• Sayfa 14/15
  • ...
  • 4
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
    72 mesajdan 66 ile 70 arası gösteriliyor

günün duası

20 agustos 2009 perşembe Günün Duası Allahım,Lütfet ki gittiğimiz her yere barış götürelim;Bölücü değil, bağdaştırıcı olabilelim. Nefret olan yere sevgi,Yaralanma olan yere affedicilik, Kuşku olan yere inanç, Ümitsizlik olan yere ümit,Karanlık olan yere aydınlık Ve üzüntü olan yere sevinç saçıcı olmayı bize lütfet.Allahım , Kusurları görenlerden değil, örtenlerden; Teselli arayanlardan değil, teselli edenlerden; Anlayış bekleyenlerden değil, anlayış gösterenlerden;Yalnız sevilmeyi...

Thanks
      0
      Beğenilmiş
      8

Allâh’ım,bizedüşüncede kemâl, hareket ve ahlakımda kemâl ver! bizii azgın nefsimin şerrinden koru. Allâh’ım, bize iyilikler yapmak, kötülükleri bırakmak, yoksul ve zavallıları sevmek nasib eyle. bizi bağışla, bize acı. Kullarını imtihan etmeyi dilediğin zaman, bizi dinin üzere sâbit-kadem eyle! Kulluk üzereyken biziolarak huzuruna al. Rabbim bize yardım et, bize zafer ver, bizi yenilgiye uğratma. bize doğru yolu göster, doğru yolda yürümemi kolaylaştır.
      amin.....amin.......amin....
      Yuvasız Kuşa Bile Dal Verip Yuva Kurduran Rabbim...Hakkımızda En Hayırlısı Neyse Bizlere de Onu Nasip Eyle. AMİN..

Thanks
      0
      Beğenilmiş
      8

günün duası
      Kimselerin bizi anmaya değer bulmadığı, unutulduğumuz o devirlerden bizi rahmetinle çekip çıkardın, insan eyledin, anılmaya değer kıldın ey Rahman. Bize andığımız, anladığımız her Kur’ân ayetinin anlamını giydir, bizi kelâmının diriltici gücüyle ayağa kaldır. Adımızı hep Kur’ân’la andır.
      Yuvasız Kuşa Bile Dal Verip Yuva Kurduran Rabbim...Hakkımızda En Hayırlısı Neyse Bizlere de Onu Nasip Eyle. AMİN..

Thanks
      0
      Beğenilmiş
      8

Günün Duası

Allahım!

Bana dilimle değil, halimle vazetmeyi nasip eyle, Ya Rabbi!

Allahım!

Bana bir insanın elinden tutmadan önce, kalbinden tutmanın sırlarını öğret, Ya Rabbi!

Allahım!

Okuma, öğrenme, öğrendiklerimizi uygulama aşkımızı, salgın ve saygın bir hastalığa dönüştür, Ya Rabbi!

Allahım!

Bizleri dünlerde kaybolmaktan muhafaza eyle, yarına kalabilenlerden eyle, Ya Rabbi!

Allahım!

Dinimizi dünyanın mehri yapmaktan, acıkınca da inançlarımızı yemekten cümlemizi muhafaza eyle, Ya Rabbi!

Allahım!

Beni, beni benim önüme engel olmaktan, Beni, benim hayatımın kemirgeni olmaktan, Beni, bana yalan söylemekten muhafaza eyle, Ya Rabbi!

Allahım!

Bakışımızı ibret, Sukutumuzu hikmet, Konuşmamızı sanat ve marifete dönüştür, Ya Rabbi!

Allahım!

Boşa bakanlardan, Boşa susanlardan, Boşa konuşanlardan eyleme, Ya Rabbi!

Allahım!

Zenginlerimizi hamiyetsiz, Fakirlerimizi gayretsiz, Alimlerimizi amelsiz, İdarecilerimizi adaletsiz bırakma, Ya Rabbi!

Allahım!

Kandillerimizi hakiki kandil, Düğünlerimizi hakiki düğün, Bayramlarımızı hakiki bayram eyle Ya Rabbi!

Allahım!

Cümlemize, rızana uygun bir hayat yaşamayı ve son nefeste imanla ölmeyi nasip eyle Ya Rabbi!

::: AMİN :::

Thanks
      0
      1

Ya rabbi seni bulup sende kalmayi,,istediğin gibi kul olmayi,lebbeyk deyip cemalinle şeref bulmayi nasib eyle.....

Amin...

Muhtazaf - Kullanıcı Resmi (Avatar)
      Yardımcı Yönetici ( Şair | Yazar )
      Nereden
      Almanya
      Thanks
      2.225
      Beğenilmiş
      776

Ya Rabbi, ölünceye kadar ibadet etmemizi, ömrümüzün hayırlı amellerle sona ermesinİ nasip et ve
      Cennetini ihsan eyle!) ....
      AMİN...
      günün duası "Allah gökleri görebileceğiniz direkler olmaksızın yarattı.
      Yeryüzüne de, sizi sarsmasın diye sabit dağlar yerleştirdi ve orada her türlü canlıyı yarattı.
      Gökten de yağmur indirip, orada her türden güzel ve faydalı bitki bitirdik"
      Lokman Suresi 31/10

Cevap Yaz Yeni Konu aç
  • Sayfa 14/15
  • ...
  • 4
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler