dua

C

Cevap

Guest
Bu duayı insan,zararlı ve kötü kişilerden ayrı kalmak ve bir araya gelmemek için yapabileceği gibi:terk edemediği kötü huy ve alışkanlıklardan kurtulmak için de okuyabilir.

“Kale hâzâ firâku beyni ve beyneke..”(Kehf,18/78)

Anlamı:”Deki ; Bu,seninle benim aramda bir ayrılıktır. “1378 defa oku nur.

MURATS44

Özel Üye
Zerq36 'dan Alıntı:

Hocam ben kocami bu kişiden uzak tutmak istiyorum ..bu kişinin adini duadan sonra yada önce zikr etmem gerekirmi

Kaynak :http://www.rasulehasret.com/islami-soru-cevap/59837-kehf-18-78-a.html#post138889

Biz size tavsiye olarak eşinizle konuşup, düşüncelerinizi ve sıkıntılarınızı anlatmanızı tavsiye edebiliriz. Dua, iki tarafı keskin kılıç gibidir. Mutlaka kabul edilir. Ama başkasının hakkını alacak, başkasına zarar verecek işlerden uzak durmak gerekir. Biliyoruz ki, duaların gücü çok çok etkili ve tesirlidir. Bazı dualarda sayı sabittir ve tecrübe edilmiş dualar ise kesinlikle aynı rakamla okumak gerekir.

Başkasına zarar vermeden , eğer o kişi gerçekten yanlış yolda ve başkalarına zarar verebilecek bir kişiyse, nasihat kabul edip uyarıları anlamıyorsa...

Allahım, Sende biliyorsun ki ben ailemin zarar görmesini istemiyorum. Şüphesiz sen en doğruyu bilirsin. Bizim bilmediklerimizi de bilirsin. Ailemin zarar görmesinden sana sığınırım. Senden başka sığınacak kapımız yok. Bu korku ve şüphemizden bizi emin kıl Allahım. Bize kereminle ihsan eyle. Bize yardım et. Bize veya başkalarına zarar verebileceğinden korkuğumuz insanları da senin yolunda , doğru yolda olması için onlara da hidayet ver. Onlara da yardımcı ol. Şüphesiz sen sonsuz rahmet ve mağfiret sahibisin. Bütün müslüman kardeşlerimizin yardımcı ol. Senin herşeye gücün yeter.

diyerek niyetlenip ( Bunu sürekli tekrarlayarak) halis niyetle Rabbimize sığınmalısınız.

Temiz bir kağıda bir insanın ismi yazılır. 7 Fatiha suresi - 11 İhlas suresi okunup kağıda üfleyerek kağıdı katlayıp sağlam bir yerde saklayınca inşaallah emin olamadığımız , zarar vereceğinden korktuğumuz insanlar allahın izniyle uzaklaşırlar.

Her ne olursa olsun, Allahın Kelamı ayetler, sureler kötü amaçlar için kullanılmamalı , başkalarına zarar verecek şeyler düşünülmemelidir. Allah ac muhafaza ters etki yaparsa ...........

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN KARDEŞİM...Murat güzel açıklama yapmış onun üzerine söz gerekmez...
RABBİNE sığın bol bol dua et...duadan başka çaren yok...Tam teslimiyetle dua et...neden duam kabul olmuyor diyede suizan etme...
mutlaka kabul olur RABBİMİN izni ile...

Üst Alt