Lanet aşkın adı

Nur Hanım

Aktif Üyemiz
Geceler aldırmazdım akşamın bir tek olsa
Tahammul edemezdim karaanlığ ıgün boğmasa
Yıllar boyu katlanırdım insafsızca acılara
Hicran dolu şu gönlümde lanet aşkın olmasa
81gypbevrzf.gif

Yalanmış sana kavuşmak ,aşkın uzakta kalmış
Sevgi yok sende ,bulunmaz ,ancak gölgesi varmış
Sahte olan bu sevgiyi,kim taç yapar başına
Cananı buldum diyerek,bu nasıl avunmakmış

vxodif9p172.gif

Bu aşkına lanet olsun,zehir gibi çok acı,
Kısa günde yapıyordum bin bir kere baş tacı
Yine lanet olsun sana ,senin aşkına
Böyle unutmakmış ancak lanet aşkın ilacı

sıla

Aktif Üyemiz

Yazarı belli olmasada Şiir güzel içeriğinde ( keşke lanet olsun ) kelimesi geçmeseydi .
Sevmek güzeldir her ne kadar zor olsada Sevdirene şükretmek gerek.
Hadis-i şerifte,(Bir kimse lanet edince, lanet edilen buna müstahak değilse, kendine döner) buyurulmuştur. (Beyheki)

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Başlığı görünce bende bir durakladım,,,lanet kelimesi hoş olmamış...
inşallah diğer yazılarında kullanmaz bu yazarımız...

NuSReT

Aktif Üyemiz
Her en kadar kulağa bile hoş gelmesede , yazıdaki mesajı belirtiyor. Yazarı kim bilmiyorum ama çok çekmiş birinden . Belkide söyleyeceği eeeen hafif laf. Yinede güzel ama o kadar da hüzünlü.

Nur Hanım

Aktif Üyemiz

Yazarı belli olmasada Şiir güzel içeriğinde ( keşke lanet olsun ) kelimesi geçmeseydi .
Sevmek güzeldir her ne kadar zor olsada Sevdirene şükretmek gerek.
Hadis-i şerifte,(Bir kimse lanet edince, lanet edilen buna müstahak değilse, kendine döner) buyurulmuştur. (Beyheki)

bu şiir bana ait sıla hanım ve dediğiniz gibi çok çektim

sıla

Aktif Üyemiz
bu şiir bana ait sıla hanım ve dediğiniz gibi çok çektim

Bir hadis-i şerifinde Peygamber efendimiz buyuruyor ki:

(Cennette Allahü teâlâ bazı kullarına o kadar yüksek makamlar, o kadar yüksek köşkler verecek ki, bakanların gözleri kamaşacak. Diyecekler ki, bunlar kim, bu derecelere nasıl kavuştular. Hangi ibadeti yaptılar da bu makama kavuştular?

Onlara şu cevap verilir:
Bunlar öyle makam sahibi değil, bunlar çok ibadet edenler de değil; fakat bunlar dünyadayken çok acı çektiler, çok hastalık çektiler, çok üzüntü çektiler. Onun için Allahü teâlâ onlara bu dereceleri ihsan eyledi. Onları seyredenler, keşke dünyadayken ellerimiz parçalansaydı, vücutlarımız paramparça olsaydı, o kadar acıyı biz de çekseydik de, kardeşlerimize nasip olan nimet bize de nasip olsaydı, diyecekler.

Sabır ve şükür acıların en büyük ilacıdır.ALLAH C.Csevdiği kulunu bazı sıkıntı ve acılarla imtihan eder acaba benim kulum bu imtihana sabırmı edecek yoksa isyanmı edecek diye işte sabredenlerin mükafatını yukarıda Hadis i Şerifde açıklamış.uymak bize kalmış.ALLAH C.C sizede Efendimizin sabrından sabırlar versin.asla isyancı olmayın inş.
Selama ve Dua ile...

Son düzenleme:
Üst Alt