Rabbim Sanadır Yakarışım

NiHaL

Aktif Üyemiz
Cevabı kolay kolay verilemeyecek bir soru zihnimdeki!

Mübarek kandil gecesinde, birden karşıma çıkan videoda izlediğim görüntülerle birlikte beynimde binlerce,yüz binlerce kere bu soru yankılandı;

Neden ?? Ama neden ??

Bir insan hem de Allah adına, hem de din uğruna,hem de gözünü kırpmadan,hem de güle oynaya,bir de üstüne üstlük ufacık çocuklara bile nasıl kıyabilir ki?

Anlayamıyorum,anlamak da istemiyorum ben..

Haberlerde izlerken,basında takip ederken üzülüyoruz evet,bitsin artık bu savaş diyoruz,anneler ağlamasın,çocuklar ölmesin istiyoruz..

Tüm kalbimizle, bitmesine yetiremediğimiz gücümüzle, duyulmayan haykırışlar eşliğinde..

Capcanlı görüntüleri izleyince ,inanamayan gözlerim,tüm bunların gerçek olacağına kabullenemeyen benliğimle, bin kere,milyon kere diyorum,tüm kalbimle Rabbime sesleniyorum;

Allah'ım lütfen,Allah'ım n'lur, yaşatma böylesi zulmü kullarına, görmesin gözlerimiz,duymayalım ana-babaların çığlıklarını,yürek dağlayan o manzaraları..

Öyle kırık,öyle yaralı ki gönlüm..

Capcanlı insan kesilirken ,getirilen tekbirleri hiç duymasaydım keşke!

Besmele çekerek başlanılan katliamlara şahit olmasaydım,keşke!

Ama oldu bir kere..

Tekbir sesleriyle silah seslerinin birbirine karıştığı,en büyük dehşete şahitlik ettim..

Ağlamaktan gözleri kan çanağına dönmüş,çaresizliğini iliklerimde hissedip,yerine babamı koyma düşüncesinin bile beni yerle bir ettiği o adamın haykırışlarını içimdeki yangınla seyrettim!

Üzgünüm...

Uzun zamandır olmadığım kadar , hayatta hissetmediğim kadar üzgünüm..

En çok da ümmetin birbirine düşmüşlüğünden, Allah adına göz göre göre,üstelik tüm dünyanın önünde! cinayetlerin işlenmesinden öylesini huzursuzum ki..

Resulullah s.a.v. ümmetine, şiddeti,nefreti ve insan öldürmeyi mi öğretmişti ?

Hayır !! Bin kere,milyon kere,milyar kere hayırr!!!

Bu değildi bize öğrettiği!!

Kardeşlikti,sevgiyle bakabilmekti,hoş görebilmek,insana değer vermek,insanı her şeyin üzerinde görmek ve hatta bir karıncayı bile incitmemekti bize öğrettiği!

Peki ne oldu da bu ümmet bu hale geldi?

Ne oldu da,insanlar ölüm makinelerine dönüştüler?

Allah diyen,ahirette zerre miktarı bile kötülük yapsa bunun karşılığını ödeyeceğini bilen,,hz. Resulün ismini zikreden bir insan nasıl olur da,bir başka insanın canına,hem de hunharca,hem de vicdanı yokmuşçasına kıyabilir ki?

Hiç mi düşünemezler,gözleri var ama görmezler,kalpleri var ama hissetmezler mi?

Müslüman,elinden ve dilinden emin olunan kimseydi hani..Öyle söylemişti, Rabbin sevgilisi..

Bugün gördüm ki,değil müslümanlık kırıntısı,insanlık bile çoktaan geçmiş o insan yaratılmış amma insanlıktan nasibini alamamışlardan!

Elimden gelen yok, yüreğimde biriken çok, bugün bana uyku yok!

Binlerce insan,zulmün pençesinde inim inim inlerken, kim bilir kaç anne,yavrusunu kaybetmiş,kim bilir kaç çocuk insan müsveddelerinin elinde,dünyaya geldikleri güne lanet ederken, ben de sadece gördüklerimden sebep uyumayıvereyim ne çıkar !!!

Dualar etsem, bitsin diye inlesem,onca günahımla Rabbin huzurunda kendimi bir kenara koyup,tüm insanlığın refahını dilesem..

Şahit tutsam yüzlerce gönüllü kardeşimi..

Desem ki; Rabbim, bizler İslamı tam anlamıyla yaşayamasak da,şiddetten,nefretten,kullarına merhametsizlikten uzağız..

Habibinin engin hoşgörüsüyle,senin 'Rahmetim gazabımı geçmiştir.' hitabın gereğince,tüm insanlığa hüsn-ü zan ile bakmaktayız..

Biliyoruz ki, kötüler var,görüyoruz ki senin kötülük yapana gazabından da,iyilikte yarışanlara olan müjdelerinden da habersizler..

Sen de biliyorsun ya,tüm kalbimizle,diliyoruz ki bitsin bu anlamsızca savaş,dinsin kan ve gözyaşı..

Üzerimize tonlarca yük gibi binen şu manevi yükten kurtar bizi!

Ve n'olur Rabbim, en sevgilin hürmetine, ismi-azam hürmetine,mübarek kandil gecesi hürmetine bizi böylesi zorluklarla imtihan etme!

Savaş yüzü gösterme,huzurda daim kıl gönüllerimizi,hakiki islama sabitle kalplerimizi..

Ve lütfen bu kargaşadan,zulümden kurtar kardeşlerimizi...

Amin..Amin..Amin..

alıntı

Üst Alt