Yürek neylerse kalem onu yazar....

VuSLaT

Yönetim
Yönetici

dd1zj.gif

Ama pek bilmeyiz,,,sözün gittiği yer, çıktığı yerle aynıdır; söz özüne döner....her sözzümüz özümüz olur aslında...

veeeeeeeeeee derimki....Boş elleriyle yüreğinin sızısına bastırıyor… Bakışlar baygın, yüz süzgün, dizler dirençsiz, ayaklar ağır… Güleceği gurbete yürüyor yarım ve yırtık yüreğiyle…

Çile çemberi yırtılsa yar olur mu sevinç çığlıklar.... Gurbete mi yolculuğu, yoksa gurbet mi onun içinde yolcu… Bırakamıyor burukluğu, terk edemiyor hüznü… yüreğinden atamıyor atılmıyor...

Gönül suyu gözlerinden damlıyor… Yakınları yakıyor yüreğini…Ağlasa denizler kurur, gülse dağlar savrulur mu ki,Kıpır kıpır kalbi, kanatlanmak uçmak istiyor bu diyarlardan bilmediği diyarlara… Neresiyse burası doyurmuyor onu, açlığın acısından taş bağlayacağız yüreğimize....

Ama hayatınıza verilen her şekil,gülün her sabah yeni bir güne merhaba demesi gibidir,katmer katmer gülerek bakar güneşine...o ne güzel bakıştır:)

Anlar vardır hayatımızda. Boğazımızın kuruduğu, diz kapaklarımızın biribirine çarptığı, yüreğimizin en hassas bölgesine bir kamçının saplandığını sandığımız, yüzümüzün beyazlaştığı, vücudumuzdaki kanın iliklerimizde toplandığı ve gözlerimizin kızarıp bir oluk gibi akışa geçtiği anlar vardır. Bazen bir saat, bir gün, bir hafta, bir ay sürer. Ama hep acısı içimizde bir yerlerde yıllarca gizli kalmıştır. Hatırladığımızda o anları tekrar karışır duygularımız ve düşüncelerimiz. Ve insanlar vardır hayatımızda yaşamımızın büyük bir kısmını onlar şekillendirir....

Sıkıntıların içinde kendini Hakk’a teslim etmiş durumda bulunmak en iyi yoldur. Allah’ın mana kapısı buradan açılır. Allah bir kuluna sevgi yolunu gösterirse, evvela ona gönül rahatlığı verir. O kimse de bu rahatlık sayesinde hoş bir ömür sürer....

Muratın güzel yüreğinden dökülen sayfalara nakşolan satırlarıyla bağlayalım...

Aynen, hayatın bazı anları , hayatın genelini etkiler. Bazen bir şey , büütün hayatın akışını değiştirebilir. Ya güzel şekillendirir, yada kötü şekillendirir. ama ne olursa olsun sadece biir an deyip geçtiğimiz o anlar bütün bir hayata öyle
bir imza.....

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
uhcvb.jpg

Ah minel aşk dedim tuttum dilimi, Her derdim sinemde şimdi har oldu....
Evvelden bilmezdim böyle türküler, Ahım, Ahu zarım nazlı yar oldu…

Muhtazaf

Yardımcı Yönetici (Şair|Yazar)
Yönetici
Sıkıntıların içinde kendini Hakk’a teslim etmiş durumda bulunmak en iyi yoldur. Allah’ın mana kapısı buradan açılır. Allah bir kuluna sevgi yolunu gösterirse, evvela ona gönül rahatlığı verir. O kimse de bu rahatlık sayesinde hoş bir ömür sürer....

ALLAH razı olsun adminim teslim olmak, yaradana... Teşekkürler.

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
dd1zj.gif

vuslat derki:

Ne dünyada ne ukbada, gönül bir özge sevdada,,,​
Dembe dem fikri Mevlada,,, Gönül eğlenmez,,,,

Gerek dünya gerek ukba, Visalsiz bir adı sevda,,,
Bu can Mevlaya feda,,,,gel gör...
Gönül eğlenmez bu yalan dünyada...​

Muhtazaf

Yardımcı Yönetici (Şair|Yazar)
Yönetici
Teslimiyetin ifadesi ALLAH razı olsun Adminim. Einize yüreğinize sağlık.

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
images
images

Öyle eksildik ki yaşarken, bize dokunan her şeyi eksiltiyoruz....dökülüyoruz rüzgarda savrulan yaprak misali....
Yanlızlığımızla çoğalıp, kalabalıklığımızla eksiliyoruz.... Ve öylesine kalabalık ki yanlızlığımız, ne yöne dönsek kendimize çarpıyoruz ...

TaHKaR

Aktif Üyemiz
dd1zj.gif

vuslat derki:

Ne dünyada ne ukbada, gönül bir özge sevdada,,,​
Dembe dem fikri Mevlada,,, Gönül eğlenmez,,,,

Gerek dünya gerek ukba, Visalsiz bir adı sevda,,,
Bu can Mevlaya feda,,,,gel gör...
Gönül eğlenmez bu yalan dünyada...​

ALLAH razı olsun çok güzel bir söylem içimde geldi resmettim...devamını dilerim Vuslat Adminim.

MURATS44

Özel Üye
images
images

Öyle eksildik ki yaşarken, bize dokunan her şeyi eksiltiyoruz....dökülüyoruz rüzgarda savrulan yaprak misali....
Yanlızlığımızla çoğalıp, kalabalıklığımızla eksiliyoruz.... Ve öylesine kalabalık ki yanlızlığımız, ne yöne dönsek kendimize çarpıyoruz ...

Güzel ve anlamlı satırlar adminim. Maalesef hayatın içinde olan , istenmeyen ,,, istenmedikçe yaşamak zorunda kaldığımız durumlar. İnsan bir yaprak misali , tutunduğu daldan kopunca rüzgar nereye isterse oraya savrulup durur. Binlerce yaprağın arasında hiçbir şeye gücümüz yetmeden sürüklenir gideriz. eline sağlık. Çok güzeldi. Eyvallah.

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Şu dünyada yaşanılan, bilerek yada bilmeyerek yapılan hatalar zamanla büyür büyür derin yaralar açar...
o yaralar gün gelir tedavi edilir,bazende tedavisi mümkün olmaz...

hani bizim bir sözümüz var,insanoğlu bastığı dalı kesermiş:)bizlerde öyleyiz işte...

Üst Alt