huzur sokağı

cenah41

Aktif Üyemiz
45454

Huzur sokağı bir roman klasiği… Satış rekorları kırmış, her yaştan ve her kesimden onbinlerce insanımız tarafından aynı ilgi ve heyecanla okunan bir eser olarak haklı şöhret kazanmıştır. Birleşen yollar adıyla sinemaya da aktarılmış ve halkımızın büyük ilgi ve teveccühünü kazanmıştır. Huzur sokağı özlenen huzur için

arkadaşlar bu kitabı iki kez okudum o kadar güzel yani. şiddetle tavsiye ederim.

ayrıca atv de dizi ye çevrildi ama gerçek konusundan çok uzak. heralde korktular kitabın aynını yapmaya.

ama allah için kutsi çok mükemmel ezan okudu dizide.rabbim ömür boyu okumak nasip etsin inşallah

[YOUTUBE]2k_9ICKqKzM[/YOUTUBE]

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
ALLAH razı olsun benim yapmak istediğimi yaptın çok teşekkür ederim,,,

Bende bu değerli romanı bir kaç defa okudum o kadar kaptırmışımki kendimi akışına
romandaki karakterleri bir sinama gibi hafızamda canlandırdım satır satır aklımda...Bende
şimdiki gençliğin okumasını tavsiye ediyorum,romanın içinde aile, sevgi,mahalle komşuluk ilişkileri hepsi var.
en güzeli insnaların birbirine güveni var...

Ben filmini izledim sinema olarak çok güzeldi.gerçeğine çok yakındı.Sonra tv de dizisi çıkınca sevindim
ama birkaç bölüm izledim gerçeğiyle hiç ilgisi yok,bu zamana uyarlanmış adeta,yalanlar dolanlar entrikalar romanda böle bişe yok.gerçeğinin çok dışında dizi gerçektende kutsi çok güzel başarılı oynuyor ve rolünü çok güzel yapıyor...Kutsinin oyunculuğu bu karkatere çok uyumlu olmuş....Ama gerçeğiyle yakındna uzaktan ilgisi yok roman ve dizinin....

cenah41

Aktif Üyemiz
katılıyorum size. dediğim gibi romanı aynı yayınlamaktan korkuyorlar sanırım. bilalin romandaki karakterini hep örnek aldım kendime.
çünkü müslüman bir gencin olması gerektiği gibi. dizideki kutsi rolünü çok güzel yapıyor şükranı unutmamak lazım :)

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Aynen katılıyorum size,,,Kutsinin hal ve hareketleri tasavvuf vazıflarına çok uygun çok başarılı olmuş...

Sizde o karakterdeyseniz ne güzel,ALLAH yolunda ilerlemeni temenni ediyorum...Ne güzel örnektir öyle bir müslüman genci olmak elhamdulillah,ALLAH sayılarınızı arttırsın,,,,

Şükran oyunculuk olarak güzel oynuyor fakat,tesettür konusunda dizi içinde bocaladı ve saçmaladı o yüzden onun hal ve hareketlerini tasbip etmiyorum....

cenah41

Aktif Üyemiz
şükran karakterinden bahsettim sadece .oyuncunun karakteri zaten malum... bir açıklaması vardı DİZİDE BAŞÖRTÜSÜ GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ YARATIR DİYE ÇOK KORKTUM şeklinde. allah hidayet versin.aslında oyuncu seçimini daha iyi yapmaları gerekir mesela dr nazım. çeşitli dizilerde izledim sanki yaşıyomuş gibi oynuyor.

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Ne demek istediğimi çok güzel anlamışsınız :) eyvallah demek istediğim oydu....

Bende isterdim o karaktere uygun bir oyuncu oynasın ama hangisi bilemiyorum tv ile pek aram yok artizzzzleri pek tanımam:) fakat masumiyeti ve edebi yüzüne yansımış biri olmalıydı:)

bize yorum yapmak ne kadar düşer bilmiyorum ama kutsi harika bir örnek oluşturdu,,, ALLAH ondan ve sizlerden razı olsun....

Üst Alt