günün duası

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
23. Günün Duası:

دعاء اليوم الثالث والعشرين: اللهمّ اغسِلْني فيهِ من الذُّنوبِ وطَهِّرْني فيهِ من العُيوبِ وامْتَحِنْ قَلْبي فيهِ بِتَقْوَى القُلوبِ يا مُقيلَ عَثَراتِ المُذْنِبين.

23. Günün Duası: “
allah.gif
ummeğsilnî fîhi min’ez-zunûb, ve tahhirnî fîhi min’el-uyûb, vemtehin galbî fîhi bi-tegv’el-gulûb, ya mugîle eserat’il-muznibîn.”
Anlamı:
allah.gif
’ım! Bu günde beni günah ve kusurlardan beni yıkayıp temizle; kalbimin imtihanında bana kalplerin takvasını ver; ey günahkârların sürçmelerini bağışlayan –Rabbim-!

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
24.gün

] دعاء اليوم الرابع والعشرين: اللهمّ إنّي أسْألُكَ فيه ما يُرْضيكَ وأعوذُ بِكَ ممّا يؤذيك وأسألُكَ التّوفيقَ فيهِ لأنْ أطيعَكَ ولا أعْصيكَ يا جَوادَ السّائلين

24. Günün Duası: “
allah.gif
umme innî es’eluke fîhi ma yurzîk, ve eûzu bike mimma yu’zîk, ve es’eluk’et-tevfîge fîhi lien utîake vela a’siyek, ya cevad’es-sailîn.”
Anlamı:
allah.gif
’ım! Bu günde seni razı edecek şeyleri senden diliyor ve seni rahatsız edecek şeylerden sana sığınıyorum. -
allah.gif
’ım!- Bu günde sana itaat edip karşı gelmemek için senden tevfik ve yardım diliyorum; el el açıp dilenenlere cömert davranan –Rabbim-!

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
25.gün

دعاء اليوم الخامس والعشرين: اللهمّ اجْعَلْني فيهِ محبّاً لأوْليائِكَ ومُعادياً لأعْدائِكَ مُسْتَنّاً بِسُنّةِ خاتَمِ انْبيائِكَ يا عاصِمَ قُلوبِ النّبييّن

25. Günün Duası: “
allah.gif
ummec’alnî fîhi muhibben li-evliyaik, ve muadiyen li-e’daik, mustennen bi-sunneti hatemi enbiyaik, ya asime gulûb’in-nebiyyîn.”
Anlamı:
allah.gif
’ım! Beni bu günde velilerini seven, düşmanlarına düşmanlık besleyen ve peygamberlerinin sonuncusu -Muhammed Mustafa’nın (s.a.a)- sünnetine uyan kimselerden kıl; ey peygamberlerin kalplerini koruyan -Yüce
allah.gif
-!

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
26.gün

دعاء اليوم السادس والعشرين: اللهمّ اجْعَل سَعْيي فيهِ مَشْكوراً وذَنْبي فيهِ مَغْفوراً وعَملي فيهِ مَقْبولاً وعَيْبي فيهِ مَسْتوراً يا أسْمَعِ السّامعين

26. Günün Duası: “
allah.gif
ummec’al sa’yî fîhi meşkûran ve zenbî fîhi mağfûran ve amelî fîhi magbûlen ve aybî fîhi mestûra, ya esme’as-samiîn.”
Anlamı:
allah.gif
’ım! Bu günde çabamı mükâfatlandır; günahımı bağışla; amelimi kabul buyur ve gözümü –günahlara- kapa; ey duyanların en iyi duyanı!

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
27. Günün Duası:

الصّالِحين

27. Günün Duası: “
allah.gif
ummerzugnî fîhi fazle leylet’il-gadri ve sayyir umûrî fîhi min’el-usri ile’l-yusr, vegbel meazîrî ve hutta anni’z-zenbe ve’l-vizr, ya raûfen bi-ibadih’is-salihîn.”
Anlamı:
allah.gif
’ım! Bu günde bana kadir gecesinin sevabını lütfeyle; işlerimi zorluktan kolaylığa dönüştür; mazeretlerimi kabul buyur; günah ve vizr-ü vebalı üzerimden kaldır; ey salih kullarına şefkatli olan

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
28. Günün Duası:

دعاء اليوم الثامن والعشرين: اللهمّ وفّر حظّي فيهِ من النّوافِلِ واكْرِمْني فيهِ بإحْضارِ المَسائِلِ وقَرّبِ فيهِ وسيلتي اليكَ من بينِ الوسائل يا من لا يَشْغَلُهُ الحاحُ المُلِحّين

28. Günün Duası: “
allah.gif
umme veffir hazzî fîhi min’en-nevafil, ve ekrimnî fîhi bi-ihzar’il-mesail, ve garrib fîhi vesîletî ileyke min beyn’il-vesail, ya men la yeşğaluhu ilhah’ul-mulihhîn.”
Anlamı:
allah.gif
’ım! Bu günde müstehap (sünnet) amellerden nasibimi çoğalt; -dünya ve ahirette- sorumlu olduğum şeyleri hazırlayarak bana lütuf ve bağışta bulun; bugünde vesileler arasından sana vesilemi yakınlaştır bana; ey ısrarla –yalvaranların- ısrarı kendisini –başkalarıyla ilgilenmekten- alıkoymayan –Rabbim-!

