İstemediğin Birini Uzaklaştırma Duası

NuSReT

Aktif Üyemiz
Nedir Murat Başkanla meseleniz. Teker teker gelin
boksor.gif
boksor.gif
boksor.gif
boksor.gif
boksor.gif

#direnmuratbaşkan haaa

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Ne o nusret TT mi başlattın haaahaaa diğer bir adıyla tag mı başlattın haaahaaa

şaka bir yana tek tek geliriz yani murat başkandan mı korkcam haaa:avci:avci:avci:avci

K

Kayıtsız Üye

Guest
Arkadaşlar bir komşum var sürekli beni aşağlıyor şöyleki diğer çocukları severken oğlumu sevmiyor selam veririm almaz mukabelede selavatlaşmaz bir gün abla sana ne yaptım dedi sana gıcığım durduk yere dedi tepemden sıcak su döktü evimin kredisi devam ediyor satıp taşınamıyorum Allah Rıza'sı için banada dua edin müminin mümine duası en hayırlı duadır Allah razı olsun

K

KOMŞU

Guest
Komşuluk iyi komşuluk dinimizin bir emridir. Peygamber Efendimiz-sallallâhu aleyhi ve sellem-buyuruyor ki:

“Cebrâil bana komşuya iyilik etmeyi o kadar tavsiye etti ki neredeyse komşuyu komşuya mirasçı kılacak zannettim.”(Buhârî Edeb 28;Müslim Birr 140 141)

Peygamberimiz-sallallâhu aleyhi ve sellem-basit bir şey dahi olsa komşuların birbirlerine ikramda bulunmaları gerektiğini ifade sadedinde hanım sahabîlere şöyle seslenmiştir:

“Ey Müslüman kadınlar! Komşu hanımlar birbirlerine ikramda bulunmayı küçümsemesin! İkram edilen şey bir koyun paçası bile olsa!..”( Buhârî Edeb 30;Müslim Zekât 90)

Ebû Hureyre -radıyallahu anh-'den nakledildiğine göre bir adam Resûlullah -sallallâhu aleyhi ve sellem-'e:

- Ey Allah'ın Resûlü! Falan kadının nâfile olarak çok namaz kıldığından çok sadaka verdiğinden çok oruç tuttuğundan ancak diliyle komşusuna eziyet ettiğinden söz ediliyor (ne buyurursunuz) dedi.

Efendimiz-sallallâhu aleyhi ve sellem-:

“- O cehennemde olacaktır.” buyurdu.

Adam tekrar dedi ki:

- Ey Allah'ın Resûlü! Bir kadının da nâfile olarak az oruç tuttuğundan az namaz kıldığından az sadaka verdiğinden sadece yağsız peynir(keş)gibi şeylerden tasadduk ettiğinden ancak diliyle komşusunu rahatsız etmediğinden söz ediliyor(bunun hakkında ne dersiniz?)

Peygamberimiz-sallallâhu aleyhi ve sellem-:

“- O da cennette olacaktır.” buyurdu.(İbn-i Hanbel II 440)

Komşularla iyi münasebetler içinde bulunmak söz ve davranışlarla onlara zarar vermemek imanın bir gereğidir.Efendimiz-sallallâhu aleyhi ve sellem-:

“Allah'a ve âhiret gününe iman eden kimse komşusuna ikramda bulunsun...” (Müslim Îmân 74)

“Allah'a ve âhiret gününe iman eden kimse komşusunu rahatsız etmesin...” buyuruyor.(Buhârî Rikak 23; Müslim Îmân 75)

Ebû Hureyre-radıyallahu anh-'ın naklettiği bir hadis-i şerife göre birgün Fahr-i Kâinât -sallallâhu aleyhi ve sellem-:

“- Vallâhi imân etmiş olmaz.Vallâhi imân etmiş olmaz.Vallâhi imân etmiş olmaz.” buyurmuştu.

Sahabîler:

- Kim imân etmiş olmaz yâ Resûlallah diye sordular.

“- Yapacağı fenalıklardan komşusu emniyette olmayan kimse!” buyurdu. (Buhârî Edeb 29)

Yani , size kötülük etse bile siz iyi niyetinizle kalın. Selam vermek sünnet, Almak Farzdır.. Mukabelede bulunuyor ama islamın emrine uymuyor. Siz yine de bugüne kadar olduğunuz gibi olun. Kimseyi kırmayın ve incitmeyin. Güleryüzlü olmaya devam edin. Sonuçta siz kazanacaksınız.

Etrafınızda başka komşularınızda var. Tahminimizce siz kıskanılıyorsunuz. Size tavsiyemiz arkasından hep güzel sözlerle karşılık vermeniz. Gün gelir çok daha güzel olur. Siz şu an kazanan durumundasınız. Neden üzülüyorsunuz ki?

Kaybeden düşünsün. Müslümanlığın temel direklerinden komşuluk haklarına riayet etmeden bu hal içinde olanlara da Rabb'im hidayet versin inşaallah.

Üzülmeyin. Olayları akışına bırakın. Seviyenizi düşürmeden.

Allah cc yardımcınız olsun inşaallah.

MURATS44

Özel Üye
Arkadaşlar bir komşum var sürekli beni aşağlıyor şöyleki diğer çocukları severken oğlumu sevmiyor selam veririm almaz mukabelede selavatlaşmaz bir gün abla sana ne yaptım dedi sana gıcığım durduk yere dedi tepemden sıcak su döktü evimin kredisi devam ediyor satıp taşınamıyorum Allah Rıza'sı için banada dua edin müminin mümine duası en hayırlı duadır Allah razı olsun

Yukarda yapılabilecek en güzel davranış, verilecek en güzel karşılık zaten verilmiş. Sen Allah için görevlerini yaptıktan sonra karşı taraf bunu anlamasa da olur. Bu senin değil , karşıdakinin ayıbı ve kaybı. Bildiğin yoldan şaşma. Ne düşünürse düşünsün , sen Allah için dosdoğru ol. Gün gelecek kendisi pişman olacak.

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
tek cümleyle: o zaten komşu olamamış....komşu aileden bile ileridir yeri geldiğinde.....

Y

Yasemin

Guest
Eşimin eski eşi sürekli telefonda arayıp bizi tahrik edici sözler söylüyor ben bu dualarla kurulman istiyorum şu an öyle pskoljimi bozdu ki allahım sana havale ediyorum diyorum ve sabrediyorum yuvam yıkılma noktasına geldi😢

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Eşimin eski eşi sürekli telefonda arayıp bizi tahrik edici sözler söylüyor ben bu dualarla kurulman istiyorum şu an öyle pskoljimi bozdu ki allahım sana havale ediyorum diyorum ve sabrediyorum yuvam yıkılma noktasına geldi😢

ALLAH yar ve yardımcınız olsun....Müslüman insan tahrik olmaz...sabır gözterir....

MURATS44

Özel Üye
savcılığa bir defa suç duyurusu onun hakkından gelmeye yeter. Anayasal suç. Birazda kanuni haklarımızı bilelim. Dualar elbette işe yarar ama alacağı bir ceza ona yetecektir. Ben olsam savcılığa gider suç duyurusunda bulunurum.

Üst Alt