Hayırlı Cumalar

Muhtazaf

Yardımcı Yönetici (Şair|Yazar)
Yönetici
Rahmân, Rahîm Allah’ın Adıyla.
Övgü Allah’a mahsustur; alemi var etmeden, diriltmeden önce varolan en ilk ve her şey helak olduktan sonra var olacak en son O’dur. O kendisini ananları unutmayan bilgi sahibidir. O şükrünü yerine getirenlere nimetlerini azaltmaz. Kendisini çağıranı mahrum etmez ve kendisine ümit bağlayanın ümidini kırmaz.

Allah’ım! Şahadet ederim ki yegane mabut sensin; senden başka tapılacak hiçbir mabut yoktur; ortak ve benzerin yoktur. Senin sözünde hilaf ve değişiklik olmaz; bu şahadetime seni şahit kılıyorum ve senin şahitliğin de yeter. Yine tüm meleklerini, göklerin ehlini, arşını taşıyanları, peygamberlerini ve çeşitli yaratıklarını şahit kılıyorum. Şahadet ederim ki Muhammed (Allah’ın özel rahmet ve selamı ona ve Ehl-i Beyt’ine olsun) senin kulun ve peygamberindir. O, peygamberlik görevini hakkıyla yerine getirdi. Allah yolunda İslam için hakkıyla çalıştı. Gerçekten o, Allah katındaki sevabı müjdeledi ve Allah’ın vaat ettiği azapla korkuttu.

Allah’ım! Yaşattığın sürece bana, dininde sebat ver; hidayete kavuşturduktan sonra kalbimi saptırma; katından bana rahmet ihsan et. Şüphesiz sen çok bağışlayansın. Muhammed ve Muhammed'in Ehl-i Beyt’ine özel rahmet gönder. Beni onun yolunda gidenlerden kıl ve kıyamet gününde onun grubuyla bir arada kıl. Beni, Cuma günlerinin farizalarını ve o günde üzerime farz kıldığın görevleri yerine getirmeye muvaffak eyle ve kıyamet gününde beni Cuma ehlinin mükafatıyla mükafatlandır. Şüphesiz sensin Aziz ve Hakimsin.

Ey Ganî, Hamîd, Mübdi, mu’îd, Rahîm, Vedûd olan Allahım. Beni halâl ettiklerinle iktifâ ettir, haramlara düşürme. Fadlınla, ihsân ederek beni Senden başkasına muhtâc etme! “Yâ Rabbi halal ni’metin yardımıyla haram olan şeylerden ve ikram ve ihsanın ile diğer mahlukatına boyun eğmekden beni müstağni kıl”

Amin inşaAllah.
Cumamız hayırlı olsun.

Muhtazaf

Yönetici
Lailahe illallah Cumann sebebiyle, Muhammedn Resullullah gerek yzn glgesiyle dnya ve ahiret muradm ver.
Melekler duasyla, Ya veddm, entel maksudum, Kulhvellah ehad, bin bir kere ya samed, cennet kaplarn a, benim gnahmdan ge.
Benim gnahm varsada senin gibi halikim var.

Muhammed Aleyhisselam dostum var. lahi kabre vardm gece ltfeyle, yalnz kaldm gece bilmediimi bildir. Kabrimi nur ile doldur. Kevser arabna daldr, ulu cemalini gster.
Gece gndz yalvarrm sana dnya ve ahiret muradm ver bana. Rabbim Allah, fikrim zikrullah, kalbimin nuru Resullullah, evvelim Allah, ahirim Allah, La ilahe illallah Muhammedn Resullullah.
Cuma gibi gnmz var. slam gibi dinimiz var. Muhammed gibi ahmz var. Allah dedim, dostum dedim, 99 ismine mhr vurdum, stne.

Srrm sbhanm Allah, derdim dermanm Allah, gafil kuluna gam dm, yeti imdadmza ya Muhammed. Kulhvellah ehad, bin bir kere ya samed, ya Allah, ya Muhammed umarz senden efaat.

