Dua Defteri - Harika Dualar - Peygamberlerin Dilinden Dualar

Muhtazaf

Yardımcı Yönetici (Şair|Yazar)
Yönetici
Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (asm) duası

Kurân-ı Kerim’de Peygamberimiz (asm) ile alakalı pek çok dua zikredilmiştir. Bu duaların hemen hepsi “kul” yani “deki” ifadesi ile başlamaktadır.

ali%20imran26-27.jpg

“(Habibim, ya Muhammed!) De ki: “Ey mülkün (gerçek) sahibi olan Allah! Dilediğine mülkü verirsin, dilediğinden de mülkü çeker alırsın! Hem dilediğini aziz edersin, dilediğini de zelil kılarsın! (Her) hayır (ancak senin) elindedir! Şüphesiz ki sen, her şeye hakkıyla gücü yetensin! Geceyi gündüze katarsın, gündüzü de geceye katarsın! Hem ölüden diriyi çıkarırsın, diriden de ölüyü çıkarırsın! Dilediğini ise hesapsız rızıklandırırsın!” (Al-i İmran, 26-27)

m%C3%BC%27min%C3%BCn118.jpg

“(Habibim, ya Muhammed!) De ki: Rabbim! Bağışla! Merhamet eyle! Sen, merhamet edenlerin en hayırlısısın!” (Müminün, 118)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Muhtazaf

Yönetici
Ya Rab!

Nasıl büyük bir sarayın kapısını çalan bir adam, açılmadığı vakit, o sarayın kapısını, diğer makbul bir zatın sarayca menus sedasıyla çalar; ta ona açılsın.

Öyle de:

Biz çaresizler dahi, senin dergâh-ı rahmetini, sevgili kulların olan peygamberlerin sedasıyla ve münacatıyla çaldık.
O dergâhını onlara açtığın gibi, rahmetinle bize de aç!

Âmin!

MURATS44

Özel Üye
Ya Rab!
Nasıl büyük bir sarayın kapısını çalan bir adam, açılmadığı vakit, o sarayın kapısını, diğer makbul bir zatın sarayca menus sedasıyla çalar; ta ona açılsın.
Öyle de:
Biz çaresizler dahi, senin dergâh-ı rahmetini, sevgili kulların olan peygamberlerin sedasıyla ve münacatıyla çaldık.
Âmin!

amin amin amin. Allah ac razı olsun üstad.

Okyay

ÖZEL ÜYE
Ya Rab!
Öyle de:
Âmin!

Amin Allah'ü Teala razı olsun.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

'KUL' -deki- kelamullahı ile başlayan ayetlerin sırrı

FİHİBİSMİLLAHİ - BİSMİLLAHIRRAHMANİRRAHİM

KURANI KERİMDE BAZI AYETLER "KUL" –DEKİ - KELAMULLAHIYLA NİYE BAŞLAR?

Bunun ledünni sırrı, "Fihibismillahi" kelamına Allah cc nasıl özel güçlerle istiva etmişse, kul kelamına da bu istivanın başka etkilerinin sırrını koymuştur ki bu sır Allah’ın Kelamullah’ının insanlara tesirini, anlamasını, idrakini, ayeti yaşamasını ve karşısındaki varlıklara ayetin anlamlarının ve hikmetinin sirayetini içerir.

"Kul" kelamıyla Allah cc önce Resululah Efendimiz’e ayetin gücünü ve Rahman suresinde geçen SULTAN GÜÇLE beraber hibe eder. Resulullah Efendimiz’in o ayeti tebliği ille de ayetin tesir ve sirayeti ayetleri duyana olur. Allah cc "Kul" yani "deki" ile Resulullah efendimize "sen söyle ben ve kudretlerim seninle beraberdir" anlamını yükler ki bu anlam kudreti ilahidendir.

Bu ledünni hikmetten dolayı "kul" ile başlayan sureler ve ayetler insanları manevi zırhlara bürüdüğü gibi, her türlü belalardan, musibetlerden uzak tutar Allah cc onları korur. Özellikle İHLÂS, FELAK VE NAS surelerindeki "kul" kelamları sadece dünyada insanları çeşitli şerlerden uzak tuttuğu sanılmasın.

Allah cc özellikle felak ve nas surelerine SULTAN GÜCÜ "kul" kelimesiyle yüklemiştir. FELAK VE NAS SURELERİ kâinatta seyahat eden insanı kâmilleri evren içerisindeki yollarda şıhap ve şıvazlardan korur. Bir insan yanlışlıkla bu sureleri okurken "kul" kelamını unutursa Allah muhafaza etsin Rahman suresinde geçen SULTAN GÜÇTEN mahrum kalır.

Yerde ve kâinatta şerlere uğramaktan korunaksız kalmış olur Allah muhafaza etsin. İşte cenabı Allah’ın Kur’an’daki her kelimesinde ayrı ayrı hikmetler vardır. Bu kelamların üzerinde inanların ihtimamla durması farzdır.

CAFER İSKENDEROĞLU

Nur Hanım

Aktif Üyemiz
SENDEN koparma beni,(Amin) SENSIZ birakma kalbimi! (Amin)SENDEN uzak kalinca oyle aciz oyle caresizimkiSENINLEyken huzurum dorukta ; sanki hersey, her guzel sey benim, tum mutluluklar benimleDunyanin tum ciceklerini koklasam, SANA dua ederken ki huzuru yine bulamam!Çok güzel teşekkürler Allah razı olsun...

Nur Hanım

Aktif Üyemiz
Allahım...
En güzel sifatlar bile seni nitelemeye yetmez
Senin lütfunun ŞULEsidir bütün güzel sifatlar
En mükemmel vasiflar bile seni vasfetmeye yetmez
Senin cemalinin gölgesidir bütün mükemmel vasiflar
Sen her türlü tasavvurun ötesindesin
Sen her türlü hayalin üzerindesin
Sifatlarina hayaller erisemez yüceligine akil sir ermez
Senin lütfunla ulviyet kazanir alemler
Senin tenezzülünle mertebeler kazanir insan, cin ve melekler
Aczime yüce kudretinle medet eyle
Fakrima ulvi yakinliginla imdat eyle
Sen ki içimin içinde olup bitenleri bilirsin yakindigina al beni
Sen ki yüceler yücesisin senden baskasina boyun egdirme beni...

Amin
nokta.gif

Muhtazaf

Yönetici
Allahım!

Sen benim Rabbimsin; Senden başka ilah yoktur.
Beni Sen yarattın.
Ben senin kulunum ve gücüm yettiğince Sana olan ahdime ve vaadime bağlıyım.
İşlediklerimin (kötülüklerin) şerrinden Sana sığınırım.
Üzerimdeki nimetlerini itiraf eder; günahlarımıda ikrar ederim.
Zira günahları bağışlayan ancak Sensin.
Sen bizleri affet.

Allah'ım!
Sen bu günahkar kullarını affet.
Amin!

Gökten ne yağdıda yer kabul etmedi.
Toprağa ne ekildi de bitmedi.
Bu dünya'ya kim geldi de gitmedi.
Hangi dert hangi sıkıntı bitmedi.
Allah'ın rahmeti, mağfireti kime yetmedi.
Kim Allah dedi de O yetişmedi.
Kim gizli gizli yalvardı da O işitmedi.
Kim Rabbim dedi de O buyur kulum demedi.
Rabbimizin buyur kulum hitabıyla müşerref olanlardan olmamız dileğiyle.
İnşaALLAH

Üst Alt