Cuma Akşamı duası..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Muhtazaf

Yardımcı Yönetici (Şair|Yazar)
Yönetici

Allahım biz ölümlüyüz Sen ise Bakisin Bize hayırlı ömürler nasip et.
Allah’ım Sen Kuddus’sün tamsın biz ise eksik olanız,kusurlarımızı ört Ya Rabbi.
Allah’ım Sen Şafi’sin biz ise hasta olanız,hastlarımıza ve bize şifa ver.
Allah’ım biz fakiriz,aciziz Sen ise Ganiy’sin,bize hayırlı,kimseye muhtaç olmayacak kadar kazançlar nasip et.
Allah’ım biz günah işleyeniz Sen ise Tevvab’sın,tövbelerimizi kabul edensin,bizi anamızı babamızı ve sevdiklerimizi affet.
Bizi kıyamet günü mağfret buyur.
Sevgili Peygamberimiz s.a.v. Efendimize cennette komşu olmayı nasip et.
Ey Yüce Rabbimiz !
Sen bütün mahlukatına merhametli bilhassa inanmış kullarına pek lütufkarsın, el açtık kapına geldik sana dua ve niyazlarımızla yalvarıyoruz, dualarımızı kabul ederek bizlere af kapından boş çevirme Allah’ım!
Bu gün mübarek cuma;Biz kullarının bayramı,bu gün sana dualar ettik,sana yalvardık,Allah dedik,Ya Ganiyy,Ya Muğni dedik,Ya Vehhab ya Rezzak ,Ya Kerim dedik,salavatlar çektik,istiğfar ettik.
Bütün isimlerinle Sana ellerimiz açtık gönüllerimiz açtık duamızı kabul edeceğini biliyor ve inanıyoruz…
Her sıkıntımıza senden yardım isteriz.
Senin rızanı istedik.
Bütün müminlerin dualarını kabul buyur.
Bize sonsuz sevgini ve sevdiklerinin sevgisini ver, bizi sevdiklerinle beraber eyle…

Allahım dua isteyen kardeşleri için canla başla dua eden tüm dua dostlarının tüm isteklerini ver Rabbim.
Allahım hasta olan tüm kullarına öyle bir şifalar ver ki hastalıktan üzerilerinde iz kalmasın
Kötü alışkanlıkları olan kardeşlerimizi evlatlarımızı bu alışkanlıklardan güzel isimlerin hürmetine kurtar..
Tüm iş isteyen kullarına hayırlı rızık kapılarını aç…
Tüm borçlulara hayırlı bol rızıklar vererek ödemeyi kolaylaştır….
Tüm evlenmek isteyenlere hayırlı kısmetler çıkar..
Evlenecek kullarında hayırlı mutlu yuvalar nasip et.
Tüm dertli kullarına devalar ver….
Tüm sıkıntıda olan kullarına yardım et maddi ve manevi sıkıntılarını gider…
Hayırlı dilekleri olanların haklarında hayırlı olacak dileklerini acilen ver Rabbim…
Müslüman ülkelerde yaşayan eziyet ve zulum gören kardeşlerimize yardım et.
Onları düşmanın şerrinden koru ve kurtar.
Evlatlarımızı hayırlı evlatlardan ana-baba sözü dinleyenlerden, kötü alışkanlıklarda uzak olan sevdiğin kullardan eyle Rabbim….
Bir birini sevenleri kavuştur.
Ayrı olan eşleri birleştir.Hangisi şaşırmış ise ona doğruyu göster.
Sevdiği kişinin sevgisini isteyen kullarına eğer hakkında hayırlı olacak ise sınırsız sevgisini Besmele-i şerif ve Vedud ismin hürmetine ver Rabbim….
Okudukarımızın sevabını sevgili peygamberimiz Hz.Muhammed Musatafa ve onun ehli beytine de hediye ettik kabul et Rabbim…
Okuduklarımızın sevabından ölmüş olan yakınlarımızın ruhuna hediye ettik sen duyur Rabbim….
Tüm dua eden ve dua isteyenlerin dualarını bu cuma akşamı hürmetine ve habibin hürmetine okudukları dualar hürmetine kabul buyur Rabbim…
Memleketimize huzur ve barış sağla kardeşçe ve dostça yaşamayı nasip et.
Kin,nefret ve kavgaları gider.
Allah’ım! okuduğumuz dualarımız hürmetine, habibin hürmetine, Kuranı-Kerim hürmetine, Esmaül Hüsnan hürmetine,İsmi azamın hürmetine dualarımızı kabul et.

Sadakallahül azıym.
Sübhane Rabbike Rabbil izzeti amme Yesifun ve selamün alel mürselin velhamdülillahi Rabbil alemin .
El Fatiha…..
Amin.

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Amin amin ecmain inşallah...
Birbirimize dua edelim inşallah...İnanıyorum
Mübarek geceler de dualar kabul olur...Hayır Neise
Akibetimiz olsun....İnşallah...

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
ekran-resmi-2016-02-26-095658png.png

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt