Güzel Bir Türkce Dua

Nur Hanım

Aktif Üyemiz
Lailahe illallah Cuma’nin sebebiyle, Muhammedün Resullullah gerek yüzün gölgesiyle dünya ve ahiret muradimi ver.

Melekler duasiyla, Ya vedüdüm, entel maksudum, Kulhüvellahü ehad, bin bir kere ya samed, cennet kapilarini aç, benim günahimdan geç.

Benim günahim varsada senin gibi halikim var. Muhammed Aleyhisselam dostum var.

Ilahi kabre vardigim gece lütfeyle, yalniz kaldigim gece bilmedigimi bildir. Kabrimi nur ile doldur. Kevser sarabina daldir, ulu cemalini göster.

Gece gündüz yalvaririm sana dünya ve ahiret muradimi ver bana.

Rabbim Allah, fikrim zikrullah, kalbimin nuru Resullullah, evvelim Allah, ahirim Allah, La ilahe illallah Muhammedün Resullullah.

Cuma gibi günümüz var. Islam gibi dinimiz var. Muhammed gibi sahimiz var. Allah dedim, dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum, üstüne.

Sirrim sübhanim Allah, derdim dermanim Allah, gafil kuluna gam düsmüs, yetis imdadimiza ya Muhammed.

Kulhüvellahü ehad, bin bir kere ya samed, ya Allah, ya Muhammed umariz senden sefaat.

Lailahe illallahtir özüm, Muhammed Mustafadir sözüm, ihlas-i serif ile yikadim yüzüm. Ayetele kürsü için sen kabul eyle sözüm.

Bugün Cuma günüdür. Dinim Islam dinidir. Dinimin Islam dini olduguna, yetmis binin nisfina, mühürledim üstüne.

Lailahe illallah üç muradim var, biri cennet, bir irmak diyarini görmek. Aç cemalini göster diyarini.

Ya Resullullah! Aman yarabbi ya rabbena her halimiz malumdur sana, gece gündüz yalvaririm sana. Her zaman sana muhtacim, cemalini göster bana.

Cennetine davet et Allahim kabrimizde rahatlik, siratta selamet, tatli canimiz sana emanet, son nefesimizde selametler ihsan eyle.

Kabir suallerimiz ahsan eyle, cennetinle cemalini cümleyle beraber bana da nasip eyle.

Lailahe illallah selalar duasi için, Muhammedün Resullullah arsi ala gölgesi için hastalara sifa, dertlilere deva, borçlulara edalar ihsan eyle Ya Rabbim.

Elif Allah, Nur Muhammed tez selamet.

Ya Celil, etme zelil, gönder delil. Ilahi Yarabbi hacetimi rahmet deryasini ulastir, duaya açilan elleri icabete eristir.

Allahim senden baska kimsemiz yoktur. Lailahe illallah arsi alaya Muhammedün Resullullah sükür Mevlaya.

Yarabbi yarabbena her halim malumdur sana, cenneti alada cemalini göster bana.

Lailahe illallah günahlarimiz af eyle, Muhammedün Resullullah makamimi nur eyle.

Ilahi Yarabbi son nefesimde kendime malik olmadigim zaman bu duami sana emanet ederim.

Selatü selaya yolladim Mevlaya, sen cümlemizin muradini ver gelecek Cuma’ya.

Lailahe illallah ve cellehü edasi ile, Rabbim muradimizi ver melekler duasi ile.

Lailahe illallah kalbimizi karartma, rizkimizi azaltma, kabrimizi, daraltma, senden baska kapi aratma, muhannete muhtaç etme.

Lailahe illallah imanla sabir, Muhammedün Resullullah azapsiz kabir.

Allahim beni af eyle, her derdimi def eyle, rizkimizi bol eyle, kabrimizi nur eyle, sual meleklerinin cevabini muktedir eyle.

Evvelim Allah, ahirim Allah, kalbimde beytullah Lailahe illallah Muhammedün Resullullah. “Eshedü en lâ ilâhe illallah ve eshedü enne Muhammeden abduhû ve rasûlühü” diyerek çene kapatmak nasip eyle Yarabbi.

Allahim seytanin serrinden, kabirdeki yilanlardan, çiyanlardan, ölümün dehsetinden, kabirin azabindan, siratin zulmetinden muhafaza eyle Allahim.

Ölümün hayirlisini, üç aylarin birisini, Yasinin yarisini okurken ölmeyi nasip eyle Yarabbi.

amin...

Üst Alt