Defineler genelde sahipli olurlar. Sahiplenen varlıklar da cinlerdir. Cinler bir çok define yerini bilirler ve bir grup cin bu defineye sahip çıkar. Elbette sahiplenen cinler sufli olanlardır. Zira müslüman cinler define yada ona benzer hiç bir şeyi sahiplenmezler. Cinlerin ne paraya nede değerli bir hazineye ihtiyaçları yoktur. Ama şunu çok iyi bilirler ki bir gün bir ademoğlu buna ihtiyaç duyacaktır. Cinlerin bu sahiplenmeden olan çıkarı ise o hazineyi bulacak bir insandan olan beklentileridir. Bir insan her zaman nefsinin kölesi olmuştur zenginlik hususunda.

Bazı insanlar '' Çok zengin olursam bir çok insana bakarım'' der. Lakin o zenginliğe bir sebepten ulaştığında nedense söylediği bu söz çürür gider. Cinler define arayan ve bulan kimselere ilk etapta yaklaşmazlar. Sadece beklerler ve arayan kişinin defineden emin olmasını beklerler. Alıcı reseptörleri olan cihazlar definenin yerini tespit ettiğinde derhal o bölgede kazı çalışmaları yaparlar. Bir kaç metre kazdıktan sonra defineye sahip çıkan cinler öncelikle bir enerji yayarlar. Ve bu enerji kişiye bir çeşit hafif anestezi etkisi yaratır. Daha sonra bu cin ona halüsinasyonlar göstererek daha aç gözlü biri haline getirir.

Defineyi almak isteyen kişi daha bir hırslanır ve azimle çıkarmak ister. Cin bu sefer telkin verir ''Bu hazineye sahip olmak istiyorsa sende bir şey vermelisin. Unutma veren de alan da ALLAH'tır'' der. Kişi bu telkinden sonra pazarlığa açık hale gelir. Her şeyini bu hazine karşılığında vereceğini söyler. Çünkü ALLAH ismi geçmiştir. Rahmani olduğunu düşünmemesi için bir sebep yok. Cin daha sonra defineyi vereceğini ancak bir anlaşma yapılmasını şart koşar. Bu anlaşmada defineyi alacak kişinin yaşamı boyunca, yaşamı sona erdiğinde ise onun ailesinden bir başkasının yaşamı boyunca onlarla kalmak istediğini söyler. Koruyup kollayacağını ve asla zarar görmeyeceklerine ikna eder. Bunu kabul eden kişi defineyi almaya hak kazanır.

Ancak anlaşmalarda genelde toprağa kan akıtılır ki bu kan toprağa değdiğinde cinler anlamsız bir düşünceyle toprağı şehadet edecek biri olarak değerlendirirler.

Hülasa kişi defineyi alır ancak asla mutlu, huzurlu, sağlıklı olmaz. Çünkü anlaşmayı yapan cin ve onun kavmi artık bu kişiyle hayat bulur ve o kişiyi yaşamı boyunca çıkardığı definenin gelirinden daha fazla sıkıntıya sokar.

Birde cinlerin oyunlarıda vardır. Mesela definenin yerini tespit eden kişi derhal çalışma başlatır. Ancak bir zaman sonra bakarki define orda değil. Çünkü cinlerin defineyi taşıma kabiliyetleri vardır. Taşımaktan kastım mevcut yerden başka bir yere çekerler. Yada sahiplenmiş cin definesini vermekten yana değildir ve sürekli o defineyi çeker durur. Behnilem adındaki toprakta yaşayan nerdeyse tek cin olan varlık çok hümanist ve sevecen bir cindir. Yeryüzünde neredeyse her definenin yerini bilir ama onun sahiplenme yada çekme gibi bir durumu olmaz. Bu yüzden insanlara sahipli definelere yaklaşmaması içinde telkinler verir. Başarılı olduğu çok az görülmüştür. Zenginlik insanın her zaman tercihi olmuştur.UYARI
Kısacası UZAK DURMAK LAZIM. KAZANÇ ELDE EDECEKKEN KAYBEDİLENLERİN HESABI BİLE OLMAZ.