Lailahe illallahtr zm, Muhammed Mustafadr szm, ihlas- erif ile ykadm yzm. Ayetele krs iin sen kabul eyle szm. Bugn Cuma gndr. Dinim slam dinidir.
Dinimin slam dini olduuna, yetmi binin nsfna, mhrledim stne. Lailahe illallah muradm var, biri cennet, bir rmak diyarn grmek. A cemalini gster diyarn.
Ya Resullullah! Aman yarabbi ya rabbena her halimiz malumdur sana, gece gndz yalvarrm sana. Her zaman sana muhtacm, cemalini gster bana.
Cennetine davet et Allahm kabrimizde rahatlk, sratta selamet, tatl canmz sana emanet, son nefesimizde selametler ihsan eyle.

Kabir suallerimiz ahsan eyle, cennetinle cemalini cmleyle beraber bana da nasip eyle. Lailahe illallah selalar duas iin, Muhammedn Resullullah ar ala glgesi iin hastalara ifa, dertlilere deva, borlulara edalar ihsan eyle Ya Rabbim.
Elif Allah, Nur Muhammed tez selamet. Ya Celil, etme zelil, gnder delil. lahi Yarabbi hacetimi rahmet deryasn ulatr, duaya alan elleri icabete eritir. Allahm senden baka kimsemiz yoktur.

Lailahe illallah ar alaya Muhammedn Resullullah kr Mevlaya. Yarabbi yarabbena her halim malumdur sana, cenneti alada cemalini gster bana.
Lailahe illallah gnahlarmz af eyle, Muhammedn Resullullah makamm nur eyle. lahi Yarabbi son nefesimde kendime malik olmadm zaman bu duam sana emanet ederim.
Selat selaya yolladm Mevlaya, sen cmlemizin muradn ver gelecek Cumaya.

Lailahe illallah ve celleh edas ile, Rabbim muradmz ver melekler duas ile. Lailahe illallah kalbimizi karartma, rzkmz azaltma, kabrimizi, daraltma, senden baka kap aratma, muhannete muhta etme.
Lailahe illallah imanla sabr, Muhammedn Resullullah azapsz kabir. Allahm beni af eyle, her derdimi def eyle, rzkmz bol eyle, kabrimizi nur eyle, sual meleklerinin cevabn muktedir eyle.
Evvelim Allah, ahirim Allah, kalbimde beytullah Lailahe illallah Muhammedn Resullullah. €œEhed en l ilhe illallah ve ehed enne Muhammeden abduh ve raslh€ diyerek ene kapatmak nasip eyle Yarabbi.
Allahm eytann errinden, kabirdeki ylanlardan, yanlardan, lmn dehetinden, kabirin azabndan, sratn zulmetinden muhafaza eyle Allahm.
lmn hayrlsn, aylarn birisini, Yasinin yarsn okurken lmeyi nasip eyle Yarabbi.
Amin.
Hayrl cumalar...

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Allah'ım razı olsun...emeğine sağlık üstadım....
Hayırlı cumalar cümlemize inşallah....

Muhtazaf

Yönetici
0x0-dua-dolu-cuma-mesajlari-ile-sevdiklerinizi-unutmayin-iste-2017-resimli-cuma-mesajlari-1498201038625.jpg

Muhtazaf

Yönetici
Makbul, dua ve tövbelerimizi kabul, sağlığımızı daim, kazancımızı bereketli, kalplerimizi ve evlerimizi huzurla doldursun İnşallah. Hayırlı cumalar dilerim.

Muhtazaf

Yönetici
Ruhu öldürmek bedeni öldürmekten daha büyük bir cinayettir. Rabbim nefsimize ‘celaliyle', kalbimize ‘cemaliyle', hayatımıza ‘hikmetiyle', hatalarımıza ‘rahmetiyle', mahşerde ‘Muhammedîyle' yardım etsin inşallah. Hayırlı cumalar.

Üst Alt