İstanbul böyle bir dolu görmedi...

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
İstanbul'a ceviz büyüklüğünde dolu yağdı

Akşam saatlerinde İstanbul'da hava hareketleri birden bire değişti. Hortum çıktı, ardından da ceviz büyüklüğünde dolu yağdı.....

fft2mm5203462.jpg

Meteoroloji’nin Marmara bölgesinde dolu ile birlikte kuvvetli sağanak yağış uyarısından sonra, saat 17.00 sıralarında İstanbul’da sağanak ve dolu yağışı başladı. Anadolu Yakası’nda aniden başlayan sağanak yağış etkisini sürdürüyor. Sağanak yağışla birlikte fındık büyüklüğünde dolu yağışı da görüldü. Dolu taneleri park halindeki araçların üzerine büyük bir gürültüyle düşmeye başladı. Bir vatandaş, yağan dolu tanelerini avucunda toplayıp kameralara gösterdi.
HAVA KARARDI

fft31_mf5203472.Jpeg

Dolu yağışı kesildikten sonra sağanak yağmur devam ediyor. Aynı saatlerde Avrupa Yakası’nda da yağış etkili oldu. Havanın aniden karardığı görüldü. Sağanak ve dolu yağışının trafiğin yoğun olduğu saate rastlaması yüzünden sürücüler zorluk çekti. Yağmura Galata Köprüsü’nde yakalanan turistler ise ilginç görüntü oluşturdu.
fft31_mf5203473.Jpeg

UÇAKLAR ATATÜRK HAVAALANI'NA İNEMEDİ

İstanbul’da etkili olan yoğun yağış hava trafiğinde de aksamalara neden oldu. Yağışın etkili olduğu anlarda 'CB' (kümülonimbus) olarak adlandırılan elektrik yüklü bulutlar nedeniyle Atatürk Hava limanına iniş iniş için bekleyen uçaklar havada tur atmak zorunda kaldı. Akşam saatlerinde etkili olan yoğun yağış ve 'CB' (kümülonimbus) olarak adlandırılan elektrikli bulutlar nedeniyle Atatürk Havalimanı’na iniş yapması planlanan Air France Havayolları’na ait Paris-İstanbul seferini yapan uçağı CB bulutları ve yoğun yağış nedeniyle Sabiha Gökçen Havalimanı'na iniş yapmak zorunda kaldı.

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Pendik ve diğer sahillerdeki açık alan çay bahçeleri,en ünlü mekanlar hortum nedeniyle alt üst oldu....

Üst Alt