Aşka Yakalanan Derman Istemez....

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Aşka yakalanan derman istemez

Aşk aman vermez, bir kere aşka yakalanan bir daha onun pençesinden kurtulamaz: “Ey aman bilmez aşk senin elinden elaman, elaman!”

Gerçek aşk öyle bir dert’tir ki, ona yakalanan bir daha asla derman bulmak istemez,,, Bütün hastalar iyileşmeyi ümit eder, o ümitle yaşarlar. Aşk hastası ise: Benim hastalığımı artırın,,, diye feryad eder.

Aşk, anlatmakla tükenir şey değildir...

Eğer aşkın şerhini yapmaya kalksam, yüz kıyamet kopar da yine de söz tamamlanmaz.,,Der mevlana...

Aşkı yine en iyi aşkın kendisi anlatacaktır: Aşkı kimseye sorma, aşkın kendisine sor...

“Aşk söze sığmaz, istemekle anlaşılamaz, aşk bir denizdir ki dibi görünmez. Denizin katreleri, damlaları sayılamaz. Yedi deniz de, aşk denizinin önünde küçücük bir göl gibi kalır.....

Aşk Hz. Muhammede eş oldu, dost oldu. Allah, bu aşk yüzünden Peygamber Efendimiz’e ‘Sen olmasaydın, bu gökleri, bu kainatı yaratmazdım!’ diye buyurdu....Aşk yanmaktır yananı anlamaktır elhamdulillah...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Muhtazaf

Yardımcı Yönetici (Şair|Yazar)
Yönetici
Aşkı rasulü güzel bir dille nakşetmişsiniz teşekkürler adminim.
ALLAH razı olsun.

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Kalp midir insana sev diyen yoksa yalnızlık mıdır körükleyen, Sahi nedir sevmek, Bir muma ateş olmak mı,Yoksa yanan ateşe dokunmak mı acı acı yanmakmı. Kalp ruha der ki :Ben severim, aşık olurum;ama acısını nedense hep sen çekersin.]Ruh da cevap verir ]Sen yeterki sev.....]]Kır kalemin ucunu.... Bundan sonraki yolculuğumuz aşk yolculuğudur....velhasıl, Aşkı kalem yazmaz ki kitaplarda bulasın.....

70007169_46.png

Muhtazaf

Yardımcı Yönetici (Şair|Yazar)
Yönetici
Aşk yaradılış hamuruna harç edilmiş, istesende istemezsende gögüs kafesinde sıcacık durur. Hasret anında nefesin kesilir sanki. Vuslat anında ruhun adeta kelebek olur. İşte bu durumu aşkı ilahiye dönüştürebilirsen, perdeler açılır, perdeler kapanır.

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
images

Aşkın pınarından bir defa içtim ,,,Bu sevda yolundan yılmadan geçtim,AŞK BİR alevmiş yar onu hiisettim,,,
içimde bir kor bir ateş,,,

Bir sevmek bin defa ölmek demekmiş,Bin defa ölüpte hiç ölmemekmiş,,yaaaaaa sonra istesende ölememekmiş...
Pınarlar zehirmiş içtikce öldüm,yulu hep uçurum, düşdükçe gördüm,,,Bir ateş parçası aşk,,, koruna elimi bastıkça gördüm,,,
ey cannnnnnnn bu ateşle yanmayı yakılmayı BEN ŞİMDİ gördüm...Vuslat 21,9,2014

woman-sleeping-mary-ferris-kelly.jpg

Son düzenleme:

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
]Kalp midir insana sev diyen yoksa yalnızlık mıdır körükleyen,,,]Sahi nedir sevmek,,, Bir muma ateş olmak mı,Yoksa yanan ateşe dokunmak mı acı acı yanmakmı....]]Kalp ruha der ki :Ben severim, aşık olurum;ama acısını nedense hep sen çekersin.]Ruh da cevap verir ]Sen yeterki sev.....]]Kır kalemin ucunu.... Bundan sonraki yolculuğumuz aşk yolculuğudur....velhasıl,,,,,,]Aşkı kalem yazmaz ki kitaplarda bulasın.....

70007169_46.png
🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
images

Aşkın pınarından bir defa içtim ,,,Bu sevda yolundan yılmadan geçtim,AŞK BİR alevmiş yar onu hiisettim,,,
içimde bir kor bir ateş,,,

Bir sevmek bin defa ölmek demekmiş,Bin defa ölüpte hiç ölmemekmiş,,yaaaaaa sonra istesende ölememekmiş...
Pınarlar zehirmiş içtikce öldüm,yulu hep uçurum, düşdükçe gördüm,,,Bir ateş parçası aşk,,, koruna elimi bastıkça gördüm,,,
ey cannnnnnnn bu ateşle yanmayı yakılmayı BEN ŞİMDİ gördüm...Vuslat 21,9,2014

🌹🌹🌹🌹🌹🌹
woman-sleeping-mary-ferris-kelly.jpg

Üst Alt