Günün Hadisi

Muhtazaf

Yardımcı Yönetici (Şair|Yazar)
Yönetici
Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle dedi:
“Aziz ve Celil olan Allah şöyle buyurdu:
Ey kulum!
Sen infak et ki, ben de sana infak edeyim…”
Buhari 4459, Müslim 993/37

Nur Hanım

Aktif Üyemiz
Z

"Her kim kabristana girer de Yâsin'i okur ve sevabını ölülere bağışlarsa, o gün Allah Teâlâ onların azabını hafifletir. Kendisinin de bu kabristandaki ölüler sayısınca sevabı olur." İbn Kudame, el-Muğni, 2/422; İbn Abidin, 2/243; Umdetu'l Kari Şerhu

Muhtazaf

Yönetici
“Dünya ve onun içinde olan şeyler değersizdir. Sadece Allâh'ı zikretmek ve O'na yaklaştıran şeylerle, ilim (mârifet ilmi) öğreten âlim ve (Hakk'a lâyıkıyla kul olmak için) tahsil gören talebe bundan müstesnâdır.”
Tirmizî, Zühd, 14

Nur Hanım

Aktif Üyemiz
Zandan sakının. Çünkü zan, sözlerin en yalan olanıdır. (Al-Bukhari, "Vasâyâ", 8, "Nikâh", 45, "Ferâiz", 2, "Edeb", 57, 58; Muslim, "Birr", 28)

Nur Hanım

Aktif Üyemiz
Avf ibni Malik (Allah Ondan razı olsun) Rasûlullah (sallallahu aleyhi vesellem) şöyle buyururken dinledim dedi. “İdarecilerinizin en hayırlısı sizi seven ve sizin tarafınızdan sevilen, size dua eden ve sizin duanızı alan kimselerdir. İdarecilerin en kötüsü de size karsı adil davranmadıklarından dolayı, siz onları sevmezseniz o da sizi sevmez, kendilerine lanet edersiniz o da size lanet eder. Buyurdu. Bunun üzerine: Ya Rasûlullah onlara karsı çıkıp tavır alalım mı? Diye sorduk. Bize iki kere su cevabı verdi: “Hayır

Muhtazaf

Yönetici
"Peygamberimiz işaret parmağı ve orta parmağıyla işaret ederek:
"Gerek kendisine ve gerekse başkasına ait herhangi bir yetimi görüp gözetmeyi üzerine alan kimse ile ben, cennette işte böyle yanyanayız" buyurmuştur.
Buhârî, "Talâk", 25, "Edeb", 24; Müslim, "Zühd", 42

Üst Alt