Şevval Orucunu Unutma!

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz

Şevval Orucunu Unutma!

Süfyanı Sevri anlatıyor:

- Ben Mekke-i Mükerreme’de üç sene oturdum. Mekkelilerden bir kimse her gün Harem-i Şerife gelir, tavaf eder, namaz kılar ve sonra bana selam verip giderdi. Ben bu kimse ile tanıştım. Bir gün o kimse beni yanına çağırdı. Bana dedi ki:

-Ben öldüğüm vakitte kendi elinle beni yıka, namazımı kıl ve defneyle. O gece beni terk etmeyip kabrimde gecele. Mükireyn suali anında bana Tevhid’i telkin et!, dedi.

Ben de o kimsenin istediklerini yapmayı kabul ettim. Bana emrettiğinin aynını yaptım. Kabrinde geceledim. O gece uyku ile uyanıklık arasında iken :

-Ya Süfyan! Beni korumaya ve senin telkinine ihtiyaç kalmadı, diye bir ses işittim.

O zaman:

-Ne sebeple bu lütfa eriştin, diye sordum.

Bana cevap olarak:

- Ramazan-ı şerifin orucunu tutup Şevval’den altı gün daha eklemem sebebiyle, dedi.

O zaman ben uyandım. Yanımda kimseyi göremedim. Abdest aldım, namaz kıldım, uyudum; böylece üç kere gördüm. Bildim ki bu Rahmanîdir; şeytandan değildir. O zaman da kabrin yanından ayrıldım ve “Ya Rabbi! Beni Ramazanın orucuna ve Şevval’den altı gün orucuna muvaffak kıl!” diye dua ettim. Allahü Teala Hazretleri beni de muvaffak kıldı..

Ey Nefsim! Sen de, Şevval ayında altı gün oruç tuttuğunda, bütün seneyi oruçlu geçirmiş gibi kazançlı bir iş yapmak istemez misin? Bu ticaretteki kar nerede vardır?

Ey Nefsim!

İşlemiş olduğun günahların keffaretini isteseler, hangi mal ve zenginlik ile ödeyebilir ve gücün yetebilir? ALLAH-u Zülcelal sana bu fırsatı sunuyor.

Aşure günü tuttuğun üç günlük oruç, seni bütün senenin günahlarından kurtaracak.

Seyda Muhammed Konyevi Hz. (K.S.)

şevvalın bitmesine 16 gün kaldı dostlar unutmayın büyük ecir ve sevabı

Üst Alt