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
29.gün

دعاء اليوم التاسع والعشرين: اللهمّ غَشّني بالرّحْمَةِ وارْزُقْني فيهِ التّوفيقِ والعِصْمَةِ وطَهّرْ قلْبي من غَياهِبِ التُّهْمَةِ يا رحيماً بِعبادِهِ المؤمِنين

29. Günün Duası: “
allah.gif
umme ğaşşinî fîhi bi’r-rahmet, verzugnî fih’it-tevfîga vel-isme, ve tahhir galbî min ğayahib’it-tuhmet, ya rahimen bi-ibadih’il-mu’minîn.”
Anlamı:
allah.gif
’ım! Bu günde rahmetinle beni kapla; bu günde bana -iyi amelleri yapmak için- tevfik ve -kötü amellerden- korunma -gücü- lütfeyle ve beni şüphe ve suç unsuru addedilebilecek şeylerin karanlığından temizle; ey mümin kullarına merhametli olan -Rabbim!-

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
20 eylül 2009 pazar

Ellerimi açtım ALLAH'A!
RABBİM…

Sensin yerin göğün sahibi, Senden geldik sana döneceğiz, Senin kulun kölen
olduk, Hataları her an yaptık, Sen verdin biz yedik, Sen verdin biz içtik, Sen
mühdet verdin biz yaşadık, Verdiğin nimetin kıymetini bilemedik, Günahlarımız
çok sevabımız belki hiç yok, Muhtaç olduk sana geldik, Zor günler geçince
dünyaya daldık, Geldik kapına bizi af eyle, Rahmet sıfatınla ver nimetini,
Dönsekte dolaşsakta her zaman sana muhtacız, her zaman senin kapındayız YA
RABBİM! Kapından yüzü kara olarak döndürme bizi, Senin kapından başka bir
Kapı, Senden başka bir yaratıcı yokki YA RAB! Bizi bizden iyi bilen her şeyimizle
senin olan bir hiçiz biz, Biz yoktuk sen var ettin, Bizliğimizden haberdar ettin,
Yerdir bize yerdirdiklerini, Sevdir bize sevdiklerini, Ol MUHAMMED MUSTAFA'YA
ümmet eyle, Söylediklerini kalbimize mühür eyle, Son nefesimizde dilimize
şahadet söyle, Ayırma seni bizden Nur cemalini görmeyi nasip eyle, Nurlu
cemalini ayırma bizden, Bütün inananlarla birlikte bizleri af eyle, Bizleri
sevdiklerinden eyle, Gül MUHAMMEDİMİZİ şefaatçi eyle.

AMİN, AMİN, AMİN

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
21 eylül pazartesi

Günün Duası
Allah’ım! kalbimi, dilimi, gözümü, kulağımı, sağımı, solumu, üzerimi, altımı, önümü, arkamı ve nefesimi nûrlandır. Bana nûrunu artır yâ Rabbi! Allah’ım! Efendime, dayanağıma ve güven kaynağıma merhamet et ve sev. Varlığımın ruhanî yeri, günümün ve yarınımın kaynağına merhamet et. Mevlâna Celâleddin ki, Allah, bize onu yararlı kıldı. Allah ecdâdına, evlatlarına, geçmişine, sevenlerine ve gönüldaşlarına mahşer gününe kadar Kur’an ile dolu aydınlık müyesser kılsın. Yâ erhame’r-râhimîn! Rahmet senindir. Hamd, âlemlerin Rabbinedir...
Amin, Amin Amin...

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
[FONT=Times New Roman, Times, serif] 22 eylül salı
[FONT=Times New Roman, Times, serif]
[FONT=Times New Roman, Times, serif]GÜNÜN DUASI

ü "Eğer bir iş senin ezelî ilminde benim dinim ve hayatım hakkında ve işimin akıbeti hakkında şerli ise onu benden geri çevir, beni de ondan vazgeçir ve benim için nerede olursa olsun yalnızca hayırlı olanı takdîr et, sonra beni ona râzı kıl."

Üst Alt