Esmâ diliyle duâ...

MURATS44

Özel Üye
gorsel_dua1.jpg

Ya Rabbi!

Günahkâr olduğumu biliyorum. Bunu bilmeme rağmen kapına geldim. Kula kulluk etmedim kapına geldim. Er-Rahman dedim; ‘’Rahman”a geldim. Kapını çalmaya yüzüm olmasa da başımı deve kuşu gibi toprağın altına soksam da beni göreceğini bildiğim için sana sadece boynu bükük mazlum olarak geldim. Zorda kaldım darda kaldım ama hiçbir kapıyı çalmadım Sen’den (cc) başka. El-Melik dedim; ‘’Melik’’ olana geldim.

Ayıpların ardı arkasının kesilmediği kusurların kusursuzluk olarak yutturulmaya çalışıldığı şu zamanda; ayıp ve kusurdan uzak olan ‘’El-Kuddüs’e’’ geldim. Beni selâmete ulaştıracak olan ‘’Es-Selâm”a geldim. Küfre düşmemek için hep doğruları konuşmaya söz verdim. Her türlü zorluğa maruz kalsam da ben doğru olmalıydım.

İman eden kulunu koruduğun için El-Mü’min dedim; ‘’Mümin”e geldim El-Müheymi’ne geldim. Gözlerini para hırsı içlerini bencilliğin riyanın sardığı merhametsiz insanları gördüm ama üzülmedim ben Yaradana geldim onları Yaratan’a geldim asıl güç ve kuvvet sahibi olan ‘’El-Azize’’ geldim. Her şeyde her durumda ve her hadisede büyüklüğünü göstereceğini bildiğim için El-Mütekebbir dedim; ‘’Mütekebbir’’ olana geldim.

Günahlarımı bağışlayacağını bildiğim için El-Gaffar dedim; ‘’Gaffar’’ olana geldim. Mazlumların yetimlerin boynu büküklerin hakkını yerde bırakmayacağını ve haksızlara ceza vereceğini bildiğim için El-Kahhar dedim; ‘’Kahhar’’ olana geldim.

Herşeyi karşılıksız istemeden verebilecek kadar büyük olduğunu bildiğim için El-Vehhab dedim; ‘’Vehhab’’ olana geldim. Bütün canlıların rızkını verdiğin için El-Rezzak dedim; ‘’Rezzak’’ olana geldim. Herşeyi hakkıyla gören ve gözeten olduğun için El-Basîr dedim; ‘’Basîr’’ olana geldim.

Adaletinden suâl olunmayacağını bildiğim için El-Adl dedim; ‘’Adl’’ olana geldim. En zor işleri tüm incelikleriyle bilen; bütün işleri kolaylıkla icrâ eden; mahlukatın en ince ayrıntısına kadar bilip onların ihtiyaçlarını karşılayan olduğunu bildiğim için El-Lâtif dedim; ‘’Latif’’ olana geldim.

Duâlara icabet ettiğini bildiğim için El-Mucib dedim; ‘’Mucîb’’ olana geldim.

Bizi ve bütün kardeslerimizin duâlarını kabul et. Bize gerektiği gibi İslâmı yaşamayı ve yaşatmayı nasip et ve dâvâmızda bizi muvaffak kıl.

(âmin)

glü

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
Duâlara icabet ettiğini bildiğim için El-Mucib dedim; ‘’Mucîb’’ olana geldim.

Bizi ve bütün kardeslerimizin duâlarını kabul et. Bize gerektiği gibi İslâmı yaşamayı ve yaşatmayı nasip et ve dâvâmızda bizi muvaffak kıl.

(âmin)

amin allahım sen bizleri kapından boş çevirme yarabbi
teşekkürler çok güzel bir dua

Üst Alt