Yorumlarınızı bekliyorum....

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Geçen günlerde bir arkadaşımla muhabbet ederken:)
aramızda bir konu geçti....kısa bir süre sonra aramızda olacağını söyledi,bende buu söze istinaden
bir ata sözünü paylaştım:)

Ölme eşeğim ölme yaz gelince sana arpa vereceğim....

Bu sözü ben zaman aşımına istinaden söyledim yani daha çok bekleyeceğiz anlamında hani yazlar çokya:)

Ama ne acıdırki o arkadaşım ban dediki: sen bana arpa yedirdin diye bu söze alındı...
hiç alakası varmı canlar,böyle düşündü diye bende çok üzüldüm açıkçası sizden ricam benim hatam varmı...
Bu söz halk dilinde çok söylenir ve kimsede alınmaz....çünki atasözünün özü bellidir neye söylendiği bellidir...

yorumlarınızı bekliyorum::)

TaHKaR

Aktif Üyemiz
Mübarek Adminim, Samimiyete bağlı bir iletişim, farklı bir yaklaşım olmuş,olur öyle kırılganlıklar hal böyle olunca da özülmeler elbette olur,Rabbim tekrar sizi barışa getirsin. seni sadece islami kabiliyetin ile anmak övmek bence haksızlık olur, sen sadeliğin,mütevaziliğin, hoşgörün ve gönül insanı olmanla sevenlerinin
gönlünde bambaşka bir yerdesin. Başından beri böyle idin, aynen devam ediyorsun.ALLAH barışa getirsin..

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Eyvallahhhhhhhh Tahkar bey sizin güzel bakışınız için teşekkürlerimi arz ederim...

Ne güzel anlatmışsınız yüreğiniz dert görmesin,işte bakmak var, güzel bakan güzel görür...

Yani diyeceğim şudur benim kişiliğim bellidir,konuşmam bellidir öyle bir sözü o anlamda aslaa kullanmam...

Bu benim duruşuma kişiliğime yakışmaz....

Hani güzel bir sözümüz var: Gönül ne kahve ister ne kahvehane,gönül muhabbet ister kahve bahane...

Bizde muhabbet ederken haaa arpa oldu bahane haaa

Muhtazaf

Yardımcı Yönetici (Şair|Yazar)
Yönetici
(NASREDDİN HOCA)

ÖLME EŞEĞİM ÖLME
Bir yıldır Akşehir’de öyle bir kıtlık olmuş öyle bir kıtlık olmuş ki, yokluk, yoksulluk bilmeyenler bile, “Arpa, saman iş imiş; altın gümüş taş imiş” demeye başlamış.
Öylesi günde, herkes tavada pişirip kulpundan yerken, ağızsız, dilsiz hayvanları kim düşünecek!
Gene rahmet olmuş canına… Nasreddin Hoca ne eder eder; kendi boğazından arttırırmış da bir avuç kepek olsun verir, verirken de kulağına eğilir:
“Ölme eşeğim, ölme!” dermiş. “Yaz gelince, avuç avuç arpa vereceğim sana.”
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yani adminim böyle yanlış anlayan birsürü kardeş var. Senin niyetin o olmadığına göre ALLAH c.c. niyetini bildiğine göre kendini rahat tut. Aynı olaya benzer bir olayda biz yaşadık. Konsoloslukta sıra bekliyoruz. Yaşlı bir amcayla gencin biri konuşmaya ve lafı koyulaştırdılar. Tam bu sırada genç sende eski kulağı kesiklerdensin deyince ortalık karıştı. Yani adamın köyünde kulağı kesik diye köpeklere diyorlarmış. Gencin yetiştiği yerde kulağı kesik güngörmüş anlamında. Böyle bir durumda olabilir. Gönlünüzü hoş tutun. Selam ve dua ile adminim.

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Yüreğine sağlık üstadım,güzel çok güzel örnekler vermişsiniz....:):)

HASAN CAN

Administrator
Yönetici
Geçen günlerde bir arkadaşımla muhabbet ederken:)
aramızda bir konu geçti....kısa bir süre sonra aramızda olacağını söyledi,bende buu söze istinaden
bir ata sözünü paylaştım:)

Ölme eşeğim ölme yaz gelince sana arpa vereceğim....

Bu sözü ben zaman aşımına istinaden söyledim yani daha çok bekleyeceğiz anlamında hani yazlar çokya:)

Ama ne acıdırki o arkadaşım ban dediki: sen bana arpa yedirdin diye bu söze alındı...
hiç alakası varmı canlar,böyle düşündü diye bende çok üzüldüm açıkçası sizden ricam benim hatam varmı...
Bu söz halk dilinde çok söylenir ve kimsede alınmaz....çünki atasözünün özü bellidir neye söylendiği bellidir...

yorumlarınızı bekliyorum::)

Cümle oldukça net. Arpasını ver susar elbet.

Ömer-28

Aktif Üyemiz
Arpa ikram ediyorsunuz adminim. Arkadaşınız bu iltifata sevinmeli aslında. Sorun yokki cümlede. Bir bardak çay, yanında bir kase arpa. Bundan güzel ikram mı olur haaa

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
sapla samanı, arpayı buğdayı ne karıştırıyonuz heeeeeeeeeeeeeeeeeeppchaaa

siz ince detayları anlamadınız istanbul ve ömerrrrrrrrrrrrr...

orda ata söz var yani zaman aşımı arpa olana kadar beklemek gibi....arpa yada yonca hemen büyümediğine göre
bekliyoruz anlamında...haaa

He bu arada çayın yanında, tahıllı kepekli bisküviye hayır diyemeyiz haaa

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
ARKADAŞIM çoooooooooooooook gıcık ondan sevinmedihaaahaaa

Napim ister sevinsin ister sevinmesin,ben şimdi arpa ektim büyümesini bekliyoz haaa

görüşene kadan arpalar büyücek D:

Üst Alt