Şevket Okyay'ın Kalpten en güzel Yorumları.Muratım,Vuslatım,Adilbey kardeş..

TaHKaR

Aktif Üyemiz
10866144_1417640008551653_5389053641978620277_o.jpg

Son düzenleme:

TaHKaR

Aktif Üyemiz
Cevap: Şevket Okyay'ın Kalpten en güzel Yorumları..(Muratım,Vuslatım,Adil Bey Kardeş

10866156_1417656201883367_2530668416866840324_o.jpg

Son düzenleme:

TaHKaR

Aktif Üyemiz
Cevap: Şevket Okyay'ın Kalpten en güzel Yorumları..(Muratım,Vuslatım,Adil Bey Kardeş

11110579_1417665015215819_4262058655351491557_o.jpg

MURATS44

Özel Üye
:) Emeklerinize ellerinize sağlık adminim. Ama birşey ifade etmek istiyorum müsaadenizle . Bölüm başlığı "Akrostiş Şiirler" ama içerikte akrostiş şiir yok. Konu başlığını mı değişsek acaba? Yoksa farklı planlarınız varda değişecek misiniz içeriği? Başlıkla içerik uyumlu olsa daha güzel olurdu sanki ? :)
Tekrar emeklerinize sağlık. değişik bir çalışma stili olmuş. Ama üstadın değerli yorumlarını resimleyebilmek için çoooook uzun zaman gerekiyor. Ben bile okurken bir defada bırakamıyorum. Birkaç defa okuyarak cevaplıyorum . Allah ac razı olsun sizlerden.

TaHKaR

Aktif Üyemiz
:) Emeklerinize ellerinize sağlık adminim. Ama birşey ifade etmek istiyorum müsaadenizle . Bölüm başlığı "Akrostiş Şiirler" ama içerikte akrostiş şiir yok. Konu başlığını mı değişsek acaba? Yoksa farklı planlarınız varda değişecek misiniz içeriği? Başlıkla içerik uyumlu olsa daha güzel olurdu sanki ? :)
Tekrar emeklerinize sağlık. değişik bir çalışma stili olmuş. Ama üstadın değerli yorumlarını resimleyebilmek için çoooook uzun zaman gerekiyor. Ben bile okurken bir defada bırakamıyorum. Birkaç defa okuyarak cevaplıyorum . Allah ac razı olsun sizlerden.

Evet Adminim çok doğru,,yorum güzel olunca konuda bu da olsun istedim akrostiş şiirler gelecek yakında saygılar..

Okyay

ÖZEL ÜYE
Tahkar'ıma mahal midir yazmasam?
Ayıp olur sessizliği bozmazsam.
Her söylemin hak yoluna yaraşık,
Kalbinden yansıyan o nurlu ışık.
Acep hangi sözde keramet der de,
Resime yansıtır gördüğü yerde.

Tahkar'ım! aman ha, bir bana bakma!
Aç hele, VuSLaT'a- Murats'a bak da,
Harika yorumlar ne denli güçlü!
Kesin edebiyat, içerik yüklü.
Asıl onlar ile süslensin bölüm,
Renk gelir bahçece, özenir gülüm.
........................................................................
........................................................................
Tahkar'ım (Hilye-i Seadet şiirinden)
Lütfen rast gele aldığım şu yorumlara bi bakın.
Daha nice yorumları edebiyat yüklü.

.........................................................................

Essalatü Vesselamü Aleyke ya Resulullah
Esselatü Vesselamü Aleyke ya Habibellah
Esselatü Vesselamü Alayke ya Seyyiden evveline vel ahirin
Velhamdü Lillahi Rabbil alemin.

Alemlerin Râbb'inin , Alemlere rahmet olsun diye gönderdiği Râsul-i Ekrem (s.a.v.) efendimizin hayallere zuhur eden resmi bu olsa gerek. İslam tarihi boyunca , birkaç kendini bilmezin dışında hiç kimse o'nun resmini çizmeye , gül cemalini resmetmeye hiç kimse cesaret edememişir.... Efendimiz Hz.Muhammed (s.a.v.) ne resimlere sığar , ne de hayallere sığar..O 'nu ancak kalbimizde resmedebilir ve ancak imanımızın doruk noktasında düşünebiliriz. Başta Hz.Ali (r.a.) ve bazı sahabeler, Peygamberimizin simasını, şemâlini, fiziki güzelliğini öyle güzel anlatmışlar ki, bu anlatımlardan her birerimiz mükemmel bir Peygamber portresini aklımıza, kalbimize ve imanımıza kaydedebiliriz.
Bir örneğini muhabbet ehli sevgili Şevket hocam özenerek , her satırına ayrı bir önem vererek efendimizi(s.a.v.) böylesine ince bir dokunuşla kalplerimize yazmış bulunuyor..Her dizesinde Râsul'den bir kare var. Bu satırları resim kareleri gibi görüp kalbimizde canlandırırsak , resim olmadan da o'nu görmüş , o'nu hissetmiş sayılmaz mıyız?

