Otuz Üçüncü Sözünüzle otuz üç cihetten mariz olan kalb-i mecruhumuzu tedavi buyurmanızı bilhassa istirham eylerim.
Seyyid Şefik

(Şu fıkra Doktor’undur.)
Hocam, emaneten bendenizde bulunan iki kitabı emrediyorsunuz. Bendeniz de yalvarıyorum ki, gelecek hafta takdim edeceğim. Çünkü, küçüğünü iki defa, büyüğünü bir defa okuyabildim. İhatamın darlığı veya aczim dolayısıyla idrakim de kıttır. Binaenaleyh sizin o muhteşem temsillerinizi bir defa daha okumak istiyorum ki, cüz’î-küllî bir alâka hasıl olabilsin. Yâ Rab! O ne büyük mantık, o ne büyük müskit beyan ve tarz-ı telâkki. Ah Üstadım, bu mübarek dinin mübecceliyetini idrak ve ihata ve takdirde size

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt