Bekarlık sultanlıkmı ?

cenah41

Aktif Üyemiz
Bekarlık sultanlıkmış
diyenler;
-İslam kokan bir yuva,
-Kuran sesi yükselen bir ev,
-Yârim Namazını kıldın mı?
diyen bir eş,
-Anne, baba "Ben ablamdan
veya kardeşimde önce
abdest almayı öğrendim"
diye yarış yapan evladlar...
-Böyle güzellikler varken sultanlık kesmez bizi;
"Biz Cennette eşimizle,
meyvelerimızle o saltanatı kurmayı hayal ederiz."
-ELHAMDULİLLAH...

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Allah Razı olsun bu satırlardaki mükemmeliği kim istemez,inanıyorumki herkesin hayalidir,,,
şu zamanda böyle tablo nerdeeeeeeeeee,,,bundan sonrakilerede hiç ihtimal vermiyorum...
ALLAH sonumuzu hayır eylesin,öyle zamandayızki evlilikler maddiyat üzerine kurulur oldu...

cenah41

Aktif Üyemiz
evet çok haklısın çok az insan var allah rızası için seven. sanırım o şanslı ailelerden biri benim elhamdülillah. mutlu olmak için çok para yada şan şöhrete gerek yok islamı yaşa yeter

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Maşallah berakallah ne güzel,,,inşallah 20 yıl sonrada böyle söylersin,30 yıl sonrada.

ALLAH muhabbetinizi bozmasın,kördüğüm gibi sevin birbirinizi inşallah....

Birde kaç yıllık evlisin heleeee onu söle:)

yeni evliysen daha baharın başındasın diyecemde haaa

cenah41

Aktif Üyemiz
evet çok yeni dün gibi 6 yıl oldu bazen insan geriye bakıyo nasıl geçmiş anlamıyosun

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Daha yenisin çooook yeni sayılır,şöle diyecem hele çocukların varsa büyüsün geçim derdi ikiye katlansın sorumluluklar artsın,sonra onların isteklerine kavuşabilmek için gayret etsende yetişemessin stres olsursun bunlarıda hele yaşa,sonra deki
bir vuslat kardeşim vardı böle derdi:)

Yani diyeceğim şuki daha baharın başındasın,bunun sonbaharı varrrrrrrrrr kışı varrrrrrrrrrrr,yazı varrrrrrrr
böyle devam eder işte,,yinde siz çok mutlu olun ama bu saydıklarımıda yaşamamanız mümkün değildir:)

Hani derlerya şimdi istanbulda yaşamak vardı,,,,işte oda taaaaaaaaaaaaa eskiden di....:)

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
İnanın bunu diyeceğinizi biliyordum,,,,dedimki şimdi diyecen ki vuslat kardeşim yaav hele dur içimi karartmahaaahaaa,,,

Hay ALLAH razı olsunnnnnnnnn tebessüme vesile oldun haaaKorkmaaa ALLAH yar ve yardımcınız olsun...

Ama yıllar sonra bir vuslat vardı bana böle dedi diye aklına gelir haaa

RABBİM ağız tadınız bozmasın inşallah,,,ben sadece gerçekleri söledim haaahaaa

cenah41

Aktif Üyemiz
inan bana 6 yıldır şu söylediklerini o kadar çok kişi söylediki sayısını unuttum ve 6 yıl sonra hala söyleniyor :)ama bu sözlerden ders alıp (hımm demek ileriki yıllarda eşler arasında anlaşmazlık da oluyomuş) düşüncesiyle davranış ve hareketlerimize daha fazla önem veriyoruz. daha duyarlı ve anlayışlı olmaya çalışıyoruz. :) tabiki tartışmasız hiç bir evlilik yoktur bununda bilincindeyiz elhamdülillah. :)

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Elbetteeee tuzsuz yemek olmadığı gibi tartışmasızda bir yuva olmaz,tartışma yok diyenler de sadece kendilerini kandırmıştır vesselam...Hayat yaşandıkca tecrübe kazanılır bunu es geçemeyiz,herşey mükemmel olmayabilir ama saygı sevgi herşeyin üstesinde gelir,sabır şükür evin temel direkleridir,işte bunları kaybedersek duvarlar çatırdamaya başlar ALLAH muhafaza...

Size söyleyenler bu sınavı atlatanlardır,doğrusyla yanlışıyla,onların nasihatlarını almak lazım:)

Helede büyüklerimizin bu konudaki muhabbetlerini hiç unutmamamız lazım...
ALLAH bu konularda herkesin yardımcısı olsun....aminnnn

Bu konu uzar gider haaa niyetimiz kardeşlerimeiz hemfikir olsun düşüncelerini yassın diyedir gayamiz maksadımız budur elhamdulillah....

Üst Alt