Cinlerde Yer İçerler

HASAN CAN

Administrator
Yönetici
Allah (Celle Celaluhu) kitabında cinlere hitabenmealen “mallarında ve evlatlarında onlara ortak ol“buyurmaktadır
Rasulullah(sallallahü aleyhi vessellem) Efendimizin ashabından biri anlatıyor: “Bir adam “bismillah” demeden yemek yiyordu. Son lokmasını yerken “bismillahi evvelihi ve ahirihi” dedi. Allah’ın Rasulü tebessüm ederek şöyle buyurdu! “Şeytan onunla beraber yiyordu. O Allah’ın ismini zikredince şeytan karnındakileri istifra ederek ağzından çıkardı” dedi. (Ebu Davud) Allahu Teala’nın şeytana hitaben mealen “Onlara mallarında ve evlatlarında ortak ol.” fermanı da bu hadisi teyid etmektedir.
Cinlerin yemekleri; besmele çekilmeden yenen yemekler, tezek ve kemiklerdir. Selman-el Farisi anlatıyor: “Peygamberimiz (s.a.v.) bizi kıbleye karşı küçük ve büyük abdest bozmaktan, sağ el ile taharet almaktan, taşlar ile taharet alırken taşların üçten aşağı olmasından ve bir de tezek ve kemik ile taharet almaktan nehy etti” buyurdular. (Müslim Ebu Davud) Ve yine “Tezek ve kemik ile taharet almayınız, çünkü onlar cin kardeşlerinizin azığıdır” buyurmuştur. (Tirmizi) Ameş anlatıyor: “Bir gün bir cin geldi ve ona sorduk; “En sevdiğin yemek nedir. O da “pirinçtir” dedi. Biz de ona pirinç getirdik. Lokmalar havalanıyordu, biz bir şey göremiyorduk.” (Ibni Kesir). Bir adama cinler musallat olmuştu. Ona gözüküp yanına geliyorlardı. O anlatıyor; “Geceleri gelip benden pirinç pilavı istiyorlardı, ben de veriyordum.”
Yine cinler bazı gözüktükleri bazı kişilere eşek baklasını sevdiklerini söylemişlerdir. En doğrusunu bilen Allah’tır.
Allah (cc) kitabında cinlere hitaben mealen “mallarında ve evlatlarında onlara ortak ol” demektedir
Rasulullah’ın ashabından biri anlatıyor: “Bir adam “bismillah” demeden yemek yiyordu Son lokmasını yerken “bismillahi evvelihi ve ahirihi” dedi Allah’ın Rasulü tebessüm ederek şöyle buyurdu! “Şeytan onunla beraber yiyordu O Allah’ın ismini zikredince şeytan karnındakileri istifra ederek ağzından çıkardı” dedi (Ebu Davud) Allahu Teala’nın şeytana hitaben mealen “Onlara mallarında ve evlatlarında ortak ol” fermanı da bu hadisi teyid etmektedir
Cinlerin yemekleri; besmele çekilmeden yenen yemekler tezek ve kemiklerdir Selman-el Farisi anlatıyor: “Peygamberimiz (sav) bizi kıbleye karşı küçük ve büyük abdest bozmaktan sağ el ile taharet almaktan taşlar ile taharet alırken taşların üçten aşağı olmasından ve bir de tezek ve kemik ile taharet almaktan nehy etti” buyurdular (Müslim Ebu Davud) Ve yine “Tezek ve kemik ile taharet almayınız çünkü onlar cin kardeşlerinizin azığıdır” buyurmuştur (Tirmizi) Ameş anlatıyor: “Bir gün bir cin geldi ve ona sorduk; “En sevdiğin yemek nedir O da “pirinçtir” dedi Biz de ona pirinç getirdik Lokmalar havalanıyordu biz bir şey göremiyorduk” (Ibni Kesir)
Bir adama cinler musallat olmuştu Ona gözüküp yanına geliyorlardı O anlatıyor “Geceleri gelip benden pirinç pilavı istiyorlardı ben de veriyordum“
Yine cinler bazı gözüktükleri kişilere eşek baklası sevdiklerini söylemişlerdir En doğrusunu bilen Allah’tır

TaHKaR

Aktif Üyemiz
Okudum. İstanbul kardeşim..Teşekkürler bu konu sayesinde bilgilendirdiniz bizi var olun...Allah (cc) Her yemekten önce Tüm islam alemine Bismillah demeyi nasip etsin

Üst Alt