Efendimizin bütün- görünen uzuvları, (s.a.v.)
Şekli hem sıfatları- ve de güzel huyları ,
Hayatının tamamı- bütün incelikleri ,
Ve de ihtişâmıyla- ibret yüklü halleri ,

O 'nu görmek için mutlaka ,ortada bir resmin olması mı gerekiyor.. O'nu görmek isteyen Sünnetine uyup , Hilye-i Şerif'ini bilip hayatını örnek alıp onun yolundan gitmek , o'nu görmek değil midir ? Yeter ki kendimizi bulup o'nu görmek isteyelim. Yüce Râbb'imiz cenneti Alâ'da , o'nu seven herkesi O'na komşu etsin inşallah...inşallah...inşallah..

Yâ Rabb! Efendimizin- Mübârek Cemâlini, (s.a.v)
O dünyâlar güzeli- müstesnâ Şemâlini ,
Lütfeyle rüyâmızda- dünyâdayken görelim ,
İkrâmın olsun Rabbim- bu murâda erelim ,

....AMİN ....AMİN....AMİN....AMİN....

Yâ Rabb! Öte yanda da- Habîbinin yanında, (s.a.v)
Mahcup etmeyeceğin- o bahtiyar kullarla
Birlikte bulunalım - İNŞALLAH sevaplarla ,
Bizi de haşrediver - Sancağın altında.

Sallü ala Resulüna MUHAMMED
ALLAHümme salli ala MUHAMMED.

Sevgili Şevket Hocam , Sevgili Büyüğüm ,Değerli Hazinem
Râsule hasret gönüllere öyle bir ziyafet sunmuşsunuz ki..Gözümüz gönlümüz şenlendi.Ruhumuz sanki coştu.Coşturdunuz gönülleri. Mükemmel ötesi bir üslupla , Sevgili Peygamberimizi (s.a.v.) gözlerimizin önünde canlandırdınız. Şu an ki duygularımızı tarif edecek hiç bir kelime bulamıyorum.Bulabileceğimi de sanmıyorum.O kadar ahenkli ve özel bir resim ki şu satırlar.Hilye-i Şerif'i bu şekilde okusak ta , gözlerizin önüne hayali , kalplerimize sevgisi katlanarak doldu.
ALLAH sizde razı olsun..razı olsun...razı olsun.
(Amin)
Kalplerde bu coşkuya neden olduğunuz için ALLAH (c.c.) sizi hem bu dünya da ,hem de ahir hayatta güzelliklerin en güzeliyle taltif etsin inşallah.. Emeğinize , kalbinize,nefesinize ,kalem tutan bileğinize ,gönlünüze,gözünüze ve gözünüzün nur'una sağlık.

2i4s5yfa8.gif

VuSLaT Adminimiz ve Yorumu:

Yüreklere düşen güzellikler hep Seher vaktindedir,,,, maziyle buluştuğu tek ve bölünmez andır.....gerçek
varlıkla gölge varlığın bir hayalin buluşma anıdır...Acıların tortulaştığı ızdırapların dile geldiği sevinçlerin sel olup aktığı bir zaman dilimidir...Her ruhta varsayılan iğreti varlıkla külli irade dediğimiz gerçek varlığın görüşme buluşma seansıdır adeta,,,.nefsi cüz i den Nefsi külliye cüz i iradeden külli iradeye geçiş vaktidir,,,
İnsan kalbinin en naifleştiği duyguların en yoğun yaşandığı saatlerdir,,,Bu dizeleri kaleme almak... fikrimizin ince narin güllerinin katmer katmer
açtığı, gözlerin damla damla yaşardığı müstesna satırlar...

sevgili gönül dostu.,,,enaniyetten cehennemden kaçar gibi kaçıyor,iyiliklere cennete ve hakkın cemaline vuslatına nail olmak için koşuyor hayırda yarışıyorsunuz...

Allahtan ve onun kahhar olan erişilmez gücünden korkuyor hakkıyla sakınıyorsunuz elhamdulillah....
Hayır ve hakk yolda kalmanız dileğiyle.....

DUALARIM SİZİNLE RABBİME EMANET OLUN EBEDEN VE DAİMA....

Ne hoş dile gelir şu satırlar.....

Seher vaktidir yar,kurt kuş yıldızlar uykuda
El ayak çekilmiş,bir huzur var sessizlikte
Seher vaktidir ah yar,gönül sonsuz huzurda
Halimi arz etsem yar,dualar gözyaşında....

Üst Alt