HAZRETİ NUH ve oğlu Kenan!

Muhtazaf

Yardımcı Yönetici (Şair|Yazar)
Yönetici
HAZRETİ NUH VE OĞLU KENAN
Nuh tufanı kopunca inananlar ile her hayvandan bir çift olarak gemiye bindirilmişti. Hazreti NUH oğlu Kenan'ı da gemiye binmeye davet etti.
KENAN:
Hayır dedi . Ben yüzme biliyorum. Yüzerek daga çıkar kurtulurum dedi. Çünkü Kenan babasının peygamberliğine inanmıyordu .
Hazreti NUH:
Yapma oğlum ,senin yüzmeyi bilmen seni kurtarmaz. Dag dediğin tufan karşısında bir saman çöpü gibidir. ALLAH dostlarından baska kurtulacak kimse de yoktur. dedi.
Kenan:
Ben sana inana biri değilim . Her iki dünyada da senden uzağım dedi.
Hazreti NUH :
Yapma yavrum Bu gün naz gunü değildir. Gerçete ALLAH 'in eşi , benzeri yoktur.ALLAH doğmamış , doğrulamıştır.
HZ. NUH daha birçok sözler söylediyse de Kenan:
Baba sen böyle çok boş sözler söyledin . Ben bu sözlere inanmadım. Sen çok bilgisiz birisin, ben artik büyüdüm , bilgi sahibi oldum.
HZ. NUH :
Evladım , bir kere babanın sözünü dinlersen ne kaybedersin? Dedi. Bu sırada gelen dalga Kenan'ı yutuverdi.
HZ. NUH:
Ey şanı yüce ALLAH'im ailemin tufandan kurtulacağını sanıyordum .Ama evladımı sel götürdü !"dedi.
Cenabi ALLAH :
O senin soyundan değildir ! Sen iman nurundan pek aksın , o ise küfürden morarmis birisi.
HZ. NUH :
ALLAH 'im her şey senin, sen her şeye kadirsin! Ne buyurdu isen o olur.
diyerek. HAKK'A övgü ve dualarda bulundu.
En kötü şey nedir diye düşünecek olursak karşımıza ,inançsızlık çıkar .İnanan insanın moreli düzgün olur ve kendine olan güveni artar.
Insan büyüklerini dinlemeli , onların en azından tecrübelerine kıymet vermelidir."

Üst Alt