• Sayfa 12/15
  • ...
  • 2
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • ...
    72 mesajdan 56 ile 60 arası gösteriliyor

günün duası

20 agustos 2009 perşembe Günün Duası Allahım,Lütfet ki gittiğimiz her yere barış götürelim;Bölücü değil, bağdaştırıcı olabilelim. Nefret olan yere sevgi,Yaralanma olan yere affedicilik, Kuşku olan yere inanç, Ümitsizlik olan yere ümit,Karanlık olan yere aydınlık Ve üzüntü olan yere sevinç saçıcı olmayı bize lütfet.Allahım , Kusurları görenlerden değil, örtenlerden; Teselli arayanlardan değil, teselli edenlerden; Anlayış bekleyenlerden değil, anlayış gösterenlerden;Yalnız sevilmeyi...

Thanks
      0
      Beğenilmiş
      8

Günün Duası

günün duası

“Allah’ım, yaşamak benim için hayırlı olduğu sürece beni yaşat; ölmek hayırlı olduğu anda beni öldür.” Amin...
      Yuvasız Kuşa Bile Dal Verip Yuva Kurduran Rabbim...Hakkımızda En Hayırlısı Neyse Bizlere de Onu Nasip Eyle. AMİN..

Thanks
      0
      Beğenilmiş
      8

günün duası
      YA ERHAMÜRRAHIMİN çaresizim.açtım ellerimi sana tüm acizligimle,derman sende,çare sende,lütüf sende yüce RAHMAN.Ne olur boş çevirme kapından,yüregim yanıyor,kalbim aglıyor ne olur sen dualarımı kabul buyur YA LATİF.Gönlümün muradını nasip eyle ya RAHİM.ne olur bana merhametinle muamele et YA RAB. AMİN
      Yuvasız Kuşa Bile Dal Verip Yuva Kurduran Rabbim...Hakkımızda En Hayırlısı Neyse Bizlere de Onu Nasip Eyle. AMİN..

Thanks
      0
      Beğenilmiş
      8

günün duası
      YA RÂB! KALPLERİMİZİ İLMİNLE SÜSLE
      Ya Râb! Kalplerimizi ilminle süsle, ibadetinle bütün âzâlarımızı güzelleştir, takva ile keramete kavuştur.
      Allahım; Sen de benden razı ben Senden razı, olarak canımı al.
      Rabbimiz bizleri dua edememe illetinden koru ve hepimizi rızana ve cemâline ermek dileğiyle korku ve ümitle gece gündüz sana dua edip yalvaran kullarından eyle!
      Ya Râb! Bize Senin sevdiklerini sevdir. Bizleri razı olduğun işlerle meşgul eyle.
      ''Allahım! Senden sevgini ve Seni sevenlerin sevgisini ve Senin sevgine beni ulaştıracak ameli taleb ediyorum.''

Amin Amin AMİN

Thanks
      0
      Beğenilmiş
      2

27 Ekim 2009 salı
      :::::::::::::::::::::::::::::
      BUGÜNÜN DUASI
      :::::::::::::::::::::::::::::

ya Rabbi!

ya Erhame'r-Râhimin!

ya Rabbe'l-Alemin!
      Haksızlık etmekten, haksızlık edilmekten, saldırmaktan, saldırılmaktan,

hatâ işlemekten, bağışlamayacağın bir günaha düşmekten sana sığınırım.

Allâh'ım, nefsime takva ver. Onu temizle, nefsi en iyi temizleyen Sen'sin,

nefsimin velîsi ve Mevlâsı Sen'sin.

Âmîn... Âmîn... Âmîn..

Benim nefsim Firavun'dur
      Öldürmeye asa gerek
      Yetmiş zincir zaptedemez
      Kızıl deniz, Musa gerek
      Hiç nasihat dinlemez
      Hatır gönül nedir bilmez
      Yetmiş gürzüyle ölmez
      Onun boynuna basmak gerek
      Eğer alırsan nefsini ayaklar altına
      O zaman çıkarsın sultan tahtına

Thanks
      0
      Beğenilmiş
      8

2 kasım 2009 pazartesi
      :::::::::::::

BUGÜNÜN DUASI
      :::::::::::::
      Allah'ım, bize razı olduğun şeyleri yapmayı nasip et. Sana olan ibadetlerimiz ile bizleri diri eyle. Rabbim duamı reddetme, beni kendi güç ve kuvvetime terk etme, acizliğime merhamet et. Fakirlik ve perişanlığıma acı, bize layık olduğumuz şekilde muamele etme.

Yüzümüzü Senden başkasına secde etmekten koruduğun gibi, ellerimizi de Senden başkasına açmaktan koru. Âmîn... Âmîn... Âmîn...

Cevap Yaz Yeni Konu aç
  • Sayfa 12/15
  • ...
  • 2
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • ...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler