Dua Defteri - Harika Dualar - Peygamberlerin Dilinden Dualar

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
cicekbar.gif

Dunyanin tum ciceklerini koklasam, SANA dua ederken ki huzuru yine bulamam...!

En guzel sozleri kullansam SENIN icin. hep SENI soylesem konustugumda; SENI anlamaya yine doyamam.!
Dostlarini sevsem, kalplerinde SEN yasiyosun diye,

MURATS44

Özel Üye
-
-
Bizi öldürdükten sonra dirilten Allah'a hamd olsun; dönüş Onadır. Senden başka ilâh yoktur. Seni bütün noksanlıklardan tenzih ederim. Allahım, günahlarımdan dolayı Senden mağfiret talep ediyor ve rahmetini istiyorum.
-
-
Allahım,
ilmimi artır, bana ihsan ettiğin hidayetten sonra kalbimi haktan saptırma, bana kendi katından rahmet ihsan eyle. Şüphesiz ki Sen, bol ihsan sahibisin.

Nur Hanım

Aktif Üyemiz
EY RABBİMİZ ELLERİMİZİ SANA AÇIYORUZ!....

Allahım kalplerimizi iman ve kuran nuru ile nurlandır. Allahım bizi Sana karşı fakirlik duygusu ile zenginleştir ve Sana karşı zenginlik duygusu ile bizi fakirleştirme...Biz kendi kuvvet ve kudretimizden uzaklaşıp Senin kuvvet ve kudretine iltica ettik.

Bizi Sana tevekkül edip dayananlardan eyle ve bizi nefislerimize bırakma.

Bizi hıfzın, koruman ile muhafaza et, bize merhamet et; erkek ve kadın inananlara da merhamet et.

Seyyidimiz, Senin kulun ve nebin ve safiyyin ve halilin ve mülkünün güzelliği ve sanatının meliki ve yardımının gözü ve hidayet güneşin hüccetinin lisanı, rahmetinin misali ve yarattıklarının nuru, varlıklarının şerefi, mahluklarının çokluğunda vahdetinin lambası, kainatının tılsımının kaşifi, rububiyetinin saltanatının dellali, razı olduğun şeylerin açıklayıcısı, isimlerinin hazinelerinin bildiricisi, kullarının öğretmeni, ayetlerinin tercümanı, rububiyetinin güzelliğinin aynası, şuhudunun ve işhadının medarı, habibin ve alemlere rahmet olarak gönderdiğin rasulün Muhammed'e; bütün aline, ashabına nebi kardeşlerine, yakınlaştırılmış meleklerine ve salih kullarına salat ve selam eyle, amin.

Allah'ım Dua Defterini Okuyan Tüm Kardeşlerimin Hayırlı Dualarını Kabuleşayan Eyle!Amin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Nur Hanım

Aktif Üyemiz

Ne Sen Varsin, Ne Ben, Ne Kimse,O'var...
Bütün Sevdiklerin Elden Gittiyse,O'var...
Sana Daha Yakin Sah Damarindan,O'var...

Allâh'ım, bana düşüncede kemâl, hareket ve ahlakımda kemâl ver! Beni azgın nefsimin şerrinden koru. Allâh'ım, bana iyilikler yapmak, kötülükleri bırakmak, yoksul ve zavallıları sevmek nasib eyle. Beni bağışla, bana acı. Kullarını imtihan etmeyi dilediğin zaman, beni dinin üzere sâbit-kadem eyle! Kulluk üzereyken beni olarak huzuruna al. Rabbim bana yardım et, bize zafer ver, bizi yenilgiye uğratma. Bana doğru yolu göster, doğru yolda yürümemi kolaylaştır.

Nur Hanım

Aktif Üyemiz
Keyfi idareler altında inleyen milyonlarca garibin Sen'den isteği ne ise, onun için...

EY RAB'BİMİZ!
Arefe akşamı toplanan pazarların ardından atılmış eski ayakkabılar içerisinde bayramda çocuğuna giydirecek bir pabuç arayan anne babanın samimiyeti ne ise onunla...

EY RAB'BİMİZ!
Filistin'de; gözleri önünde üç aylık bebeğinin taşlara çarpılarak katledildiğine şahit olan ......n Sana çözülen lisanıyla...

EY RAB'BİMİZ!
Dünyanın herhangi bir köşesinde, beli iki büklüm olmuş doksanlık dedenin sarığı, bir düşman elinin hıncıyla başından çekilip ayaklar altına alınırken ne hissettiyse o hislerle...

EY RAB'BİMİZ!
Bir ......n doğum sancısının en şiddetli olanının verdiği acı ne ise, aynısını duyuyor ve onun gerçek teslimiyeti gibi bir teslimiyetle Sana teslim oluyoruz;

EY RAB'BİMİZ!
Peygamber ümmeti olduğunu söylemeye utanacak hale gelmiş şu topluluğumuzu yeniden kendine döndür, kabahatlerimiz yüzünden kalplerimize yerleştirdiğin vehn'i söküp al;

EY RAB'BİMİZ!
Bizi yeniden Sana teslim olan insanları kavuşturduğun şeref ve izzete kavuştur! AMİN...

]Rabbim ölümün şiddetli yönünü bize göstermesin..
İsteyerek Rabbe aşık ola ola..
Ruhu Azrail (as) a gönüllü vermeyi ihsan eylesin hepinize güzel kalpli kardeşlerim..

Nur Hanım

Aktif Üyemiz
Allah'ım, acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, düşkün ihtiyarlıktan, kalp katılığından, gafletten, başkasına yük olmaktan, miskinlikten Sana sığınıyorum. Fakirlikten, inkarcılıktan, nankörlükten, günahkarlıktan, gerçeğe ters düşmekten, ikiyüzlülükten , işitsinler diye iş yapmaktan Sana sığınırım.

Nur Hanım

Aktif Üyemiz

KABİL;Sözüm bana yetmiyor,SEN sözüm yokkende işittin beni. Avazım derdime yetişmiyor.SEN sesim çıkmazkende dinledin beni.
Çağırışım dudağımda kalıyor.SEN kalbim yokkende sevdin beni.Yakarışım SENİN işitmenden utanıyor.SEN söylemesemde anlarsın beni.
Sözüm bitti.Sesim kesildi.

Kabul eyle beni. Amin.

Üst Alt